[ Jagnjeca brigada @ 08.11.2009. 06:09 ] @
Zbog uvođenja fiskalnih kasa adovkatima koje trebaju da se primenjuju od marta 2010, a koje je pedložilo Ministarstvo trgovine i usluga i Ministarstvo finansija, Advokatska komora Srbije najavila je štrajk upozorenja 09., 10. i 11. novembra.


MILOSAVLJEVIĆ – FISKALNE KASE POSTOJE U NORVEŠKOJ I GRČKOJ

Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević za Radio S, je izjavio da je cilj fiskalizacije oporezivanje advokatskih usluga, a nikako ne remećenje i zadiranje u privatnosti odnosa između advokata i klijenata.

- Ono što smo mi dobili kao informaciju, je da nije istina da nigde u Evropi ne postoji fiskalizacija advokata, ja znam za dva primera i to je Norveška i Grčka. Isto tako u velikom broju zemalja i Evropske Unije i van nje, je drugačiji sistem oporezovanja i kontrole advokata. Tačno je da su mnoge agencije za promet nekretnina registrovane kao advokatske kancelarije, da zarađuju stotine hiljada i milione evra, i tačno je da veliki broj njih i dalje plaća paušalni porez koji se svodi na nekoliko stotina evra. Takođe ima advokatskih kancelarija koje su specijalizovane za privredno pravo, i koje se privatizacijom, konsaltingom u oblasti trgovina hartija od vrednosti, i to su kancelarije koje takođe imaju u proseku visoke zarade, a još uvek su to nesrazmerno mali porezi i doprinosi javnim finansijama daju imajući u vidu veličinu njihovog prihoda, obrta i posla.

http://www.smedia.rs/vesti/detalji.php?id=20438


PODRAVAM da se i tu uvede red tj. da se i advokatima uvedu fiskalne kase!



[ superbaka @ 08.11.2009. 07:08 ] @
ovu temu treba premestiti u Advocacy :)
[ vidan kv @ 08.11.2009. 08:57 ] @
........ma još je bolje da je premeste u ultramad zone.............pozzzz
[ the_tosic @ 08.11.2009. 10:07 ] @
Sta fali temi? Tema je odlicna, i treba ih fiskalizovati.
[ madcama @ 08.11.2009. 11:22 ] @
Geldajmo to kroz par pitanja:
Da li pruzaju usluge fizickim licima?
Da li svoje usluge naplacuju u gotovini?
Sta zakon o fiskalizaciji kaze na tu temu?
[ etjen @ 08.11.2009. 12:16 ] @
nego šta nego treba. Koji je to bezobrazluk-štrajkuju zato što više neće moći da muvaju i ne plaćaju porez... UUU baš sam se uplašio njihovog štrajka...
[ pantic68 @ 08.11.2009. 12:21 ] @
Ja mislim da ne treba. Nisam advokat ni korisnik njihovih usluga niti kakve druge veze imam sa tom bransom ali smatram da ne treba.
[ drbogi @ 08.11.2009. 16:18 ] @
Ostadoše jedino popovi, tj. sveštenici kao nefiskalizovane profesije. Taman kako priliči....
[ stil @ 08.11.2009. 16:48 ] @
Platiće na onom svetu onom ↓ :)
[ Flo33 @ 09.11.2009. 06:46 ] @
E, ali mooooram na konto zadnja dva posta da ispričam vic. Modovi, oprostite, ionako se tema nije razvila.

Daklem, pred samo venčanje pogine mladi par, i odu u raj. I posle nekog vremena u raju zamole oni SV. Petra da se venčaju tu, jer se mnogo vole, a smrt ih prekinula.

Prolaze godine, i konačno ih pozva Sv.Petar da se venčaju. Lepo slavlje bilo u raju. Lepa svadba.

Prođe par godina u sreći, ali, avaj. Hoće razvod. I odoše kod Sv.Petra sa tom molbom, kad on ih dočeka rečima:

''Pa jeste vi normalni?? Koliko mi je vremena bilo potrebno da nadjem popa u raju, a sad i advokata da tražim??''
[ dejande @ 09.11.2009. 07:21 ] @
pa kako da se ne bune kada sada placaju pausalno porez u iznosima od par hiljada dinara, a uvodjenjem fiskalne kasebi taj iznos porastao vise stotina puta .
dobro je poznato da kod pojedinih advokata dobar dan kosta od 10.000 do 50.000 eura.
treba zaradti noac da bi se dala plata raznim miladinima!
[ Beltrammi @ 09.11.2009. 08:41 ] @
citam naslov u Blicu "nismo mi piljari".

u pravu su. piljar je casno zanimanje koga svi gule, takse, inspekcije i dr. Dok oni gule koga stignu i jos ne zele da ih se kontrolise.

