[ mihaela.m @ 04.11.2009. 09:08 ] @
Da li mi neko može reći na kojim fakultetima se može studirati grafički dizajn?
[ Nikola.K.22 @ 05.11.2009. 12:00 ] @
Moja drugarica studira grafički dizajn na FIT-u (Fakultetu informacionih tehnologija) u Beogradu. Studira na smeru grafički dizajn štampanih medija. Izuzetno je zadovoljna sa svim, a posebno sa profesorima i asistentima koji odlični, kako ona kaže. Znam da se fakultet fokusira na rad sa studentima u malim grupama, i na mentorski rad. Ona pohađa tradicionalnu nastavu, a znam da postoji i Internet nastava, tj. studiranje na daljinu. FIT se nalazi na super lokaciji, odmah uz obalu Dunava, pored sportskog centra "25.maj". Takođe znam da fakultet postoji 4 godine i da ga je osnovao bivši ministar nauke i tehnologije, prof. dr Dragan Domazet.

Eto, to bi bio moj predlog... :)
[ karatista @ 10.11.2009. 22:49 ] @
ne bacaj pare za fakultet za dizajn , to ti je glupost

sve to mozes da naucis sama, uz pomoc tutorijala, GOOGLA. poskidaj video tutorijale za fotosop i vezbaj.
Znam ljude koji su zavrsili fakultet i posle se zaposle i ne znaju da urade pripremu za stampu.

Te stvari mozes da naucis sama ili uz blazu pomoc

E sad ako si mlada i oces da upoznajes frajere onda upisi neki fax za dizajn,
da ti ucenje ide lakse i da ti keva i cale ne sede na glavi sto ne radis nista :)

[ gracic @ 14.12.2009. 12:42 ] @
Ja studiram grafički dizajn na Grafičkom fakultetu u Kiseljaku, to je pored Sarajeva (BiH), uslovi su fenomenalni. Većina profesora stručnih predmeta je sa grafičkog fakulteta u Novom Sadu i Zagrebu... Pa ko ti nije daleko... :)
[ o2seo.com @ 17.12.2009. 10:01 ] @
Sve sto ti treba da saznas iz GD imas na netu, na kursevima i slicno.
3000 evra po godini je dosta skupo. Nabavi literaturu, plati ljudima da te nauce ono sto ti ne bude jasno u knjigama (privatni casovi po skolama ili kod grafickih dizajnera), zaposli se volonterski u nekoj firmi koja radi GD. Samo tako ces steci znanje. I to za mnogo manje para.
[ noodle @ 13.01.2010. 14:15 ] @
samo fit. jeste skupo, bas, bas, ali ako imas kintu vredi.
[ Skomi_bgd @ 12.05.2010. 13:12 ] @
Kazu da moze da se to sve nauci preko interneta ali sumnjam u to... Ipak je to mnogo opsirno gradivo. Ja sam na FIT-u sada Metropolitanu i super mi je. Prvo sto su predavaci odlicni drugo fakultet ima extra opremu za graficki dizajn, sve je tu: brz internet, Mac-ovi, pritom se radi u malim grupama, profesora uvek mozes da kontaktiras preko skajpa, sto mnogo znaci kada se nadjem u problemu. Ja sam vise nego zadovoljan.