[ KizaBG @ 13.11.2009. 10:16 ] @
E .. izem ti ovaj f... MS Office 2007 .. izvinjavam se sto psujem, ali stvarno je ovo katastrofa.

znaci, otvorim MS Excell koji ima cenovnik, i otvorim MS Word.

i onda uzem u Excell samo jednu celiju iskopriam u Clipboard, i kada hocu paste u Wordu to traje 5 - 10 minuta !!! ???

ovo mi se desava vec po 50-i put .. dodje mi da se vratim na Office 97 !

[ component @ 13.11.2009. 14:52 ] @
To što se kod tebe dešava nema veze sa verzijom Office-a. Sasvim je moguće da ili imaš virus/trojanac/itd., nemaš legalan Office 2007 već neku loše razbijenu verziju, ili ti jednostavno Windows pravi problem. A ako ti se dešava samo iz tog jednog fajla (taj cenovnik) moguće da sa tim fajlom nešto nije u redu.
[ KizaBG @ 17.11.2009. 09:20 ] @
Windows Vista profess. kupljen uz laptop, Office 2007 Professs. placen oko 500 eura, NOD32 svake godine placam i obnavljam licencu.

tako da, ne drzim na laptopu uopste krekovan softver.

moguce je da u ovom XLS file/u, postoji neki makro u pozadini. Jer, kada radim Copy/Pasta iz tog Excel dokumenta u Notepad, to se uradi trenutno, ali kada paste-ujem u Word ili Outlook, to onda traje 5 - 10 min.

pozdrav i hvala za odgovor
[ 3okc @ 17.11.2009. 18:42 ] @
Kao prvo, malo je verovatno da je razlog za to "makro u Excelu" - sem ukoliko se ne radi o makro-virusu.. :) Ali bi, u tom slučaju, posledice već primetio. Drugo, kažeš da je usporenje kada pokušavaš da umetneš kopirano u-Word - zar nije onda logično pretpostaviti da to neki "makro" u Word-u za.ebava? :))

Šta god bilo, ako imaš takve sumnje, otklonićeš ih najbrže tako što ćeš sam proveriti i podesiti nivo bezbednosti na High (umesto što očekuješ od nekog da pogodi šta se to dešava) pa onda opet pokušati isto.

S obzirom da umetanje sadržaja u Notepad ide trenutno, treba proveriti kako ide sa umetanjem iz klipborda kada ideš na Paste Special / Plain text!? Jer, u Notepad i ne ide drugo do običan tekst. Najverovatniji razlog za ovo je velika količina kopiranog segmenta koji se (verovatno) sastoji od linkovanog sadržaja i/ili formula koje prenose vrednosti skladištene na nekom drugom mestu/dokumentu. Tako da, verujem, Excel pokušava da umetne tzv 'embeded' tabelu umesto prostog sadržaja.