[ dobrovoljski @ 05.11.2009. 18:20 ] @
U jednom lepom momentu naleteo sam negde u opcijama da moze da se pojaca generalno style i preformans(sound) posebno,mislim do 127 kao i obicno.Ispravite me ako gresim ali ja to vise ne nadjoh. Ako neko zna gde je tacno ta opcija neka javi,ili se to meni samo ucinilo.Ima naravno master ekvilajzer i tako dalje u saund opcijama pa i u general opcijama al ovo kao sto rekoh kao da mi se pricinilo ali ga ne znam naci.Buljim u onu knjizurinu vec nedelju dana misleci da mi je promaklo ali izgleda da toga tamo nema izdetaljisano. Veliki je posao pojacati sve komplet u odnosu na ritam nego zakljucavati visinu zvuka koji nisam bas iznivelisao po svim bojama,pa bi ova opcija bila super,iskljucivo zbog rada na njegovim zvucnicima,posto na ozvucenju nije problem....hvala.
[ Kovacevic Vladimir @ 05.11.2009. 19:17 ] @
Nije mi baš jasno šta se dešava

1. Da li se radi o nivoima style-a iz osnovnog OS-a, ili o style-ovima, koji su ubačeni dodatno (narodnjaci i sl.)?
2. Da li si dovoljno pručio način rada u Performance delu (prebacivanje style-a iz User-a u Performance i nivelisanje svih instrumenata acc. + solo...memorisanje)?

Ovako, na prvo čitanje...pogledaj DISPLAY AND USER INTERFACE > Display Controls >Volume/Value (A-H) buttons and display parameters > Mixer

Inače, čitajući samo prvu rečenicu, to sve možeš da regulišeš ručno sa sliderima na Controlling the Volume delu,
a ostalo na Volume/Value (A-H) buttons podešavanjem na desnoj strani Display-a.

Ili si pomešao neke parametre (O-127), koji se odnose na volume and pan of the selected oscillator.

Pozdrav



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 05.11.2009. u 21:06 GMT+1]
[ dobrovoljski @ 06.11.2009. 23:11 ] @
Sto se tice preformance i uopsteno podesavanja zvuka kreiranje i ostalo to mi je jasno ali mi se jedna stvar desava stalno....a to je...Kada cackam po podesavanjima i malo u tome odlutam desi se da snizi jacinu zvuka generalno a nekad samo preformance,pa vracam ga Wladiim Globalom - podesavanja. Zvuk bude opet normalan tj jaci.Kazem da mi ta opcija jedino bitna za kucnu varijantu na njegovim zvucnicima posto zivim u stanu i zelim od njega maksimum tj od njegovih zvucnika.Sto se tice odnosa ritma i boje jasno mi je da se moze podesavati slajderom ali bih naj pre iznivelisao generalno odnos a da slajder ostane na sredini 50-50.Hvala na pomoci.
[ Kovacevic Vladimir @ 07.11.2009. 08:10 ] @
Nisi mi odgovorio na (1.) prvo pitanje

Citat:
dobrovoljski: ...Kada cackam po podesavanjima i malo u tome odlutam


Gde čačkaš i gde odlutaš?

Opet napamet odgovaram...
1. Kada slider-i stoje na 50-50, dovoljno je samo malo pomeriti Assign. slider, pa da padne/ pomeri volume nivo za desni deo klavijature.
2. Ima u generalnom podešavanju zaštita Off-On kojom regulišeš stanje, odnosno sva podešavanja memorišeš za stalno ili privremeno. Stalno, znači - kada god se "upali" klavijatura, podeševanja su tu onakva, kako si ih memorisao.
3. "Čačkati" se može, ali zato postoji puno mesta u raznim User bankama, da to fiksiraš i lageruješ
i nema potrebe da to radiš u toku sviranja, osim eventualno pomeranja ACC / SEQ Volume slidera.

Pozdrav