[ nesabass @ 02.11.2009. 17:39 ] @
Uradjeno je movie clip dugme, i problem je taj sto na over poziciji, kad kursor postavim pri samom vrhu ili sa strane, dugme(animacija) pocne da treperi... Proverio sam time line unutar dugmeta, sve je ok. Evo i AS2:

Code:


btnWeb_mc.onRollOver= function(){
    btnWeb_mc.gotoAndPlay("_over");
}

btnWeb_mc.onRollOut= function(){
    btnWeb_mc.gotoAndPlay("_out");
    
}


btnWeb_mc.onRelease= function(){
    btnWeb_mc.gotoAndPlay("prvastrana");

}



Mislim da bi oni iskusniji trebalo da znaju o cemu se ovde radi...
[ akasha org. @ 02.11.2009. 18:47 ] @
ne gledam kod, ali prepostavljam da se dugme na rollover pomera ili uvelicava, pa postignes da cim opalis akciju za rollover, vrlo brzo postignes uslov za rollout i krene ta akcija, koja opet brzo okine rollover i tako u krug dobijes nezeljeni efekat..

dodaj _xmouse
ubaci recimo

Code:

btnWeb_mc.onRollOver= function(){
    if (_root._xmouse >= 100) {              // 100 je u mom slucaju random, u tvom je ivica dugmeta
        btnWeb_mc.gotoAndPlay("_over");
    }
}

btnWeb_mc.onRollOut= function(){
     if (_root._xmouse < 100) {              // 100 je u mom slucaju random, u tvom je ivica dugmeta
        btnWeb_mc.gotoAndPlay("_out");
    } 
}


slicno bi islo i za _ymouse
[ StarCraft @ 02.11.2009. 21:06 ] @
Da, na sonovu kôda se vidi (mad ai ja takođe nisam ni morao da ga gledam) da duge menja frejm kada se pređe preko njega. Samim tim dugme menja oblik (veličinu, poziciju... whatever) i dogodi se da kursor ispadne van dugmeta u tom trenutku i onda dugme uleti u beskonačan loop over-out-over-out...

Ja sam to rešavao tako što sam dodavo još jedan lejer unuar dugmeta i tamo razvuko jedan isti frejm kroz sva 4 stejta (sa F5) i tu stavio jedan 100% providan pravougaonik običan, koji mi je definisao površinu dugmeta.
[ nesabass @ 02.11.2009. 23:54 ] @
Gospodo, zahvaljujem na brzim i korisnim savetima, puno ste mi pomogli!