[ scenarist @ 02.11.2009. 21:13 ] @
Naime na PC imam instaliran XP i ubuntu.

Instalirao sam na Xp VMware i sad trebam da ga konfigurisem.

Kada idem na New Virtual Machine>> Installer image disc .iso >>Browse, imam u opcijama linux da odaberem tj. "linux.iso" pa me zanima da li je to ispravam put. jer u helpu me malo zbunjuje slijedece

Methods of Creating Virtual Machines

If you do not have any virtual machines or system images, you must use this
method. Use the New Virtual Machine wizard to create a virtual machine. Next,
you must install an operating system.
The process is the same as installing it on a
physical computer.


Dakle kako da podignem preko VMware koji je instaliran na XP, ubuntu koji je vec instaliran na PC...malo sam (malo vise) zbunjen :-)

I jos nesto, da li su 2GB RAM memorije (koliko i imam) dovoljne za optimalan rad sa VMwarom?


[ freelancer @ 02.11.2009. 22:37 ] @
VMware u sustini ne funkcionise tako, nije predvidjeno da sa njim dizes drugi operativni sistem koji imas na disku host masine, vec da napravis virtualnu masinu, dodelis joj virtualni hdd odredjenog kapaciteta i na njega instaliras neki operativni sistem. Doduse u slucaju Linuxa postoji nacin da izvedes i ono prvo, odgovarajucom instalacijom/konfiguracijom gruba i dodeljivanjem raw pristupa disku/particiji host masine u okviru virtuelne masine.

Sto se tice RAM memorije, moze biti dovoljno, a moze biti i malo. Sve zavisi od toga koliko virtuelnih masina podignes i koliko RAM memorije dodelis svakoj od njih. Procesorska snaga je isto toliko bitan resurs koliko i memorija.
[ miki78ns @ 07.07.2010. 19:00 ] @
Imam win 7 i usb tv karticu za koju imaju driveri samo za xp, kada namestim xp na vmware da li ce da radi kartica ako za nju nemam drivere za win 7?
[ djpetrovic88 @ 14.07.2010. 08:56 ] @
Nakon isntalacije windows XP Virtual masine imas u settings samoe virutalne masine da dodelis USB adapter e sada prvo ubaci USB TV karticu i onda probaj da nadjes taj model. Imas opciju USB contoler i pod njom odaberes "Show all input devices". A sto se tice drajvera win 7 bi trebao prilikom update-a da povuce sam ako ne probaj bez mozda i proradi. Probaj pa javi. Pozzz
[ miki78ns @ 14.07.2010. 09:32 ] @
u vmware je normalno trazilo driver i sve sam instaliro i pokrenem program za gledanje tv ali se posle par sekundi ugasi, ali to je do kartice jer bas neradi na svim racunarima ni pod xp. Na jednom racunaru je kartica radila lepo na xp a na ovome gde mi je vmware nije htela ni na stvarnom xp da radi.
[ Machiavelli... @ 09.08.2010. 15:47 ] @
To sto ti zelis nece da moze. Nacin na koji VmWare koristi graficku karticu ti prakticno onemugucava da koristis bilo koje zahtevne graficke aplikacije ukljucujuci i TV kartice.
Ukoliko uspes da instaliras to ce da se vuce kao kornjaca i biti gotovo neupotrebljivo.