[ DzOnI93 @ 13.11.2009. 14:36 ] @
pozdrav svima!ja sam nov na forumu i poceo sam da se interesujem za DJ-ing i interesuju me neki solidni playeri i mixete.Radio sam malo na traktoru i naucio sam neku osnovu, a pri tom idem na kurs za DJ-a.E sad posto planiram da u skorije vrijeme pocnem da se bavim i ozbiljnije ovim poslom razmisljam o kupovini playera i miksete pa ako bi mogli da mi preporucite nesto ali da pri tom nije previse skupo.
Razmisljam o kupovini Numark CDMix1, i miksete Behringer VMX100.
Ako imate neke zamjerke ili predloge,svaki post je dobrodosao...


[Ovu poruku je menjao DzOnI93 dana 13.11.2009. u 17:37 GMT+1]
[ acaradio @ 13.11.2009. 17:54 ] @
Prvo malo pretrazi starije teme.
[ DzOnI93 @ 13.11.2009. 18:12 ] @
Trazio sam po forumu ali o ovom playeru nisam mogao nista da nadjem a on me bas interesuje jer nemam bas mnogo novca za kupovinu, a on ima bas pristojnu cijenu, a uz to znam momka(ne licno)koji ga vec duze vrijeme koristi i mogu reci da daje veoma dobar zvuk pa ako bi mogao da dobijem malo vise informacija o gore navedemom playeru.:)
[ Kovacevic Vladimir @ 13.11.2009. 19:06 ] @
Možda se neko nađe sa Foruma sa iskustvom o tom playeru...

Ali, ako već znaš ko to ima i tvrdiš da je "...veoma dobar zvuk", onda ostaje samo da se predstaviš i lično upitaš momka za detaljnije informacije.
Zar to nije najjednostavnije, nego vršiti neku prepisku i čitati neke overview-e?
Inače, preporučljivo je proučiti tehničke karakteristike, upotrebne mogućnosti sprave, kao Tvoja priprema za razgovor, jer će sigurno biti uspešniji i mogu se pitanja konkretizovati.

Pozdrav
[ DzOnI93 @ 13.11.2009. 19:56 ] @
Ok hvala.. :D
[ Kovacevic Vladimir @ 14.11.2009. 12:27 ] @
Citat:
DzOnI93:
Ok hvala..

Po ovom smile-u zaključujem da si nešto više očekivao

Ta silna prepisivanja o različitim playerima i traženje, razmena iskustava i sugestije, na koje se bazira neki izbor, naročito početnika...je nepouzdan i često nepotrebno gubljenje vremena.
Suština je u tome da ni player, niti mixer (prosečne, pogotovo jeftine klase) ne može ispraviti greške, napraviti (u izlazu) kvalitet od "skrndelja", koji se ubacuje u njega.

Zato, treba sve komponente svesti u neki sklad i biti zadovoljan kvalitetom, srazmerno uloženom novcu, te uloženom trudu da se i iz takve konfiguracije opreme - izvuče maximum.

Pozdrav
[ DzOnI93 @ 15.11.2009. 20:23 ] @
Uradio sam kako si mi rekao, pricao sam sa momkom koji posjeduje numarkov player i rekao mi je da ga nikako ne kupujem zbog mnogobrojnih nedostataka koje ima.Preporucio mi je da bi najbolje bilo da kupim dva posebna playera i dvokanalnu mixetu, koji ne odmicu mnogo cijenom pa ako mozete da mi preporucite nesto za pocetak mog rada:)
[ Kovacevic Vladimir @ 16.11.2009. 15:51 ] @
Citat:
acaradio: Prvo malo pretrazi starije teme.


Recimo: http://www.elitesecurity.org/t...-CD-PLAYERI-Pomoc-oko-kupovine

Kao početniku, malo saveta:
kada već ideš na kurs za DJ-e, iskoristi poznanstva, razmenite mišljenja, možda i sa drugih Foruma, prikupljaj nazive i cene modela, koji se nalaze na našem tržištu etc. etc...
Naći nešto solidno, a za malo novca...mnogo je to kombinacija: polovno-ispravno-jeftino-neispravno-novo-prekomplikovano...za početnike-profy klasa...
Mnogo se puta javlja Behringer, kao opcija...Ako i nije neki kvalitet (?), bar je poznata marka svima, pa se lakše proda

Pozdrav
[ Dejamba @ 17.11.2009. 08:22 ] @
pretpostavljam da si za ovu kombinaciju odlucio jer vmx100 ima bpm counter... odmax da znas da ovaj counter nije ni priblizno tacan i na njega NE MOZES da se oslonis... rekao si da si pocetnik i pretpostavljam da ces malkice teze da se snadjes bez njega ;-)
moj ti je predlog da izbegavas berindzera u svim mogucim slucajevima, licno bih za stotinak eura uzeo nesto od numarka tipa M2 ili 1002mk2 (kvalitetnija izrada, kvalitatniji zvuk i bolje ces da ga prodas kasnije)

ja bih prvo kupio samo mixer, nosio lap - povezao na mixer i malkice tako radio dok ne zaradim za neke single playere (u obzir dolaze svakako i polovni)
[ DzOnI93 @ 17.11.2009. 09:08 ] @
ok postujem vase predloge ali evo na primjer to mikser i lap-top mi ispada veca cifra nego kupovina nekih 2 playera i miksera ako cemo iskreno, jos razmisljam o kupovini kompleta DJ 2 numarkova playera i neku solidnu miksetu ali ne znam koliko bi me to kostalo na nasem trzistu a i razmisljam se i oko numarka cdmix2 pa jos uvijek ne znam.Na korsu za DJ su mi preporucili ili numark cdmix2 ili jos bolja varijanta neki odvojeni playeri pa ne znam sto vi mislite?:)
[ Dejamba @ 18.11.2009. 14:16 ] @
najmanje polovan axis 9 ;)