[ S.P.Q.R. @ 17.11.2009. 04:00 ] @
E ovako ;)

Kupio sm prije godinu dana od jednoga lika MacBook Pro i na njemu su dvije particije! Mac-90gb i Win-30gb ... e sad poshto radim na windows iz sebi samo poznatih razloga malo mi je 30gb ... pa sam odluchio da skupim hrabrosti i pozdravim win zauvjek !

Pitanje je sledece da li mogu kako da izbrishem particiju windows i da se ovih 30gb prikljuche mac-particiji ???

ako imate kakvih savjeta rado bih ih chuo hvala ;)


p.s. off pitanje zna li neko kako se zove program za mac koji je slichan autocad-u ?
[ calimero @ 17.11.2009. 06:15 ] @
iPartition moze da ti spoji te dve particije.

što se zamene za AutoCAD tiče pogledaj ovde:

http://www.pure-mac.com/cad.html
http://www.versiontracker.com/macosx/graphics/technical

a ako ne znaš gde da nađeš narodne verzije ovih programa pošalji mi PP.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 17.11.2009. u 10:37 GMT+1]
[ madamov @ 17.11.2009. 09:58 ] @
Može i Disk Utility iz Leoparda.
[ S.P.Q.R. @ 17.11.2009. 14:10 ] @
hvala ljudi probacu pa vam javljam ... zanima me samo oce li to izbrisat WINDOWS ???

i josh jedno pitanje moze li se particijamma dodavat ili smanjivat dimenzija ???



p.s. calimero ... treba da sma registrovan min. 7 dana da bi ti poslao PP ... tako ako ti nije problem ti meni da poshaljesh :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.11.2009. 15:22 ] @
Samo da budemo načisto, ti ubuduće nećeš ili hoćeš da koristiš Windows?

Ako ti je svejedno šta će se desiti sa Windowsom, uradi kako ti je gore rečeno. Ako ti trebaju ti podaci, uradi neki backup, jer će ti nestati ti podaci sa druge particije.
[ madamov @ 17.11.2009. 17:51 ] @
Ne možeš da koristiš Windows na istoj particiji sam Mac OS X-om, osim ako Windows ne pokrećeš iz virtuelne mašine.
[ S.P.Q.R. @ 18.11.2009. 20:06 ] @
ja imam dvije particije !

na jednoj mac sa 90 gb
na drugoj windows sa 30gb

zelio bih da maknem windows particiju i da mi se tih 30gb prikljuche particiji mac da imam 120gb !


to me zanima ... a naravno da cu prije svega skinuti sa windowsa sve shto mi bude trebalo ...


da li da krenem sa gore anvedenim nachinom !?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.11.2009. 22:42 ] @
Naravno, ako ti ne treba ta particija samo udri. Applications -> Utilities -> Disk Utility.
[ cikaKosta @ 19.11.2009. 08:40 ] @
Cini mi se da sam to video, ali, mozda i gresim. Zar nije bolje pokrenuti bootcamp, posto je xp pretpostavljam iz njega instaliran, i da se onim jednostavnim slajderom ukloni particija sa xp-om i pridruzi sav prostor prvoj particiji (mac particiji)?
[ madamov @ 19.11.2009. 09:13 ] @
Pa BootCamp poziva Disk Utility u pozadini, tako da je svejedno.