[ Blablabla @ 15.11.2009. 23:44 ] @
Ako neko moze da mi da neki link za sahovsku igru za PC u kojoj mozes jednostavno da zamenis bitmape koje se koriste za figure i podlogu (ne mora biti to predvidjeno programom, naprosto ostavis neke slicice u nekom direktorijumu igre i - eto)...
[ Blablabla @ 16.11.2009. 23:05 ] @
Da! Zaboravio sam da kazem: treba da se radi o najjednostavnijoj Windows igri - samo prozor, nesto opcija i sahovska tabla.

(nesto kao ovo http://www.mobitechworld.com/graphic/14119-yea-chess-102.html - probao sam da stavim npr. "king.bmp" u direktorijum - ne radi (bedni pokusaj :) ) pa ako moze pomoc)
[ anon81183 @ 17.11.2009. 20:32 ] @
Mislim da neces naci to sto trazis. Mozda, ali stavno mislim da je jednostavnije da uzmes ActionScript i malo iskuckas i dobijes to sto zelis.
[ gonzos @ 19.11.2009. 16:01 ] @
Imam ja tablu sa figurama uradjenu u flashu (ActionScript).
Figure se pomjeraju po svojim poljima, ali sah ko sah nije playable.

Ako zelis source javi!
[ Blablabla @ 19.11.2009. 18:49 ] @
Fora mi je bas da moze da se igra. "Maketu" mogu da napravim i u Word-u - ima ona Macro opcija za VisualBasic...
Mislio sam samo da mu podturim moje bitmape i da je gotovo. (i neki program (sah igra) za PPC bih cenio da moze tako da se modifikuje)
Znam da neke igre mogu na taj nacin da se "zeznu" (npr. u StarCraft-u stavis npr. zvukove u direktorijume tacno kako su u .mpq paketu struktuirani i igra uzima taj zvuk umesto onog u paketu...)
[ Blablabla @ 08.12.2009. 16:02 ] @
Da li bi neko ko zna C++ mogao da na osnovu mojeg dizajana interfejsa napravi program, onda uzme neki gotov postojeci saho-igrajuci .dll , naprosto da ga ugradi u program i gotovo?

(da li uopste postoji saho-igrajuci .dll dostupan na internetu ili na bilo koji nacin?)
[ tosa @ 08.12.2009. 16:34 ] @
Znaš kako kažu, "nema 'leba bez motike"
[ Pedja_Pedja @ 09.12.2009. 08:36 ] @
Citat:
tosa: Znaš kako kažu, "nema 'leba bez motike"
Ima, ali buđav lebac :)

Ali u svakom slučaju možda ovaj link može da ti pomogne http://www.sourcecodeonline.com/list?q=chess_algorithm
[ Blablabla @ 15.12.2009. 00:24 ] @
Ne znam... Ne mogu da verujem da nema nijedna 2D sahovska igra za PC/PPC u kojoj mozes k'o covek lepo da zamenis bitmape u nekom direktorijumu igre kojim god svojim bitmapama i igras lepo...

IMA LI?
[ Marko_L @ 16.12.2009. 03:14 ] @
Odeš ovde pa kreneš redom i vidiš da li ima neki šah koji drži grafiku u vidu bitmapa u nekom folderu. Ako nema, onda skineš program Resource Hacker pa probaš sa njim da pristupiš grafici i promeniš je. Ako ne uspeš sa tim, onda skineš neki open source šah, recimo GNU Chess pa prepraviš šta te zanima. I konačno, četvrto rešenje je da uzmeš neki postojeći algoritam, pa pomoću njega napraviš svoj šah i naravno, staviš grafiku kakvu hoćeš. Poslednja dva rešenja zahtevaju znanje programiranja. Rešenja su poređana od najlakšeg ka težim.
[ Nedeljko @ 17.12.2009. 18:13 ] @
Što ne bi uzeo winboard source?