[ mbursac @ 04.11.2009. 11:05 ] @
Pozdrav svima,
Naime dobio sam zadatak da novu centralu panasonic kx-tes824 i 4 bezicna telefona povezem i programiram. Povezivanje nije problem, ali programiranje jeste.
Iako sam dobio korisnicko uputstvo za programiranje i putem racunara i putem sistemskog telefona KX-7730. Nesto sam sigurno propustio kad nece da funkcionise kako treba. Na sistemskom telefonu speed dial tasteri, prva 3 sam postavio da su ulazne linije sa telefonskim brojevima, 4. taster je za sistemski telefon, a ostalih 7 su za fixne telefone. Tastere 5 i 6 sam uspesno programirao sistemskim telefonom da budu zaduzeni za prebacivanje na lokale, ali od 7. tastera ne moze da se programira nijedan vise telefon da bude taj taster zaduzen za lokalne (intercom) pozive.
Dalje, kad zelim da dobijem izlaz sa bezicnog telefona, pritisnem 0, i sacekam signal i ukucam zeljen broj i dobijem vezu. Problem je kad hocu opet nekog drugog da zovem posle tog poziva sa istog telefona, ukucam 0 i nema signala za izlaz. Treci pokusaj opet uspesan i sve tako. To znaci da ja svaki drugi put ne dobijam izlaz a ne znam zasto. Ako neko zna kako da resim ove probleme bio bih mu vrlo zahvalan.
Srdacan pozdrav.