Najcunije mi je da ih podrzava resorno ministarstvo. Da li onda min, telekom. treba da oslobodi IT firme fiskalne kase, ministartvo trgovine piljare i dr... ?
[ Laki024 @ 09.11.2009. 12:47 ] @
Treba da se uvedei to pod hitno fiskalne kase, pa cak i uredbakojom bi se mnogim advokatima koji su imali mesecno vise od .....iznosa dobiti i RETROAKTIVNO naplati PDV.

I jos nesto, treba da se napise urodba kojom ukoliko advokat neizda klijentu ( ili kako to advokati vole da kazu "pacijentu" ) fiskalni racun, da mu se zabrani rad u toj delatnosti od najmanje godinu dana, a ukoliko to posle ponovi, da mu se oduzme licenca , i da se zabrani rad kao odvokat, ili kao sudija ( jer kako ce da on sudi , ako je i sam neposten.

I sto pre, da se ovo uvede, ali pod hotno, red je da i oni malo placaju harace drzavi, a ne samo obicni gradjani.

A sto se tice popova, za nih ne znam, ali smatram da bi se i njima trebale da se uvedu, barem pojedincima koji rade svadbe, i sl.
[ websurfer @ 09.11.2009. 13:23 ] @
Citat:
Laki024:  i da se zabrani rad kao odvokat, ili kao sudija ( jer kako ce da on sudi , ako je i sam neposten.


A vidim, inace sve sami posteni ljudi su sudije... Da, da...
[ Jagnjeca brigada @ 09.11.2009. 13:47 ] @
Citat:
naslov u Blicu "nismo mi piljari".


Nisu ni gradjani ovce koje bi vi da sisate kako hocete! I vama fiskalne kase, nema razloga da ponizavate i vredjate piljare!


[ superbaka @ 09.11.2009. 19:00 ] @
evo prete strajkom, kao "ovim se ugrozava privatnost klijenta"! zar to na fiskalnom racunu pise ime i prezime kupca usluga?
toliko pametnih advokatskih glava a nisu stigli da smisle pametniji razlog - strasno!
[ Srđan Pavlović @ 09.11.2009. 19:07 ] @
Kako je to reseno u ozbiljnim ne-banana zemljama?
Mislim oporezovanje usluga advokata?
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2009. 19:22 ] @
Normalnim porezom na dodatnu vrednost (u EU), kao i na prihod.

U zemljama gde nema ogromnog procenta utaje poreza nema "fiskalnih kasa" vec se veruje i "obicnom papiru" :)

Fora je sto je vecina ekonomije u legalnim i elektronskim tokovima novca - znaci ako tebi stranka uplati 5000 EUR na konto odbrane, to se ne da lako sakriti od poreske inspekcije.


[ MyWay @ 09.11.2009. 19:28 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: Fora je sto je vecina ekonomije u legalnim i elektronskim tokovima novca - znaci ako tebi stranka uplati 5000 EUR na konto odbrane, to se ne da lako sakriti od poreske inspekcije.
E a ovde je fora da ti stranka ne uplati nego plati... :-)
Apsolutno podržavam akciju ministarstva trgovine i smatram da bi trebalo Slobodana Homena smeniti zbog izjave podrške utaji poreza:
Citat:
Podršku advokatima dalo je Ministarstvo pravde, čiji državni sekretar Slobodan Homen navodi i da se nada će se do marta Ministarstvo trgovine i advokati dogovoriti.

