[ shame @ 27.12.2003. 09:55 ] @
Prije 20-tak dana sam nabavio graficku Ati Radeon 9000 128 MB Tv Out. Prvih 10-tak dana je radila super i onda je pocela da ''zeza''. Na desktopu mi se pojavile uske linije (crne, bijele, zelene, crvene). Inace radi super, bez problema samo me interesuje zbog cega su se pojavile te linijice. Uradio sam joj uninstal , pa je nanosio ponovo na komp, mijenjao drivere (uzeo sam i najnoviji sa neta) ali ne pomaze. Prijatelj mi je rekao da mi monitor (Samsung Sync Master 753s 17') nije uskladjen (??) sa grafickom. Mijenjao sam i rezuluciju, stavljao ga na 60, 75, 85 Hz ali opet isto. Kada sam vratio staru graficku (Tnt Riva 32 mb) sve radi savrseno. Zato vas molim ako neko ima neku ideju zbog cega mi se ovo javlja (da li je softwerski ili hardwerski problem) da mi se javi cim prije, jer da pokusam zamijeniti graficku dok je pod garancijom.
Hvala unaprijed na svakom odgovoru.
Pozdrav svima i sve najbolje u Novoj 2004 g.
[ boki @ 27.12.2003. 10:29 ] @
to se obicno dogadja kad se graficka preterano overclockuje pa se pregreje. Ako si ju overclockovo smanji clock, a ako nisi onda je najverovatnije crkla.
[ shame @ 27.12.2003. 12:04 ] @
E obradov'o si me pravo. Nisam je overclockovo, posto sam zadovoljan sa njom. Ako si u pravu ne preostaje mi nista da cekam ponedjeljak pa da vidim da li ce mi priznati garanciju.
Buni samo da ona obavlje sve bez problema (imam ss2 i radi super), na igricama je isto super.
U svakom slucaju hvala na odgovoru.
Pozdrav!!!
[ sasa022 @ 27.12.2003. 12:29 ] @
Mozda i monitor iz nekih razloga stvara probleme.
[ shame @ 27.12.2003. 14:05 ] @
Monitor nije sigurno, jer kad sam vratio staru graficku nije bilo problema sa njom.
Posto sam softwerski pokusao sve (sem format c:) mislim ipak, kako rece boki da je crkla graficka, mada kazem da me zbunjuje to sto ona radi. Jedini problem su te linijice i packice po desktopu.
Pozdrav!!!
[ shame @ 27.12.2003. 20:54 ] @
Ima li neko jos kakvu ideju da pokusam da rijesim problem?
Hvala i pozdrav!!!
[ sasa022 @ 28.12.2003. 10:34 ] @
Nisam elektronicar pa mozda necu biti precizan....

Postoji mogucnost da nesto od elektronike nije dobro zalemljeno ili nije sasvim
ispravno.Posto kartica radi procesor je gotovo sigurno OK.Znaci nesto od pratece elektronike pravi problem.Proveri i konektor za monitor ( na kartici ) mozda on ima los spoj.
[ Newt @ 29.12.2003. 03:34 ] @
Skolski primer neispravne memorije (na grafickoj). Ukoliko nije u pitanju overclock memorije, onda je jednostavno neispravna.

[ shame @ 29.12.2003. 18:23 ] @
Citat:
Newt:
Skolski primer neispravne memorije (na grafickoj). Ukoliko nije u pitanju overclock memorije, onda je jednostavno neispravna.


Overclock nisam radio, ali si u pravu sto se tice memorije. Danas sam bio u servisu gdje sam nabavio graficku i rekli su mi isto (riknula memorija na samoj grafickoj).
Bez problema su mi dali novu i tad je radila bez problema. Uglavnom, da ovo zakljucimo, ja sam dobio novu graficku (bez ikakve nadoknade) i rijesio problem.
Nisam znao da se i ovo moze desiti. U svakom slucaju hvala svima na pomoci i jos jednom sve najbolje u Novoj 2004 godini.
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!