[ Karo @ 12.11.2009. 09:13 ] @
Napravio sam mali bazu podataka u Accessu od nule e da bi mogla da ima upotrebnu vrednost za ostale koliko sam ja razumeo treba znati i VB.Znači moje pitanje za počenički nivo Access i VB (sad sam i u rebusu dali VB6 ili najnoviji učiti) a napredni SQL i C recimo. Da li sam u pravu da li može recimo u Accessu da se napravi aplikacije za ljude koji recimo jedva znaju dupli click (tipa: ime prezime i dugme unesi) bez VB
[ stankons @ 12.11.2009. 09:23 ] @
Access ti koristi VBA (Visual Basic for Applications), koji je različit od VB (ne znam tačno da ti kažem u čemu).

Access možeš povezati i sa jezicima kao što su C#, Delphi, PHP,...

Što se tiče pitanja za ljude, može... Jedino treba da ti se usta osuše od pričanja, i očekuj da će ti telefon zvoniti non - stop, ali i to možeš da naplatiš ;)

Jedan moj prijatelj http://www.solarius.co.rs/, je napravio ceo knjigovodstveni program u Access - u (samo u Access - u, bez pomoći VB - a, ili slično...)
[ Karo @ 12.11.2009. 17:03 ] @
Nisam provalio VBA čini mi se da i VB kao i ostali jezici se mogu povezati sa Accessom, hvala na informaciji

Kakava crna naplata više kao intelektualna znatiželja
[ stankons @ 13.11.2009. 07:38 ] @
Citat:
Karo
Nisam provalio VBA čini mi se da i VB kao i ostali jezici se mogu povezati sa Accessom, hvala na informaciji


Da, može i VB da se poveže, ali hteo sam da kažem, da forme možeš da radiš direkto u Access - u, bez korišćenja drugih jezika... VBA je, inače, u svim MS Office proizvodima

Citat:
Karo:
Kakava crna naplata više kao intelektualna znatiželja


Pa dobro, kad bi imao par stotina korisnika, koji do juče nisu ni znali za računar...
[ Take 5 @ 13.11.2009. 10:44 ] @
Citat:
Karo: Nisam provalio VBA čini mi se da i VB kao i ostali jezici...

Nema tu šta da se "provaljuje", nego sedneš i učiš - nije ti to igrica nego programski jezik.

PS
Naslov teme bi mogao da bude i "... bez veze sa mozgom?"

[ Karo @ 15.11.2009. 11:04 ] @
Citat:
Da, može i VB da se poveže, ali hteo sam da kažem, da forme možeš da radiš direkto u Access - u, bez korišćenja drugih jezika... VBA je, inače, u svim MS Office proizvodima


Očigledno nisi procitao moj prvi post ja sam provlio (naučio) kako da izvedem to u accessu ali su problem šire narodne mase

Citat:
Pa dobro, kad bi imao par stotina korisnika, koji do juče nisu ni znali za računar...


Ma nije problem za ljude hoće i žele nešto da nuče šta će mo sa onima neće i nežele a primorani su da koriste računar (ja to zovem single click sindrom znači ime prezime + dugme unesi= jedan click)

Citat:
Naslov teme bi mogao da bude i "... bez veze sa mozgom?"


welcome to the club