[ Radovan_Dz @ 16.11.2009. 23:13 ] @
Kad snimim nesto sa TV Kartice zauzima memorije mnogo.Nesto od sat vremena umjesto 700-800 mb zauzima 2gb.
Moze li to da se napravi.
[ subotind @ 16.11.2009. 23:43 ] @
Evo druze i ja sam nekad imao isti problem i resijo sam uz gomilu experimentisanja moze ,ustvari zavisi od toga koju tv karticu imas -odnosno koje mogucnosti podesavanja imas na njoj .ima nekoliko podesavanja sa kojima to mozes da odradis .
kao osnovno imasnekoliko razlicitih vrsta rezolucije ,pa proveri na kojoj ti je i vidi da li mozes da je smanjis . drugo je podesavanje formata - mpeg2 ,mpeg4 , DVD pal/secam, dvix-xvid , ....- mislim da ovo znas . sledece podesavanje je kod mene imalo najvise uticaja . to je podesavanje "kbps" koje kod dvd formata obicno ide oko 6000 . ovde imas dosta prostora za igru , i ja sam obicno snimao u mpeg2 i sa nesto manjom rezolucijom ode maksimalne koju mi daje kartica , a "kbps" sam stavljao oko 4000 i manje . nisam neki expert i ovo ti pisem sve na osnovu licnog iskustva . I imaj na umu da svako smanjivanje vrednosti donosi i pad kvaliteta snimka ali i da se razlicite kartice poasaju drugacije , a sto znaci da kod tebe ne mora da se ponasa bas ovako .moja kartica je "KWORLD -pvr conexant 878 stara oko 6-7 godina i sa njom nikako nisam uspeo da sinhronizujem sliku i ton u dvix / xvid formatu pa sam odustao .
ima tu jos podesavanja al je i ovo dosta za pocetak . ima i iskusnijih od mene .
[ Radovan_Dz @ 17.11.2009. 12:53 ] @
Napravio sam,samo sam stavio Recording settings MPEG1
[ subotind @ 18.11.2009. 20:10 ] @
Kakav je kvalitet slike ? pokusaj sa mpeg2 ali smanji "kbps" trebalo bi da je bolja slika, i
ujedno manja velicina snimka.
[ Radovan_Dz @ 20.11.2009. 20:15 ] @
Kako da smanjim kpbs???
[ subotind @ 20.11.2009. 20:45 ] @
To zavisi od mogucnosti kartice . tamo gde si u podesavanjima nasao da prebacis na mpeg1 , treba da imas mogucnost i da menjas "kbps" . ako ti to ne daje na mpeg1 probaj da prebacis na mpeg2 ili na dvd-pal format , mozda ce ti tada dati mogucnost za podesavanje .mozda je kod tebe to definisano kao podesavanje "bitrate" , i tu imas dve varijante , "konstant bitrate" i "variable bitrate" . za pocetak stavi na konstant bitrate , a onda podesi vrednost na 4000 kbps , ili probaj i manje .ako ovo podesavanje ne mozes da nadjes , pokusaj dvaput da kliknes tamo gde ti pise mpeg1 , pa ce ti tada otvoriti meni za podesavanje . ako to ne nadjes onda od podesavanja- nista .
[ Radovan_Dz @ 21.11.2009. 16:15 ] @
Nema meni toga.
[ subotind @ 21.11.2009. 16:47 ] @
Koju to karticu imas ? ajde otvori taj "meni" , uslikaj ga pa postavi ovde sliku da vidim o cemu se radi . imas li neki programcic sa kojim mozes da slikas desktop ili deo ekrana ? akonemas posalji mi mail na pp , pa cu ti nekako poslati .
[ Radovan_Dz @ 22.11.2009. 02:52 ] @
Kartica se valjda zove Genius Multimedia.

Evo slika:

[ pupuska @ 22.11.2009. 08:20 ] @

Pozdrav svima!
Ovako to izgleda kod men:

http://picturedumper.com/picture/20091122/93414c41e8/Snap10.jpg
http://picturedumper.com/picture/20091122/f0533a9bcb/Snap11.jpg
http://picturedumper.com/picture/20091122/1694246166/Snap12.jpg

Predpostavljam da je slično i na drugim modelima.
Potrebno je samo podešavati dok se ne dobije potreban kvalitet i veličina.
Pokušao sam da pomognem.
Postavljanje slika mi nije išlo pa sam ovako rešio.
Ovo je moj prvi post pa vas molim da ne zamerite oko nije od koristi.
[ subotind @ 22.11.2009. 16:36 ] @
Hmm, hmm, izgleda da to kod tebe ne moze da se odradi . ali ne beri brigu ima resenja . mozes da instaliras neki drugi program za gledanje programa sa tv kartice koji imaju mogucnosti tog podesavanja . ima ih raznih . recimo - "DScaler" , ili "Main CONCEPT PVR ",likl program od leadtekovoh winfast tv kartica , ili "Honnestech tv plus gold" . svi oni imaju dobre mogucnosti podesavanja , pa pokusaj da ih nadjes na netu . imas jos "clasic tv player " , i itd . jedini problem ce biti sto nemozes da koristis daljinac preko tih programa .
[ subotind @ 22.11.2009. 21:05 ] @
Za pupusku .
jel to kod tebe hauppage tv kartica ? gde je bre nabavi ? hauppage ima mnogo dobru karticu koja moze da prima signale sa {pazi sad} satelita u obicnom digitalnom formatu , zatim u hd rezoluciji [HD2] , zatim zemaljske tv kanale - obicne , zatim digitalne , i jos plus moze da se u nju ukljuci jos sto sta od uredjaja na av prikljucku i ....i sve to negde u inotranstvu za ne tako skupih 115-145 evra . prava stvar , al nema da se kupi kod nas .
[ pupuska @ 23.11.2009. 05:25 ] @

Kartica jeste Haupak, neki stariji model.
Mislim da nema ništa od spomenutih opcija u subotindovom postu.
Ja sam pronašo samo običan tv a što se tiče snimanja samo sam probao i isto kao i Radovan_Dz primetio da pravi veliki fajl.[att_img]
Nisam ni isprobao ta podešavanja koja sam okačio u prošlom postu. Hteo sam samo da pokažem Radovanu kako izgledaju ta podešavanja da ih lakše pronađe kod sebe.
subotind ako misliš da nešto od tog satelita i ostalog nabrojanog ima kod mene javi. Pozdrav

Ovo ja imam:
http://picturedumper.com/pictu...00055.jpg_26039_rev.C155_a.jpg
http://picturedumper.com/picture/20091123/e8c1251bc8/Snap13.jpg

[ subotind @ 23.11.2009. 14:03 ] @
To je neki stariji hauppage , onaj koji sam ja spomenuo je model Hauppauge Wintv hvr 4000 . tvoj model je samo tv kartica . ja imam leadtek dtv 2000h - hibridnu , i sasvim lepo prima i digitalne i analogne zemaljske kanale .