[ miko.s @ 04.11.2009. 13:26 ] @
imam problem sa tim autom od kad je kupljen, a to je da slabo ide.
ima 92 ili 96 KS, 1.3, benzinac, 2007. kupljen (nov, nikad vožen, ravno iz dućana). sad, nakon 33 000 km on i dalje slabo ide. grozno ubrzava, u 5. brzini nikako, na uzbrdici gubi brzinu (uđem u uzbrdicu sa 100 km/h, i počne usporavati). za preticanje minimum mora bit na 3000 okretaja, a čak i na 6000 okretaja ne ide baš bajno (ali recimo da tada lijepo ide).
ja i stari mislimo da je problem u kompjuteru (ili kako se to već zove,kod nas se to zove čentralina). pa da softver unutra nekako limitira auto. jer čak i na ravnome u 5. ne ubrzava. dođe do 120-130 km/h i tu stane, ako ga prebacim u 4. uspije do 150-155 km/h, i onda kad prebacim u 5. tako stoji, ali ako pustim gas, auto uspori na 130, više se ne vrati na 150 nikako, iako je već na 4000 okretaja.
niti nakon servisa, promijenjenog ulja, razno raznih filtera, stanje nije bolje. inače ja se ne razumim u aute, niti se utrkivam ili ne znam šta radim s njim, samo ga vozim svaki dan do faksa i nazad (80 km dnevno). naravno često je potrebno preteknut neki kamion, ili kamion sa prikolicom, a sa autom koji ne vuče me to strah radit. stari ima pevgeot 206 caravan, sa 160 000 km, koji ima manje KS od moga, pa u 5. na 1500 okretaja uspijeva sasvim pošteno ubrzat. jednom smo bili u dućanu i rekli da ne ide, pa je njihov vozač sjeo u auto i odvozio nas 30tak km, ali cijelo vrijeme je vozio u 2-3 brzini na 6000-8000 okretaja, naravno da tada ide, ali mi je za tih 30 km potrošio 15 litara benzine.
pa me zanima dali je to do softvera, i kako to popravit? hoće li auto više piti nakon te modifikacije,opććenito hoće li biti nekog lošeg utjecaja? jer ovo stvarno nema smisla.
[ Zarko Silic @ 08.11.2009. 23:19 ] @
Tvoje vozilo je neispravno i, verovatno je nemoguce, ciptuningom postici zadovoljavajuci rezultat.

Vozio sam vise 1,3 Swivtova i svi idu ko nevreme. I pre, a pogotovo posle tuninga.
[ miko.s @ 13.11.2009. 18:18 ] @
neispravno u kojem smislu? šta može bit problem? na servisu (u lokalnom, tek kanim ići u regionalni) mi govore da je sve OK.
[ YUgisa @ 06.09.2010. 19:14 ] @
To je visokoturazni motor sto znaci da ce biti mrtav na nizim obrtajima a da ce na visim da podivlja... I naravno da u petoj brzini nije brz, peta brzina je relaksavajuca brzina tj kada vozis autoputem 120 da neslusas buku na lupam 3000 obrtaja onda ubacis u petu pa padnu obrtaji na 2000... a ako si ga tako stalno mucio na niskim obrtajima, onda verovano je ocajno razradjen...
[ Beren @ 17.01.2011. 18:13 ] @
e a sad ja da se ubacim, potpuni šaban koji zna samo da sipa benzin i da menja tečnost za stakla...

YUgisa, šta znači loše razrađen auto? ja se trudim da oborim obrtaje, jel to pogrešno?
I da li neko zna gde bih mogao da modujem muziku, vidjao sam po nekim forumima da je moguće na fabričku muziku (audi cd) dodati usb i aux priključke za nekih 70-100e?