[ M A X I M U S @ 12.11.2009. 16:58 ] @
Planiram da kupim golf 2.0 tdi dsg gt sa CR motorom od 170hp i 350Nm. Mislio sam da ga čipujem box tuningom na 226hp i 439Nm ali me brine dsg menjač i veći obrtni moment koji se dobija čipovanjem. Dali mi neko može reći do koliko Nm može da prenese na osovine dsg menjač u ovoj petici i jeli to dovoljno za cipovanu verziju?Dali se može ugraditi set kvacila iz petice R32 DSG koja prenosi do 500Nm, koliko kosta i dali je potrebno? hvala unaprijed
[ Zarko Silic @ 12.11.2009. 17:38 ] @
Sa BOXom ne mozes dobiti tu snagu. Maximalno mozes izvuci od 15 do 20 KS vise, ali uz artefakte koje ovakav vid tuninga povlaci za sobom.

Krstenim ciptuningom mozes postici dobitak od 30 do 35 KS i oko 60 Nm O momenta i to je maximum za taj motor (automobil). Ne treba od toga vise zahtevati jer na G5, ukoliko nije 4x4, vecu snagu neces uspeti da iskoristis jer ju je nemoguce preneti na asfalt uz pomoc samo prednje vuce.

Povecanje snage, gde je dobitak 50 KS zahteva znacajne hardverske promene.

Ako je menjac u dobrom stanju i iza sebe nema vise od 250.000 Km ne sme biti nikakvih problema.
[ M A X I M U S @ 12.11.2009. 18:10 ] @
Kažes ne može vise laž pročito laž napiso evo pogledaj (http://www.racechip.de/racechi...Golf-VI-2-0-TDI-CR-3272-r.html) , a sto se tice prenosa na podlogu svjestan sam da se u startu ne može u potpunosti iskoristiti bez pogona na 4 točka a golf v 2.0 tdi 170hp dsg gt 4motion sam naso bio u luxsemburgu samo tamo i samo jedan u zadnji mjesec i po i bio je 21000€ sto je mnogo para i nema ih puno tj. nema ih uopste.
[ M A X I M U S @ 12.11.2009. 19:16 ] @
čuo sam da takođe može biti problema i sa katalizatorom poslije čipovanja i da može da se istopi od povećanih temp izduvnih gasova?
[ Vector @ 12.11.2009. 19:48 ] @
Sa BOX-om se moze dobiti povecanje do 20% snage i 25% obrtnog momenta. Konkretno u tvom slucaju 30 KS i 60 NM.
Sve preko toga je besmisleno i stetno.

Pozdrav
[ Zarko Silic @ 12.11.2009. 20:02 ] @
Citat:
M A X I M U S: Kažes ne može vise laž pročito laž napiso evo pogledaj (http://www.racechip.de/racechi...Golf-VI-2-0-TDI-CR-3272-r.html)


Pre ne go sto ovo kupis, kazi im im da si u mogucnosti da izmeris snagu na Dino metru i pitaj ih da li ce ti vratiti novac te nadoknaditi ostale troskove ako dobiveni rezultat ne odgovara ovim njihovim podacima.

[ Zarko Silic @ 12.11.2009. 20:38 ] @
Citat:
Vector: Sa BOX-om se moze dobiti povecanje do 20% snage i 25% obrtnog momenta. Konkretno u tvom slucaju 30 KS i 60 NM.
Sve preko toga je besmisleno i stetno.

Pozdrav


Posto imas pover box koji je lako skinuti i postaviti, otidji u neki servis koji poseduje Dino metar pa nek ti izmere snagu bez i sa poverBoxom i te rezultate postavi ovde da vidimo i mi ostali kako ozgleda tih 30 KS razlike.
[ Vector @ 13.11.2009. 08:37 ] @
Citat:
zarsilic: Posto imas pover box koji je lako skinuti i postaviti, otidji u neki servis koji poseduje Dino metar pa nek ti izmere snagu bez i sa poverBoxom i te rezultate postavi ovde da vidimo i mi ostali kako ozgleda tih 30 KS razlike.


Pa ti bi verovatno sumnjao i u ta merenja. Verovatno taj servis u kom bi ja radio test ne bi bio renomiran ili sta vec....
Ako hoces dacu ti jedan uredjaj na test pa mozes sam da meris ako te zanimaju rezultati. Ja ih vec dobro znam...

Pozdrav
[ Zarko Silic @ 13.11.2009. 10:00 ] @
Citat:
Vector
Ako hoces dacu ti jedan uredjaj na test pa mozes sam da meris ako te zanimaju rezultati. Ja ih vec dobro znam...


Nema problema. Posalji nesto za 77kW TDI pa cu izmeriti i objaviti.


Inace nema nikakvih problema da to bilo ko objavi. Izmeri se pre i posle tuna i postave se oba dijagrama. Ma kako da uredjej za merenje radi i ma kako da je bazdaren, u razlici medju dijagramima ne sme biti velikih odstupanja.

Generalno kod Boxova je nejasno na koji nacin uticu na rad turbo kompresora. Licno mislim da ne uticu nikako i da se povecanje snage svodi iskljucivo na razliku u visku pritiska koje pojedine turbine ostvaruju. To je vrlo malo i daleko od 30 KS koliko se ovakvi uredjaji reklamiraju.

Pogotovo je maglovito ovo sa 53 KS za TDI od 170 KSa ako se zna da je maximum ma tom motoru (maximum gde ni turbima, a ni dizne ne dozvoljavaju fizicki veci protok) 200 KS, sto znaci 30 KS dobitka.
[ Vector @ 13.11.2009. 10:22 ] @
Citat:
zarsilic: Nema problema. Posalji nesto za 77kW TDI pa cu izmeriti i objaviti.



Pogotovo je maglovito ovo sa 53 KS za TDI od 170 KSa ako se zna da je maximum ma tom motoru (maximum gde ni turbima, a ni dizne ne dozvoljavaju fizicki veci protok) 200 KS, sto znaci 30 KS dobitka.


Ovo za 53 KS se potpuno slazem... A za ovo merenje i da pogledas malo detaljnije BOX uredjaje mozemo da se dogovorimo...

Pozdrav