„Ministarstvo pravde je dalo načelnu podršku advokatima. Naravno, ne u štrajku i ne mislimo da je to najbolji način, nego da se razgovara o promeni Uredbe o fiskalnim kasama, iz prostog razloga što nigde u zemljama Evropske unije ne postoje fiskalne kase za advokate, nego postoje drugi, bolji načini da se apsolutno iskontrolišu poreske obaveze advokata. Mislim da je opšte poznato da su već sada advokati dužni da vode poreske knjige i mislim da jedino što u ovom trenutku treba da se uradi jesu adekvatne i česte kontrole nadležnih poreskih organa“, objašnjava Homen.
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2009. 19:31 ] @
A ko ce da ga smeni? Pa to je sve ista ekipa sa istog fakulteta, naravno da ruka ruku mije - znas kako je, cak i ako neko izgubi fotelju prevremeno (prevremeno = pre nego sto resi svoja socijalna pitanja :) uvek moze da se bavi advokaturom :)
[ MyWay @ 09.11.2009. 20:26 ] @
Pa jeste tako, ja sam samo rekao da bi ga trebalo smeniti, što ne znači i da hoće... štaviše, mislim da je pohvaljen zato što je dobro obavio poveren mu zadatak...
[ Ivan Dimkovic @ 09.11.2009. 20:34 ] @
Ako je do "sta treba" ja definitivno nisam za smenjivanje takvih, vec za tesku robiju. Njega i koleginicu mu koja je sredila tender za vakcinu za grip... uz obavezan fizicki rad da jednom za promenu zaista i budu korisni drustvu.

A ako bi se prihvatilo odlaganje EU integracija (tj. fiktivnih "EU integracija" posto u praksi nema nista od toga) moze i smrtna kazna - public execution style, na nekom stadionu uz informacije na razglasu za sta ce biti ubijeni + prigodan kulturno-umetnicki program posle :)
[ MyWay @ 09.11.2009. 21:40 ] @
Nekako mi se javlja da će epilog štrajka biti da se odlaže odluka o uvođenju fiskalnih kasa do daljeg...

U međuvremenu se zabavljam čitajući komentare na b92, prvo je krenuo običan narod sa kometarima (što bi reko gosn advokat 'piljari') a sad imperija uzvraća udarac - javlja se 'struka' koja opravdava dosadašnji način rada i tvrdi da je to zavera protiv slobode građana i da će se sve to prebiti preko leđa građana...

Zvuči poznato, takvi su bili argumenti kada se uvodio PDV, tako je bilo (setite se teme) kada je Ratel uvodio odluku o TU za monitoring Interneta..
[ fanfon @ 10.11.2009. 12:53 ] @
Ako izuzmemo samozive pojedince i njihove izjave "nismo mi piljari" i stavimo fakte na svetlo dana, ima dosta razloga da se ne uvode fiskalne kase advokatima. Da bi poreski inspektor video sta je naplaceno u advokatskoj usluzi, on mora da pogleda slucaj u koji je stranka umesana i da vidi koje su stavke naplacene. Jer kako ce na osnovu fiskalnog racuna videti sta je naplaceno ako nema uvid u predmet? To je krsenje Ustava i prava i sloboda gradjana. Takodje, koliko mi je poznato, uvid u spise advokata nema ni policija ako nije prisutan predstavnik advokatske komore. To bi stvorilo haos da se primeni u ovom slucaju. Sledece, kad se izda fiskalni racun, on se mora odmah i naplatiti. Jer pdv se odmah naplacuje po izdavanju racuna. Posto se vecina advokatskih usluga placa na odlozeno i na rate, to bi stvorilo velike probleme i strankama i advokatima. Takodje, uvodjenje fiskalnog racuna bi poskupelo usluge advokata za cenu pdv-a, sto bi opet islo na teret strankama. Mislim da advokati nemaju nista protiv uvodjenja fiskalnih kasa i placanja samog pdv-a(sto im ne predstavlja problem), ali verovatno zele staviti do znanja da bi to stavilo stranku u mnogo tezi polozaj...
[ Black_eyed @ 10.11.2009. 13:01 ] @
Ovo me podseti....


Can you imagine a world without lawyers?

http://www.youtube.com/watch?v=0u9JAt6gFqM
[ Rumpletstilskin @ 10.11.2009. 13:50 ] @
Citat:
fanfon: Jer kako ce na osnovu fiskalnog racuna videti sta je naplaceno ako nema uvid u predmet?


Mda, isto kao sto finansijska policija mora da ima tacan uvid u sastav pljeskavice koju narucis u kafani...
Citat:
Sledece, kad se izda fiskalni racun, on se mora odmah i naplatiti. Jer pdv se odmah naplacuje po izdavanju racuna.

Odakle ti to da moras odmah da naplatis racun? pdv placas odmah po izdavanju a kad racun dospeva na naplatu je stvar tvoje poslovne politike.

