[ srpsko gradjevinarstvo @ 13.11.2009. 10:06 ] @
Na ideju za ovaj domen www.prodavnicamagle.ws došao sam guglajući termine "ws domeni, mišljenja, iskustva" i slično. Naime 50 posto rezultata govori o stravičnoj zaradi na ws domenima, da se prijavimo za preprodavce i da su kao ws budućnost. Nije mi jasno da li su kreatori tih sajtova baš čitavi? kome još trebau domeni poput .ws, .cc, co.cc, i slično.

WS ne može nikako postati budućnost, pored .com, net, org

Po meni 10 domena interesantnih Srbima su:

1. com

2. rs

3. net

4. org

5. info

6. eu

7. me

8. biz

9.tel

10. pro

Ja druge ne vidim u nekoj ozbiljnoj upotrebi, bilo o kakvom sajtu da je reč.

Dobro pojedinci koji prave sajtove za zaradu ciljno registruju .us jer očekuju 90 posto poseta iz USA
[ websurfer @ 13.11.2009. 11:50 ] @
Gotovo niko ne shvata ozbiljno sajtove na .ws, .co.cc, .tk i sl.
[ w3bl0rd @ 13.11.2009. 12:26 ] @
ne kužim i nije mi jasno kakve opće veze ima TLD sa ozbiljnošću sajta...
čemu opće dizanje ovakve teme? lječenje neke frustracije protiv ostalih domena il što? nije mi baš jasno...
[ srpsko gradjevinarstvo @ 13.11.2009. 12:46 ] @
Nema tu frustracije, nego surova realnost.

pokušaj uraditi nešto na .com ili org, ili net i slično tome na ws.cc ili co.cc, tk pa ćeš videti kao ih google tretira za godinu dana.

Google zvanično tvrdi da su svi domeni pod istim tretmanom, mada u praksi to nije tako.

Iskreno mislim da treba cenu .info domena izjednačiti sa .com, da bi solidan domen mogao biti jaka velika četvorka, u društvu com, net, org. Razni destruktivci su sa tim 1$ za info sahranili tu ekstenziju.

@ w3bl0rd,

ja ne mrzim domene ali ih uredno teram u tri...posedno kada mi svako jutro stigne 5 ponuda da kupim www.gradjevinarstvo.cn
[ w3bl0rd @ 13.11.2009. 13:49 ] @
državne domene malo drukčije google tretira to je jasno al inače mislim da nema nikakve veze...
koliko ja kužim google odmah provjerava otkud je klijent koji traži pojam i nudi mu na prvom mjestu domene iz njegovih država pa ostale domene (tipa org, com...) pa tek onda ostale državne domene samo radi toga na osnovu lokalizacije... a inače da tretira sve domene isto
a kao što vidiš http://en.wikipedia.org/wiki/.ws ws je za državu Western Samoa pa zato i ne daje njene rezultate odmah nek nakon com net org...
naravno moje razmišljanje ne znači nužno i da je točno...
ali jedna stvar je sigurna uzmi si proxy iz te države probaj ići na google i vidit ćeš za iste ključne riječi puno drukčije rezultate
[ srpsko gradjevinarstvo @ 13.11.2009. 15:52 ] @
Čitao sam baš prethodnih dana na netu o ovoj problematici jer imam jedan lep .com i gledao sam šta bi još od tih drugih valjalo izvan velike trojke. Nađem mišljenje jednog momka iz Zagreba, koji ima sajt tipa sajt.in. Lepo razvijen sajt. Ali mu rang vrlo slab..nije da ne zvuči lepo nešto.in, ali mislim da bi nešto.com ipak guralo bolje.
[ view @ 13.11.2009. 16:26 ] @
Mozda bi najjednostavnije resenje bilo da postoji samo .com i drzavni domeni tipa .rs .hr...
onda bi svaki atraktivan domen imao veliku vrednost


Dobro mozda sam malo preterao,potreban je i org i net kao jedina alternativa .com domenu ali 2568... alternativa .com domenu je izgubilo smisao i zbog toga su rezultati na googlu ponekad zbunjujuci
[ mulaz @ 13.11.2009. 16:32 ] @
^

i zbog toga sto mora posle svaka firma da kupi milijon domena, i onda da placa svake godine da im to produze :))

(mislim na mojafirma.com mojafirma.net mojafirma.ws ... puta n)
[ websurfer @ 14.11.2009. 19:16 ] @
Citat:
mulaz

(mislim na mojafirma.com mojafirma.net mojafirma.ws ... puta n)


Zasto puta n? Zasto bi neko kupovao (ili cak registrovao besplatno) nesto.ws, nesto.tk, nesto.co.cc i sl. kad su to domeni na kojima najcesce ima svakakvog djubreta pa bi samim tim na neki nacin stvarali sumnju i u svoj kvalitet. U ozbiljnoj firmi najcesce nece ni razmisljati o takvom potezu..

Citat:
srpsko gradjevinarstvo:  Razni destruktivci su sa tim 1$ za info sahranili tu ekstenziju.


