[ suadhm @ 16.11.2009. 10:18 ] @

Problem je sledeći:

Pomoću SUN-ovog softvera za virtualizaciju (VirtualBox) kreirao sam hosta i instalirao Windows 2003 Server i Oracle 10g DB.

Imao sam problema pri instalciji baze, instalacija dodje do 85% i tu zaglavi. Iz nekog razloga nije mogao da podigne servis za EM kozolu.

Log pri kreiranju EM-a ima kraj:

2009.11.13 15:48:16 oracle.sysman.emcp.EMConfig perform
CONFIG: Stack Trace:
oracle.sysman.emcp.exception.EMConfigException: Error starting Database Control
at oracle.sysman.emcp.EMDBPostConfig.performConfiguration(EMDBPostConfig.java:569)
at oracle.sysman.emcp.EMDBPostConfig.invoke(EMDBPostConfig.java:181)
at oracle.sysman.emcp.EMDBPostConfig.invoke(EMDBPostConfig.java:150)
at oracle.sysman.emcp.EMConfig.perform(EMConfig.java:155)
at oracle.sysman.assistants.util.em.EMConfiguration.run(EMConfiguration.java:430)
at java.lang.Thread.run(Thread.java:534)

Na metalinku sam našao notu koja kaže da je navedena greška posledica toga što baza ima neki problem ako ime servera sadrži znak: "_".
Ali kod mene je ime servera bez tog znaka.

Pošto mi konzola nije ni trebala ja sam sačekao da izbaci grešku i završio instalaciju baze.

Baza je nekoliko dana radila bez problema, a onda su nakon jednog reseta baze počele da se dešavaju čudne stavari.

Kada pokušam da se konektujem na bazu pomoću sqlplus-a dobijam grešku kako listener ne zna za servis na koji treba da se zakači, onda neke glupe greške kako sys nema privilegija da se prijavi na bazu, i tako nekih par sati, onda nakon par resetovanja servisa baze i listenera sve nekako proradi.


EM sam kreirao pomoću emca alata i pokrenuo ga bez problema. Pokušao sam da se ulogujem kao sysman, login je prošao, ali kada sam pokušao da otvorim bilo koji link na početnoj stranici dobi sam grešku:

Database Error
Io exception: Unknown host specified

U host fajlu sam mapirao IP adresu u ime hosta.

Izgleda da baza iz nekog razloga ima problem da identifikuje ime hosta na kojem se nalazi.

Ima li neko ideju kako da se riješim ovog problema?
[ selector @ 25.11.2009. 12:14 ] @
mislim da virtualna masina dobija razlicite ipadrese i kada ubode odredjenu adresu onda radi.
nemam drugih ideja :(
[ brzak @ 25.11.2009. 12:27 ] @
Probaj da u listener.ora stavis localhost
[ suadhm @ 30.11.2009. 08:01 ] @

IP na virtuelnoj mašini je statička, probao sam sa localhost, ali ne pomaže.

Medjutim, ovaj problem već nekoliko dana nemam, sve radi bez problema, čak i ako resetujem mašinu sve je ok, a ništa što sam ja probao nije pomagalo, iz čista mira nakon 10-ak resetovanja mašine sve radi.

Ne mogu da zaključim što je bio problem a šta rešenje, jer će se problem verovatno vratiti, nekad.