Citat:
Takodje, uvodjenje fiskalnog racuna bi poskupelo usluge advokata za cenu pdv-a, sto bi opet islo na teret strankama. Mislim da advokati nemaju nista protiv uvodjenja fiskalnih kasa i placanja samog pdv-a(sto im ne predstavlja problem), ali verovatno zele staviti do znanja da bi to stavilo stranku u mnogo tezi polozaj...
Nope, koliko ja vidim taj momenat se skoro uopste ne spominje, kao ni ugrozavanje privatnosti klijenata, halabuka je oko ugrozenih advokatskih prava da ne placaju porez.

Citat:
Black_eyed: Ovo me podseti....

Can you imagine a world without lawyers?
Ooooo da, vec odavno je moj stav da su za sadasnje stanje u Zemlji Srbiji krivi samo i iskljucivo pravnici...
[ MyWay @ 10.11.2009. 14:10 ] @
Citat:
fanfon: Ako izuzmemo samozive pojedince i njihove izjave "nismo mi piljari" i stavimo fakte na svetlo dana, ima dosta razloga da se ne uvode fiskalne kase advokatima. Da bi poreski inspektor video sta je naplaceno u advokatskoj usluzi, on mora da pogleda slucaj u koji je stranka umesana i da vidi koje su stavke naplacene. Jer kako ce na osnovu fiskalnog racuna videti sta je naplaceno ako nema uvid u predmet? To je krsenje Ustava i prava i sloboda gradjana. Takodje, koliko mi je poznato, uvid u spise advokata nema ni policija ako nije prisutan predstavnik advokatske komore. To bi stvorilo haos da se primeni u ovom slucaju. Sledece, kad se izda fiskalni racun, on se mora odmah i naplatiti. Jer pdv se odmah naplacuje po izdavanju racuna. Posto se vecina advokatskih usluga placa na odlozeno i na rate, to bi stvorilo velike probleme i strankama i advokatima. Takodje, uvodjenje fiskalnog racuna bi poskupelo usluge advokata za cenu pdv-a, sto bi opet islo na teret strankama. Mislim da advokati nemaju nista protiv uvodjenja fiskalnih kasa i placanja samog pdv-a(sto im ne predstavlja problem), ali verovatno zele staviti do znanja da bi to stavilo stranku u mnogo tezi polozaj...
Da nisi drveni advokat adokatske komore?? Ovo je gomila floskula koje se govore/pišu u cilju opravdavanja i zadržavanja prakse utaje poreza od strane jedne povlašćene grupe.
Pročitaj tarife sa http://www.akv.org.rs/tarifa1.html?id=58 i obrati pažnju na deo:
Citat:
Advokatska tarifa u označenim delovima glasi:
"Odbrana okrivljenog
Tarifni broj 1.
Za odbranu okrivljenog za svaki dan pretresa, učešća u prethodnom postupku, prisustvovanje uviđajima, rekonstrukcijama, veštačenjima, kao i svim ostalim sudskim radnjama koje sud izvodi izvan zgrade suda, advokatu pripada nagrada u zavisnosti od visine zaprećene kazne za krivična dela, i to:

1. za kaznu do 3 godine zatvora - 240 poena
2. za kaznu od 3 – 5 godina zatvora - 440 poena
3. za kaznu od 5 – 10 godina zatvora - 800 poena
4. za kaznu preko 10 godina zatvora - 1.000 poena

