[ Obby @ 16.11.2009. 09:10 ] @
Hteo bih da kupim neku video kameru radi osnovnog snimanja. Nedavno sam dobio sina a snimanje uz pomoc Canon A75 aparata zbog njegove nemogucnosti da snima duze od 30 sekundi me malo smara jer su snimci relativno kratki.
Stoga mi je potreban savet za koji model da se odlucim. Budzet je oko 200-250 e a medij mi (trenutno) i nije toliko bitan. Vazan mi je kvalitet snimka i da to lici na nesto kada se gleda na TV ili kompu.
[ corluka @ 05.01.2010. 10:59 ] @
I ja iz istog razloga želim da kupim kameru (očekujem sina), a pošto se uopšte ne razumem u kamere treba mi pomoć. Budžet je 200-300 evra. Nadam se da ću imati više sreće nego prethodnik, koga niko nije udostojio odgovora. Unapred hvala!
[ corluka @ 12.01.2010. 22:28 ] @
Hvala na odzivu!
[ deks007 @ 13.01.2010. 02:17 ] @
Bilo je mnogo prica vezanih oko kupovine kamere .Kada u startu kazes budzet licno ne znam sta da ti predlozim . Ja licno imam Panasonic NV GS 330 , kupio sam i reflektor za nju i sta da ti pricam . 3 CCD kamera perfektna . Mozda u obzir dolazi Sony DCR HC 53 ( ima DV ulaz i izlaz izmedju ostalog ) . Pozdrav !
[ sonyman @ 14.01.2010. 16:27 ] @
http://technomarket.rs/product...ny(004,025,026,027,028,029,030)

Evo vam link pa birajte. Lepo je izabrati kameru koja vam odgovara. Kamera sa DV kasetom ja bih se klonio. Najlakše se koriste DVD kamere. Snimiš, finaliziraš disk i gledaš gde hoćeš. U svakom slučaju budžet vam dozvoljava standardnu definiciju i to je to.

Trentno su naj traženije kamere sa memory stickom/compact flashom (SONY DCR-SX31)
[ srdjanm3 @ 20.01.2010. 14:48 ] @
Aj da ne otvaram novu temu, da pitam ovde...

I ja bi hteo da pazarim neku kameru... Ali posto ne pratim bas puno, treba mi sad malko dok prokljuvima sta bih... Ako mozete samo malo da me usmerite na neku stranu... Ako se dobro secam, dobro je da kamera ima onaj 3CCD chip...neki tako nesto...

E sad, verovatno bih gledao neku HD kameru...pa sta preporucujete od proizvodjaca, sony, canon, panasonic... Moj favorit je canon jer imaju dobru optiku, al sad nemam pojma... I sta mi preporucujete, da li kameru sa HDD ili sa dvd-om, ili mini dv...

Hvala unapred.

Pozdrav
[ srdjanm3 @ 21.01.2010. 07:37 ] @
Jel moze neko da mi kaze, koliko sati video zapisa moze da stane na taj HDD od kamera sa hdd... Ja sam ranije prebacivao sa HI8 kasetica na dvd i otprilike je islo oko 1.5-2h na jedan DVD...u mpeg2 formatu... Jel ovo nesto analogno, jer u tom slucaju, na hard disk od 40gb moze da stane oko 17h snimka....Sto je otprilike 11 kaseta od 90minuta...Sto je opet (bar za moje potrebe) sasvim dovoljno za neki ozbiljniji put za snimanje (mislim na to da ne moram da razmisljam da negde kupujem kasetice)...

Ja kao glavnu prednost minidv kamera vidim to sto uvek ako ti zafali mesta kupis kasetu... I podrzavam ono kad ljudi kazu "sta ces kad napunis hdd a nemas gde da prebacis"....ali ako je ova racunica od gore tacna...onda bih da pazarim kameru sa HDD-om...

Hvala unapred.

Pozdrav
[ trovac @ 22.01.2010. 13:40 ] @

pozdrav...Ja sma u martu 2009 godine kupio sony hdrsr 11 , ljudi koji imalo poznaju camcodere znaju o kakvoj se kameri radi..i sad kosta podobro love..
kamera je normalno imala hard disk i snima hd u avchd formatu.. hehehehe...
sta se desava.. ili da se trosi ogromno vrijeme za konvertovanje tog formata u neki avi ili da kupim novi komp za 1500 eura da bi mogao da uopste rukujem sa tim avchd formatom.. srecom su se pocele desavati neke stvari sa tim kamom i vracena mi je lova poslije 3 odlaska kamere u sonijev servis..svaka cast soniju..

Upravo trazim novu kameru i posto se amaterski zezam sa kamerom obavezno idem na DV kameru sa mini kasetom..koja ima HD format, vec sam se receno odlucio na canon hv40 , mada jos razmatram i sony , mislim da je dc9 ili tako nesto...
Ipak je to unkompresed file koji se unese u racunar, moze se lako raditi neko zezanje u vegasu , i ostavim na kasetama orginalne snimke za neko drugo vrijeme.

to je kratko od mene
[ srdjanm3 @ 22.01.2010. 15:42 ] @
Ispravi me samo ako gresim...Obe kamere koje si naveo su preko 800e?

Pozdrav
[ corluka @ 24.01.2010. 22:24 ] @
Sonyman, hvala, pogledaću.