Da, zbog cene .info masovno kupuju spameri i sl. tako da se gotovo svaki .info bar u prvih godinu dana od registracije jedva pojavljuje na pretrazivacima.
[ mulaz @ 15.11.2009. 16:27 ] @
^
www.google.ws
www.google.cc (mene redirectuje na .si)
www.google.tk
www.google.nr

dalje? :)
[ Stefan Jocic @ 15.11.2009. 16:49 ] @
Citat:
gotovo svaki .info bar u prvih godinu dana od registracije jedva pojavljuje na pretrazivacima.


Nije samo zbog toga već i zbog sandbox filtera. Svaki novi registrovani domen "odleži" u sandbox-u minimum 4-5 meseci, ovo važi od 2004.god.

info: http://en.wikipedia.org/wiki/Sandbox_Effect
[ Dusan Filiferovic @ 15.11.2009. 19:47 ] @
Citat:
mulaz: ^
www.google.cc (mene redirectuje na .si)


vidim iz Slovenije si, zato je tako, mene na .com
[ mulaz @ 15.11.2009. 21:46 ] @
^
mislim, .tk ide na google.tk (Tokelau), .nr na Nauru, .ws na Samoa, a .cc redirectuje na maticni, zato mi bilo cudno.

Inace, dobro pitanje je, koliko poseta ES.org gubi na racun .org domene (odnosno, sto nema i .com/.net domene) :)
[ Noe @ 15.11.2009. 23:09 ] @
Citat:
websurfer: Zasto puta n? Zasto bi neko kupovao (ili cak registrovao besplatno) nesto.ws, nesto.tk, nesto.co.cc i sl. kad su to domeni na kojima najcesce ima svakakvog djubreta pa bi samim tim na neki nacin stvarali sumnju i u svoj kvalitet. U ozbiljnoj firmi najcesce nece ni razmisljati o takvom potezu..


Sve firme koje imaju ozbiljan brend kupuju sve , ne da bi im taj sajt bio aktivan ( cesto i nije ) vec da neko drugi ne bi uzeo taj domen. Zato je pojava svakog novog domena najpre udarac po dzepu velikih brendova, i ne da nece razmisljati o takvom potezu vec ce cim se aktivira novi domen odmah registrovati sve sto mogu da registruju. Probaj nadji neki slobodan sony, microsoft itd...
[ w3bl0rd @ 16.11.2009. 06:30 ] @
Citat:

www.google.ws
www.google.cc (mene redirectuje na .si)
www.google.tk
www.google.nr

dalje? :)

a pazi tek ovo gogle.com gooooogle.com probaj s manje il više o do desetak o imaju sve domene :)))

ps nešt gadno ne štima stavim citiraj poruku i citira ono što ja napišem a ne od drugog, a to da mi se u signatureu pojavila poruka (koju sam citirao) još k tome je interesantno...

ps potpis sad misteriozno nestao... lol

[Ovu poruku je menjao w3bl0rd dana 16.11.2009. u 07:46 GMT+1]
[ srpsko gradjevinarstvo @ 16.11.2009. 06:51 ] @
www.gradjevinar.info - ovo je odličan sajt, koji po definiciji spada da mu ekstenzija bude baš .info.

Ali svi mi ovde znamo da odličan sajt trpi zbog toga što je .info, a ne .com.

[ websurfer @ 18.11.2009. 23:38 ] @
Citat:
mulaz: ^
www.google.ws
www.google.cc (mene redirectuje na .si)
www.google.tk
www.google.nr

dalje?


Google jednostavno zeli da ima registrovane sve nacionalne domene koliko god oni u pojedinim slucajevima losi bili kako bi svuda na slican nacin prilagodio lokalnu pretragu. To nikako ne znaci da je taj domen nesto posebno vredan ili kvalitetan. Google ima razlog za to jer ti domeni u ovom slucaju sluze za ljude ciji su to nacionalni domeni (kao sto je npr. Google.rs namenjen za korisnike iz Srbije ali to sto postoji Google.rs ne povecava vrednost .rs domenu).

Zasto bi ti npr. ukoliko imas firmu registrovao tamo neciji nacionalni .ws domen koji se najcesce koristi za svakakvo djubre, spam i sl. i koje vecina zaobilazi u sirokom luku? Zasto bi u startu stvarao nepoverenje i sumnju? Zasto bi u startu sahranio svoj biznis sa .ws domenom? Narocito ukoliko svoj proizvod ili uslugu zelis da ponudis na nekom trzistu koje nije Samoa nego npr. USA ili Srbija ili Slovenija ili bilo sta sto nije Samoa ciji je .ws nacionalni domen...

Naravno, vecina nacionalnih domena se pretezno koristi za sajtove koji su na jezicima tih nacija, jedan deo nacionalnih domena (u koje spadaju .ws, .tk, .cc. i sl.) predstavljaju pravo djubre od domena, dok postoji i suprotna pojava gde nacionalni domen postaje pravi hit (npr domen .me koji ima veliku vrednost i koji je dosta trazen).