[ zgas @ 02.11.2009. 12:06 ] @
Hocu automatski updatujem moj sitemaps na google-u kada dodam novu stranicu na prezentaciji.
(Nove stranice se dodaju preko CMS sistema ili sistem sam kreira nove stranice periodicno.)

Da li je moguce automatski dodati novu stranicu RSS-om (ako RSS kreira npr. PHP isl.)?
Da li postoji jos neki nacin?
[ zgas @ 02.11.2009. 19:44 ] @
Ako updatujem cesto brisem stranice ili dodajm imam potrebu da cesto saljem novi sitemap na google.

Da li zbog toga mogu biti kaznjen i iskljucen na google zbog preteranog slanja?

Na preimer slao bi novi sitemap jednom dnevno.

Da li zbog toga mogu biti kaznjen?
[ Zoran Milovanovic @ 02.11.2009. 22:09 ] @
Verovatno ne, odnosno siguran sam da ne. Ali to ne znaci da ce google svakoga dana da pregleda tvoj sitemap...

Bolje napravi stranicu sitemap, jer tako je vece veravatnoca da ce google obici sve stranice koje imas. Ako samo saljes sitemap, google cesto ne prodje ni kroz 1/3 stranica koje se tamo nalaze.

Takodje vidim da kazes cesto brises stranice, ne znam koliko ti je to pametno, ne menjaj url koji je vec indexiran. Milion stranica na sajtu ne moze da skodi to je sigurno.
[ zgas @ 02.11.2009. 23:00 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Ako samo saljes sitemap, google cesto ne prodje ni kroz 1/3 stranica koje se tamo nalaze.


Da li je moguce? Zasto onda praviti taj xml fajl?
[ ||NeX|| @ 03.11.2009. 07:57 ] @
zgs, ti napravi jedan xml file i njega update-iraj, tako ga ne moraš stalno slati Google-u.
Ukoliko se radi o stvarima kojima je JAKO bitna aktuelnost, onda pogledaj kako se Google pinga i to odradi.
Google prvi put prođe sve URL-ove pa ne brini, a kasnije samo one najbitnije po njima i one sa najaktuelnijim datumom u XML-u (ako imaš taj parametar).
[ ||NeX|| @ 03.11.2009. 08:02 ] @
Koji ti je CMS? Može, samo trebaš naći pravi plugin.
[ zgas @ 03.11.2009. 09:34 ] @
Hvala, imam CMS koji sam licno razvio.
[ ||NeX|| @ 03.11.2009. 16:29 ] @
Onda isprogramiraj da pri snimanju novog članka u bazu, snimiš path u XML file i riješen problem. Uzmeš vrijeme iz funkcije vremena i to dodaš. Priority odrediš na osnovu dubine URL-a. I to je to.
[ Sasha21 @ 04.11.2009. 22:42 ] @
možeš i ovako da obavestiš Google o novoj strani:

www.google.com/webmasters/tool...://www.tvoj-sajt.rs/sitemap.gz
ili
www.google.com/webmasters/tool...Fwww.tvoj-sajt.rs%2Fsitemap.gz