[ vuchko.vuchko @ 06.11.2009. 23:39 ] @
Dosta sam trazio o ovome , ali u literaturi o programiranju nisam nasao resenje za ovaj problem!

Interesuje me kako da kreiram vlastiti tip file-a , tj. kako da saopstim operativnom sistemu da kada se pokrene file sa mojom extenzijom (npr. Proba.vuc) da on prvo otvara program koji sam kreirao da cita file-ove sa tom extenziom , a potom da u taj program ucita zeljeni file (kao sto kada pokrenem file "Projekat.mdb" on mi taj file otvara u access-u i naravno iscitava ga) ?
I jos npr. kako da sistemu "kazem" da je default icon-a za fajlove extezije ".vuc" na primjer neka moja zeljena ikona ?

Trazio sam pomoc od prijatelja koji se bave programiranjem , ali nismo nasli neka sretna resenja. S' toga otvaram ovu temu , i molio bi ljude koji imaju strpljenja da malo pojasne ovu oblast!

Literatura , linkovi , primjeri sve je dobro doslo!!!

Unapred hvala
[ Marko_L @ 06.11.2009. 23:54 ] @
Pa generalno, sve se svodi na kreiranje asocijacije u registry windowsa i prosleđivanju fajla putem command stringa. Imaš jedan dobar primer ovde
http://www.codeguru.com/vb/gen...iesandfiles/article.php/c4837/
A ako hoćeš da dvoklik na fajl ne otvara novu instancu aplikacije, nego da učita u postojećoj (korisno za MDI aplikacije), ima dobar primer i za to na vbaccelerator-u
http://www.vbaccelerator.com/h..._File_Associations/article.asp
[ dava @ 07.11.2009. 16:12 ] @
Skoro je bila tema koja ti moze odgovoriti na neka pitanja pa pogledaj:
http://www.elitesecurity.org/t374629-0#2379007
[ Marko_L @ 07.11.2009. 18:36 ] @
Nema to veze jedno sa drugim. Ono je bilo za pronalaženje default programa za određenu ekstenziju, a ovde se traži otvaranje određene ekstenzije u sopstvenom programu. Dakle, totalno suprotna stvar.
[ vuchko.vuchko @ 08.11.2009. 11:11 ] @
Pogleadao sam ove linkove , ima zaista korisnih stvari...... Hvala!

Da li mozda ima publikacija ili tutorijala sa naseg govornog podrucja koji obradjuju ovu temu?
[ Marko_L @ 08.11.2009. 14:54 ] @
E pa jebga sad, ne znam, probaj da pretražiš preko googla sa "asocijacija fajlova vb", mada sumnjam da ćeš naći nešto korisno. Uostalom, ako ne možeš da razumeš par rečenica na engleskom, onda trebaš da se zapitaš da li uopšte trebaš da se baviš programiranjem. Pored toga, na onim linkovima, ne samo da imaš objašnjenje, već i kompletan source code, što bi trebalo da bude univerzalni jezik programera, a pošto si dogurao dotle da ti treba asocijacija fajlova, što bi trebalo da znači da već imaš odrađen kompletan program, to znači da nisi početnik i da već imaš neko znanje sa kojim bi trebao da možeš da razumeš makar taj source code. Ne znam šta da ti kažem, osim da ako želiš ozbiljnije da se baviš ovim poslom, poznavanjem engleskog jezika je obavezno, jer većina dobrih i korisnih tutorijala koji se mogu naći na netu su na engleskom, a pored toga i kompletan Visual Studio i MSDN su na engleskom.
[ dava @ 08.11.2009. 16:06 ] @
@Marko_L kako suprotno kad je to ista stvar - asocijacija fajlova. Jeste da ovdje covjeku treba da podesi asocijaciju za svoju extenziju, a u onoj temi je bilo citanje asocijacije za neku extenziju. Dao sam link do te teme jer tamo moze naci komandu 'assoc' preko koje moze odraditi i citenje asocijacije, a i podesavanje asocijacije.
[ n0t @ 08.11.2009. 19:22 ] @
Evo pozdrav svima,vidim da covjek nije dobio konkretan odgovor.Pa evo da mu pomognem.Ja sam prije 2 godine radio slicno nesto znaci napravio sam svoju extenziju (password.n0t) i dobro je funkcioniralo znaci samo si sa mojim programom mogao procitat tu extenziju.Stvar je odlicna jer mozes tako zastit svoje neke stvari,i jos mnogo drugih stvari..

Znaci odi na www.planet-source-code.com i upisi Own Extension izbacit ce mnostvo tutoriajala o tome.Pa biraj koji ces
[ vuchko.vuchko @ 08.11.2009. 22:41 ] @
HVALA VAM SVIMA!!! Zaista sam dobio dosta znanja i podloga za ucenje na ovu temu.
Citat:
E pa jebga sad, ne znam, probaj da pretražiš preko ...........

Nemoj da se ljutis Marko :-) nije da ja nerazumijem engleski jezik ili da nerazumijem source code, vec sam ja po prirodi radoznao i kada vidim nekakav kod ili naredbu ili temu kao sto je npr. Associate file , ja bi zelio dublje uci u tu problematiku i postavio sam pitanje da li ima nekakvih publikacija nasih strucnjaka koji obradjuju ovu oblast cisto da sebi potrazim takvu knjigu , a pod pojmom tutorijali sam mislio nekakve pdf dokumente koji obradjuju ovu temu!
Mislim da bi , i ja i bilo ko , daleko brze poimao neke nase prevode , ako ih ima (stvar je samo u vremenu ;-) )

Hvala vam svima!!!!