Za neodržane procesne radnje advokatu pripada 50% od iznosa nagrade iz prethodnog stava."
Poeni? Sećate se 'poena' iz davnih vremena? E pa oni i dalje žive, u svetu advokata. Osnonvu odluku o tarifama je advokatska komora donela 1998. godine, i koliko znam, jedino je kod njih u životu poenski sistem.
Naravno da je problem plaćanja, poena i fiskalnih kasa veliki i da ne može sve u isto vreme da egzistira, tako da uvođenje jednog ukida postojanje drugog.
A sad pitanja za tebe:
- kakve veze ima stavka na fiskalnom računu i privatnost ?? Zar je ugrožavanje privatnosti stavka fiskalnog računa sastavljanje žalbe/tužbe/podneska ??
- da li si upoznat sa pričama koje su išle sa uvođenjem PDV-a, upravo o povećanju konačne cene robe/usluga ako se uvede pdv, te da su svi koji su izbegavali plaćanje poreza upravo tvrdili da oni čine to zbog kupaca, nikako zbog sebe?
- otkud ti ideja da napišeš nešto ovako:Mislim da advokati nemaju nista protiv uvodjenja fiskalnih kasa i placanja samog pdv-a(sto im ne predstavlja problem), ali verovatno zele staviti do znanja da bi to stavilo stranku u mnogo tezi polozaj Ko može da se primi na ovakvo ... nešto, osim ljudi iz komore i ministarstva pravde?
[ fanfon @ 10.11.2009. 14:30 ] @
Obojica mozete da me povucete za onu stvar sa svojim arogantnim odgovorima. Nisam ni u jednoj recenici nista eksplicintno tvrdio da je bas tako nego sam sam izneo svoje misljenje. Ostavio sam svoje misljenje otvorenim za konstruktivnu raspravu i nikog nisam vredjao. Ali takve pajsere kao vas dvojicu moram da pomenem u tom kontekstu. Uzmite nozeve pa koljite advokate ako vam toliko mrzite to sto rade. Covek ne moze ovde vise ni izneti svoje misljenje a da neko ne pocne da ke*a po njemu...
[ MyWay @ 10.11.2009. 14:45 ] @
Konstruktivnu raspravu? Posle onog što si napisao? Pa dobio si i odgovore i pitanja na koja nisi odgovorio ni sa čim osim prostaklucima?!
Baš si 'ostavio svoje mišljenje otvorenim'.
Ako ti je lakše (ili možda jesi u pravu), izmeniću svoj 'arogantni' ton, u 'pokroviteljski': sinko, nađi drugu temu
[ Rumpletstilskin @ 10.11.2009. 16:40 ] @
Citat:
fanfon: Nisam ni u jednoj recenici nista eksplicintno tvrdio da je bas tako nego sam sam izneo svoje misljenje. Ostavio sam svoje misljenje otvorenim za konstruktivnu raspravu i nikog nisam vredjao. Ali takve pajsere kao vas dvojicu moram da pomenem u tom kontekstu. Uzmite nozeve pa koljite advokate ako vam toliko mrzite to sto rade. Covek ne moze ovde vise ni izneti svoje misljenje a da neko ne pocne da ke*a po njemu...
Djecarac, kanda ne razlikujes kennjanje po coveku i kennjanje po misljenju - a tvoje misljenje je dobilo zasluzeni tretman jerbo nije ni proslo pored mozga...

[ vilil1 @ 10.11.2009. 17:20 ] @
To, moze poreznik da ima uvid u predmet, i zbog toga ne prihvataju...Poverljivost...Ma gluposti. Kako moze za lekare? Zar za njihove pacijente ne vazi "poverljivost"?
Nego kao kod vulkanizera, demontaza gume toliko - izlazak na rociste toliko, montaza gume toliko - pisanje zalbe toliko...
[ Ivan Dimkovic @ 10.11.2009. 18:42 ] @
Tajnost izmedju advokata i stranke je zagarantovna zakonom.

Medjutim uopste nije tacno da je neophodno da poreska zaviruje u sam slucaj, sve se to moze regulisati i bez toga.
[ Zoran Rodic @ 10.11.2009. 18:43 ] @
DEFINICIJA MINUSA

+18° C - na Havajima uzimaju drugi pokrivač.
+10° C - u zgradama u Helsinkiju isključuju grejanje.
+2° C - italijanski automobili ne mogu da upale.
0° C - destilovana voda se smrzava.
-1° C - dah se vidi. Rusi jedu sladoled i piju hladno pivo.
-4° C - pas vam se uvaljuje u krevet.
-10° C - francuski automobili ne mogu da upale.
-12° C - političari počinju da pričaju o beskućnicima.
-15° C - američki automobili ne mogu da upale.
-20° C - dah se čuje.
-24° C - japanski automobili ne mogu da upale.
-28° C - pas vam se uvaljuje u pižamu.
-29° C - nemački automobili ne mogu da upale.
-30° C - nijedan normalan automobil ne može da upali.
-36° C - ruski automobil ne može da upali.
-39° C - Rusi zakopčavaju svu dugmad na košuljama.
-50° C - automobil ti se uvaljuje u krevet.
-60° C - žitelji Helsinkija se smrzavaju. U Moskvi zakopčavaju kapute.
-70° C - smrzavaju se i u paklu. Univerzitet u Kuznjecku organizuje kros-kantri.
-72° C - advokati zavlače ruke u sopstvene džepove.
-120° C - alkohol se smrzava. Rusi baš onako nervozni!
-273,15° C - apsolutna nula. Prekida se kretanje elementarnih čestica. Rus liže smrznutu votku

edit
Mene jako mrzi da pišem kako je to samo bedan izgovor, a još više me mrzi da pišem kako se lepo može videti protok novca, bez da se petlja po predmetu i konstatuje kako je optuženi spavao sa svastikom neposredno pre nego mu je ubijena žena.
Ajde da neko stavi prst na čelo, pa da zamisli koliko košta odbrana Miladina Kovačevića, Džajića ... Legije ... šta ti ja znam i da to stavi u neki odnos sa plaćenim porezom.

