[ AstroDule @ 13.11.2009. 23:42 ] @
Verovatno znate da mnogi vaši poznanici kad treba da posete neki sajt, npr www.imesajta.rs, ne upisu www.imesajta.rs u polje gde se unosi adresa sajta, već u polje za google pretragu.
Po meni je to osnovno nepoznavanje korišćenja interneta (a znamo da svi u svom CV-ju napišu da poznaju rad na internetu).

Evo statistike (9.11.2009. - 13.11.2009.) s jednog od sajtova koje administriram.

broj poseta 2523

direktan pristup (kad korisnik ukuca u browser www.imesajta.rs , ili imesajta.rs) 552

preko google 1299
* keyword: imesajta.rs - 113
* keyword: www.imesajta.rs - 55

168 - 552 (oni koji adresu ukucavaju preko pretraživača - oni koji unose adresu na pravo mesto), tj četvrtina ljudi to radi pogrešno.

Naravno o tome koliko ljudi koji napišu u CV-ju poznavanje rada na računaru, stvarno znaju, to svi znamo.



[ Flash411 @ 13.11.2009. 23:51 ] @
Jedan dio ljuti to radi iz ljenosti,jedan dio jer nije siguran sta tocno treba napisati,
npr. sourceforge.net ,e,sad,sjednes pred ekran i neznas jel .com .net ili .org,odes
na google i upises samo "sourceforge" i prvi rezultat je ono sto ti treba.
I ima jedan dio koji to radi jer je informaticki nepismen i nista nezna nego
otici na google i upisati,jer misli da to tako funkcionira. Najjace su mi zenske koje odu
na google,da bi u google upisale facebook i kliknule na prvi link...ne znam jel bi se
smijao ili plakao,a nisam to vidio jednom...cast iznimkama.
[ Zoran Rodic @ 16.11.2009. 07:14 ] @
Mogu samo da potvrdim da jeste tako, pa i da priznam da je odlazak u Control Panel mog bloga redovno zabavan kada bacim oko na statistiku i deo koji mi govori kako su me pronasli.
U listi od 20 svakodnevno se pronadje jedan do dva bisera :)

Evo i male ilustracije ... ono tacka je ipak vrh

[ Take 5 @ 16.11.2009. 08:02 ] @
Citat:
Flash411: ... npr. sourceforge.net ,e,sad,sjednes pred ekran i neznas jel .com .net ili .org,odes
na google i upises samo "sourceforge"...

LOL!

Ama nema potrebe "da odeš na Google", nego je dovoljno direktno u polju za adresu ukucati samo "sourceforge", pa će browser sam da ti otvori Google ili koji god podrazumevani pretraživač...

:)



[ Milos911 @ 16.11.2009. 08:29 ] @
Mozda koristi neki levi browser koji ne radi to :P
Citat:
I ima jedan dio koji to radi jer je informaticki nepismen i nista nezna nego
otici na google i upisati,jer misli da to tako funkcionira. Najjace su mi zenske koje odu
na google,da bi u google upisale facebook i kliknule na prvi link...ne znam jel bi se
smijao ili plakao,a nisam to vidio jednom...cast iznimkama.

To nije mali deo to je ogromna vecina :D Ista situacija sa zenskom populacijom, pitam ja njih zasto to rade, a one kazu tako se to radi :D Neke cak tvrde da se tako bolje prijave, ma sta im to znacilo. :D A kad im kazem upisite adresu tog i tog sajta one pitaju gde se to upisuje. :) Ma ljudi su biseri, dokaz je onaj procenat koji koristi ie 6.
Evo upravo sad me zove rodjak i pita zasto mu koce igrice na fb. Dijagnostika: Koristi matori ie. Kazem mu idi na http://www.opera.com/download/ i klikni na download. Zove i pita "pojavilo mi se nesto novo, sta da radim" (ie mu je na srpskom, od opcija ima sacuvati i odbaciti). Sad sam mu objasnio kako da sacuva(jedva), qq meni kad mu budem objasnjavao kako da instalira operu :D
[ w3bl0rd @ 16.11.2009. 08:54 ] @
ma i ja jako često na googleu upišem umjesto u adress bar, a informatičar sam...
a razlog je što mi je google homepage i sad čim otvorim browser otvori se google i fokus je na text inputu sad da ne idem mišem ili klikćem tab ne znam koliko puta jednostavno utipkam i enter...
[ japan @ 16.11.2009. 09:06 ] @
iskreno, desava se i meni...

Ctrl+K = search
Ctrl+L = address bar

a nisu bas daleko K i L... i dok ja vidim sta sam uradio, vec sam opalio enter, i onda mi je lakse da kliknem na prvi link koji mi je google izbacio, nego da kucam ponovo adresu...
[ ekof9 @ 16.11.2009. 13:49 ] @
Skoro sve devojke na faxu idu na fb preko google-a,jer naravno tako treba.:P Mada jako puno ljudi ide iz search bara do zeljene lokacije,jer misle da je tako lakse/sigurnije/ispravnije,sta god.
[ Catch 22 @ 16.11.2009. 19:03 ] @
Onda je postavljanje Address prozora na sam taskbar (opcija koja postoji i u ranijim verzijama Windowsa) samo za "ultra-napredne korisnike"?

PS
Da se razumemo, ne koristim to ali eto i ta opcija odavno postoji i radi posao...


[att_img]

[ musicmaster @ 16.11.2009. 19:43 ] @
Pa kako niste skontali do sad da je miš - svetinja?
Veliki broj ljudi koji ne spada u kategoriju "kompjuteraša", jednostavno neće da koristi tastaturu,
nego smognu snage za glavnu ključnu reč i onda levom rukom drže cigaretu, kafu ili neki drugi napitak ili su laktom naslonjeni dok desnom drže miša i klikću.
Ono.. opušteno.

I to se neće promeniti - nikada!

Nikada = narednih 50 godina.