[ DDROTT @ 14.11.2009. 11:20 ] @
Ovako, pravio sam sajt za jednu firmu koja se bavi prodajom preparata od aloe... Sajt je postavljen prosle godine u ovo vreme. Prijavio sam ga na Google. I nakon nekog vremena, google ga je prihvatio i sajt se mogao naci na google pretrazivacu. I tu nastaje problem. Google je na pretrazivac, umesto index.html stranice (koju sam naveu u prijavi sajta) postavio kontakt.stranicu na pretrazivac. Ovih dana upravo postavljam novu "verziju sajta" tj. totalni redizajn. Sajt je u potpunosti nov. Interesuje me sta bih trebalo da uradim da bih na google postavio "index.html" stranicu a ne "kontakt.html".

U napred Hvala !
[ old @ 14.11.2009. 12:50 ] @
- Ako bi na nekim drugim sajtovima obezbedio linkove prema tvojoj "index" stranici rešio bi taj problem, a usput i znatno popravio poziciju tvog sajta u pretragama.
Nabavka linkova ide npr. razmenom ili prijavljivanjem u kataloge.

Za svaki slučaj, možeš pri redizajniranju promeniti naziv html fajla stranice za kontakt, a kontakt podatke dodatno ponoviti i negde na naslovnoj stranici. I staviti malo više tekstualnog sadržaja dostupnog pretraživačima.

PS
Pretpostavljam da se za taj sajt može uraditi mnogo više po pitanju pozicioniranja, nego što je samo pojavljivanje stranice među rezultatima. "Izdvojene teme" na ovom podforumu sadrže odgovore na znatno važnija pitanja od ovog.

[ DDROTT @ 14.11.2009. 18:31 ] @
hvala na pomoci..

pogledaj :
http://www.preparatiodaloe.rs/
to je sajt..
http://www.google.com/search?r...=UTF-8&q=preparati+od+aloe
a to je rezultat pretrage...

jedino sto sam uradio po pitanju optimizacije sajte je to sto sam dodao nekoliko redova meta tagova.
to mozesh pogledati u kodu pocetne stranice...
pa, ako mislish da nesto konkretno mogu da uradim po pitanju optimizacije, bio bih ti zahvalan....
e, da.. na koje si mislio kataloge ?!
[ old @ 14.11.2009. 19:03 ] @
Čestitam, prvo mesto. Paradoksalno će zvučati ali "uvek može bolje".



[att_img]


Recimo da potražiš neke traženije "ključne fraze" koje nemaju preveliku konkurenciju.
(Poenta je da nema znakova potražnje po frazi "preparati od aloe")

Što se tiče kataloga nisam imao nijedan konkretan u vidu. Ima besplatnih. Primer može biti ovaj?
http://www.webadresar.biz/

___________
Trenutno su ti sve stranice, sem index i kontakt, ovakve:

*******************
Server Error
404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
***********************************

I one linkovane sa sajta i one iz Google indeska. Sredi to pre nego što googlebot naiđe.






[Ovu poruku je menjao old dana 14.11.2009. u 20:16 GMT+1]
[ DDROTT @ 14.11.2009. 19:57 ] @
da, radim intenzivno na tome da sredim to.... to je zato sto je sada sve novo.. sttranice su u pripremi.. i planiram uskoro da ih postavim 2-3 dana i bice sve potpuno NOVO...
puno ti hvala na ulozenom trudu i vremenu... to sto se moj sajt nalazi na pocetnoj stranici google pretrazivaca, mislish da je to uspeh ?! Mislim.. pravio sam nekoliko sajtova... i ne smatram sebe web designerom s obzirom na to da imam tek 15 godina... ali.... ako je ovo uspeh.. ja sam prezadovoljan... :)
e, da...
da li je dovoljno da na svom sajtu imam teme koje podrazumevaju koriscenje neke od dole pomenutih reci koje stoje uz rec "preparati" na googleu.. mislim.. da li je to dovoljno.. ili bih trebao da te reci negde posebno stavim , u neke meta tagove ?!
[ old @ 14.11.2009. 20:14 ] @
Ideal je da imaš
ključne reči u tekstu linka koji vodi NA tvoju stranicu. Vredan trik je da to iskoristiš i na sopstvenim stranicama.

Za ostalo - vidi top teme ovde, i npr. blog seo.hr .

----
Pri ovom redizajnu, sačuvaj imena (html) fajlova gde god možeš.
[ DDROTT @ 14.11.2009. 20:23 ] @
veliko hvala, puno ste mi pomogli !!!
[ old @ 14.11.2009. 20:48 ] @
Nekompletno je ako te ne upozorim na nofollow meta tag . Ne nađoh na srpskom dobro objašnjenje šta je to (među prvih 10).
Uglavnom, pre nego što se zaletiš na bilo koju mogućnost da dodaš svoj link na neku stranicu, proveri html source, pa pogledaj da li uz url adrese linkova koje je neko već stavio stoji "nevidljivi" tekst rel="nofollow". Ako stoji, takav link ne vredi.