[ KoleX @ 26.12.2003. 09:12 ] @
Ljudi imam problem :(
Gore navedeni disk sluzi mi za pohranu filmova ( imam posebno korijenski disk za OS), te gledanje istih. Tako je gledam film kad ono slika naglo zastaje skupa sa svukom i cvc slika se zamrzla. Restartam ja comp (XP) kad on dize checkdisk( 5 koraka- znaci full checkiranje).Nakon toga dobijem ja pristup disku, ali mi sve djeluje usporeno, a i extenzije filmova se promjene u WMP8 ajde ovo se događa). Formatiram ja hard (ponovo u NTSF), probam kopirati film sa korjenskog na gore spomenuti, a ono 700MB treba mu 6 min, prije 25-35 sec.
odnesem ja disk na reklamaciju- kazu sve ok , skinem utiliti sa maxtorovih stranica "powermax" checkiram kroz sve testove - sve prolazi (passed) a disk je jos uvijek spor u prebacivanju podataka.

Molim znalce da mi pomognu, ostaje mi samo da pokusam low level format, mada ne znam cemu zapravo sluzi.


Pozdrav
KoleX
[ tweeester @ 26.12.2003. 09:48 ] @
Citat:
extenzije filmova se promjene u WMP8 ajde ovo se događa)

... Taman posla da je ovo normalno
Probaj disk na nekom drugom racunaru, ako i tamo sporo radi onda posumnjaj na disk, a ako je tamo OK onda je XP pobrljavio.


[ boki @ 27.12.2003. 10:48 ] @
a koja je to extenzija wmp8???
To verovatno nije extenzija vec program u kome se otvara (media player)
[ urkirena @ 27.12.2003. 11:26 ] @
Low level format nemoj da radiš jer nemaš bed sektore . Probaj da isključiš druge hard diskove pa da ga formatiraš sa fdiskom i onda jedan cleen install xp-a . Ja imam isti hard samo sa 8mb buffer-om i nije hteo da mi radi dobro dok ga nisam u biosu podesio da je LBA,a ne da ga komp sam prepoznaje . Probaj da instaliraš i max blast 3 da sa njim odradiš posao . (inače imam ploču Abit nf7 sa serial ata ) ako ti ni ovo nepomogne vrati ga da se oni akaju .
[ force_m @ 28.12.2003. 00:17 ] @
probaj ovo... trebalo bi da uspe...
idi u Control Panel > System > Device Manager i pod IDE ATA/ATAPI Controllers odaberi Primari ili Secondary IDE Channel u zavisosti na koji IDE kanal ti je hard prikačen... pa 2 x click :) ... idi na Advanced Settings i za Transfer mode odaberi DMA if available.

ako to ne uspe... probaj hard u nekom drugom kompu.... ako isto radi kao kod tebe ... vrati ga na garanciju...