Ajde bre, nemojte da mi vređate inteligenciju
[ Rumpletstilskin @ 11.11.2009. 09:12 ] @
[ Jagnjeca brigada @ 12.11.2009. 21:04 ] @
Do sada je bilo, kako te advokat osacuje. Ako vidi da se kupas u parama, onda te oguli sa cifom do bola ali u svakom slucaju te oguli. Znaci cena su im kako te proceni, tj. nisu imali fiksne cene za iste usluge.
[ commissar @ 12.11.2009. 21:12 ] @
To sve moze i dalje da ostane i sa fiskalnim kasama, ne sekiraj se,
plus to isto rade i drugi likovi (majstori, prodavci, ko god se doseti).
Fiskalne kase su prica za malu decu, kradja ce i guljenja biti uvek,
poenta je u tome da se klika koja najvise para zaradjuje radeci sa
krajnjim potrosacima i/ili fizickim licima, a usluge naplacuje u kesu
nasla poslednja u redu za fiskalizaciju, i sa punim pravom ce da da sve
od sebe da je izbegne. Ako im to podje za rukom, ne ostaje nista drugo do
(ostatak necu pisati jer ukljucuje brojna teska krivicna dela, samo pustite masti na volju).
[ Jagnjeca brigada @ 15.11.2009. 14:12 ] @
Neki advokati mesečno zarade i do 30.000 evra!
Advokati koji brane optuženike pred Haškim tribunalom mesečno mogu da zarade i do 30.000 evra!

Kurir
BEOGRAD - Advokati koji brane haške optuženike pred Haškim tribunalom mesečno mogu da zarade i do 30.000 evra! Prema zvaničnom cenovniku Haškog tribunala, u koji je Kurir imao uvid, glavni branilac sa 20 ili više godina profesionalnog iskustva za sat vremena svog rada uzima čak 97 evra, što - ako se pomnoži sa deset radnih sati dnevno i trideset dana u mesecu - iznosi 29.100 evra! Uvidom u Uputstvo za dodelu branioca po službenoj dužnosti...

http://www.kurir-info.rs/clana...esecno-zarade-i-do-30-000-evra
[ MyWay @ 16.11.2009. 22:50 ] @
Ne zarađuju samo braneći haške optuženike - evo komentar vesti sa b92 http://www.b92.net/biz/fokus/a...09&mm=11&nav_id=393009
Citat:
Citiram: „Zamislite da nekom ministru preti hapšenje, angažuje advokatsku kancelariju i oni mu izdaju račun na 20.000 evra. Da li se iz toga može zaključiti da davanjem te sume on, prvo, zna da mu spremaju hapšenje, i drugo, da ima razloga za to jer nešto želi da prikrije?”, kaže Prelević

Sad znamo tarifu za ministre
(tarifa, 16. novembar 2009 22:03
:-)

Što rekoše u još jednom komentaru - ako ovako brane klijente kako brane svoj štrajk, ne zaslužuju ni dinar da im se da...
[ pilletina @ 22.11.2009. 17:30 ] @
neće fiskalne kase pomoći kod kontrole toka novca kod advokata, mada smatram da ih treba uvesti. Trebalo bi raspisati paušalan porez, ali za neku razumnu cifru a ne par hiljada dinara.
[ Jagnjeca brigada @ 10.02.2010. 16:06 ] @


Fiskalizacija za taksiste i advokate biće odložena
10.02.2010. - 03:09
PROTEST Ministar trgovine i usluga Srbije Slobodan Milosavljević izjavio je juče da će uvođenje fiskalnih kasa za taksiste, advokate i prosvetu biti odloženo za najmanje šest meseci. On je novinarima rekao da bi Vlada Srbije tu odluku trebalo da usvoji na sutrašnjoj sednici, prema predlogu ministarstava trgovine, prosvete i pravde. „Cilj odlaganja je da se još jednom u Vladi Srbije analizira uticaj fiskalizacije na te grupe”, kazao je Milosavljević. Taksisti, advokati i obrazovne ustanove trebalo je da uvedu fiskalne kase od 1. marta 2010. godine.