[ goranbo @ 26.12.2003. 23:08 ] @
Evo ja sam skoro pa totalni pocetnik, no procitao sam gore ne istrucavajte se itd.

Jedan od mojih problema je ovo (prvo kraci uvod):
Sticajem okolnosti radim hrvatsku verziju jedne strane stranice, i dizajn ce biti skoro isti.
Ta strana web strana ima full jednostavan background, koji je valjda definiran (i?) u CSS fajlu.
Ja stranicu radim u Dreamweaveru (kopiram booje receno).

Ali svejedno mi je vazno da vidim na svojoj stranici tu pozadinu a ja je ne vidim.
Vjeroratno mi ne radi neki servis koji bi trebao to raditi.
Isto tako ne vidim tu pozadinu ni kada originalnu stranicu snimim na disk, i otvorim je.

Pokusao sam u dreanweaveru dignutio testing server ali ne znam kako, nije miu usojelo, pa ako je to rjesenje moze li mi neko sasvim jednostavnim rjecnikom objasniti kako da konfiguriram taj testing server u Dwu. (to je tamo di se definira sajt)

Pored toga, pokusao sam i na Linuxu, instalirao sam apache, podesio ga, ali opet kad na localhostu dignem sajt, nemam te pozadine. Da ne bi trebao php instalirati??
Kao sto vidite slabo se ja kuzim u to, nemam blage zapravo oko tog php-a i slivcnih stvari.

Hvala na pomoci (ako je bude)
[ Aristotel @ 27.12.2003. 11:59 ] @
Mislim da je problem u tome sto kada sacuvas stranicu na svoj hard disk slike koje su definisane kao pozadina (bilo preko css-a ili preko samog html koda) se ne skidaju (cuvaju) zajedno sa stranicom i slikama. Zbog toga verujem da je pozadina ustvari slika, zato bi mogao da je sacuvas manuelno (desni klik, pa 'save background as') a zatim da je snimis u isti direktorijum sa ostalim slikama, trebalo bi da onda sve radi.