[ zduhac011 @ 08.11.2009. 17:29 ] @
Imam super drag&drop preloader koji sam uspeo normalno da sredim prema svojim potrebama u originalnom FLA fajlu, medjutim kada sam ga pokusao ubaciti u moj main timeline (naravno u 1frame, sve ostalo krece u drugom), preloader samo čuči u prvom i ne radi nista. Preciznije receno progress bar se ne pomera, kad pokušam Simulate download, on stoji i kad se sve učita samo predje na drugi frejm i sve dalje normalno sljaka osim njega.

http://activeden.net/item/bar-preloader/32639
Ovo je njegov script:

_parent.stop();
total = _root.getBytesTotal();
percent = 0;
t = 0;

this.onEnterFrame = function(){
loaded = _root.getBytesLoaded();
percent = int(loaded / total * 100);
progressBar.gotoAndStop(percent);

if(percent>=100){
play();
}
}

Probao sam i da koristim ovaj kod al nista dzaba.Prijavljuje mi var _parent not defined.
Navodno ne bi trebalo nista menjati u samom preloader-u, script je odradjen i self-contained, ali ovo prosto ne sljaka nikako...On jeste AS2, a moj Main fla je AS3, mozda to pravi problem, ne znam vise...
Na kraju mogu i sam da napravim novi jednostavan preloader al ovaj mi nekako bas ide...
Ima li neko ideju?
[ StarCraft @ 09.11.2009. 11:43 ] @
Pa ako na kraju tog loada _root treba da ode u drugi frejm, onda stavi _root.stop();
ako ti progress i dalje ne radi probaj da staviš _root.onEnterFrame

Ako i dalje ne radi, stavljaj trace() funkciju da proveriš šta se dešava ispod haube. Bez Trace() nema šanse provališ skoro ni jedan error za koji ti nije jasno na osnovu čega nastaje.