[ lare @ 10.11.2009. 22:09 ] @
Pozdrav.
Problem je sljedeći: Imam dvije tabele: Zahtjevi(ID_doc, Naziv_doc, ID_NacinSlanja) i NacinSlanjaSifarnik(ID_NacinSlanja, NacinSlanja_doc).
Na formu sam stavio polja iz tabele Zahtjevi gdje je kolona ID_NacinSlanja tipa Combobox-a. Tom Combobox-u sam pridružio DataSource koji u sebi ima tabelu NacinSlanjaSifarnik pri čemu sam za DisplayMember postavio kolonu NacinSlanja_doc, dok sam za ValueMemeber stavio kolonu ID_NacinSlanja.

Zahtjevi
---ID_doc - Naziv_doc - ID_NacinSlanja
________________________________________
---- 1 ------- nesto1 --------- 23 --------
---- 2 ------- nesto2 --------- 23 --------
---- 3 ------- nesto3 --------- 2 ---------
---- 4 ------- nesto4 --------- 3 ---------


NacinSlanjaSifarnik
----------ID_NacinSlanja - NacinSlanja_doc
__________________________________________
-------------- 2 -------------- pošta --------------
-------------- 3 -------------- fax --------------
-------------- 23 -------------- email --------------

Moja želja je sada da se prilikom izvođenja programa u tom Combobox-u ispisuju (opisne)vrijednosti iz kolone NacinSlanja_doc(pošta, fax, email)!
Ali to se jednostavno ne dešava?!???

Evo ako ko bude imao vremena tu je i izvorni kod programa: KodPrograma
ili ako vam je lakše možete pogledati i video gdje sam prikazao koje sam sve kombinacije isprobao: VIDEO
HVALA!
[ DMX @ 11.11.2009. 01:32 ] @
Jesam početnik za VB.NET, ali što ne probaš sa varijantom da učitaš ta dva polja iz baze i onda ih jednostavno dodaš u combobox, nešto ovako:

prvo dodaj
Code:
Imports System.Data.OleDb


a onda u form_load
Code:

Dim theOleDbCommand As New OleDb.OleDbCommand("SELECT * FROM NcinSlanjaSifarnik", New OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Application.StartupPath & "\AccessBaza.mdb"))

theOleDbCommand.Connection.Open()

Dim theReader As OleDb.OleDbDataReader = theOleDbCommand.ExecuteReader(CommandBehavior.CloseConnection)

        While theReader.Read() = True
            ID_NacinSlanjaComboBox.Items.Add(theReader(0).ToString() & " - " & theReader(1).ToString())
        End While


samo resetuj/obriši sve one veze comboboxa i baze iz combobox properties

i mislim da je to ono što ti treba, ako sam te lepo razumeo.

[ lare @ 11.11.2009. 11:18 ] @
Probao sam i sa ovim tvojim kodom al opet neće da radi, jer kad izaberem bilo koju vrijednost iz ComboBox-a forma se zakuca i ne da da se dalje listaju slogovi.
Uostalom kad bi se sve pravilo preko koda(insert, update, delete) i to bi se moglo napraviti, al fazon je što ja to hoću da napravim koristeći IDE.
[ lare @ 16.11.2009. 20:37 ] @
Problem riješen:-)) Ovdje možete pogledati i kako: http://www.youtube.com/watch?v=KcKR6AL0PSM