[ vuk1975 @ 19.11.2009. 23:21 ] @
O ovom je već boilo reči koliko sam primetio ali hteo bih da postavim konkretno pitanje.
Radim u firmi koja nema veze sa IT.Imam samo srednju školu, a o računarima imam "neko" predznanje.Imam ideju da krenem na CCNA.Interesuje me da li bi sa tim sertifikatom mogao negde da volontiram neko vreme, naravno uz posao koji radim,a posle volontiranja i zaradim nešto.Može li se na taj način zaraditi nešto,mislim kao dopunski posao???
[ Branko Santo @ 19.11.2009. 23:35 ] @
Srednja ti je sasvim dovoljna za pocetak da se bavis racunarima.
Mogao bi da volontiras sa CCNA samo moras da nadjes kod koga sto je van BG poprilicno tesko a da dobijes neki stvaran posao a ne prenosenje kutija.
Uz stalan posao? Pa tesko posto se verovatno preklapa radno vreme. A kada bi radio pa CCNA nivo znanja je nezgodan za posao sa strane. Cisco oprema je skupa a ti koji imaju para imaju i kome da plate odrzavanje.
[ vuk1975 @ 20.11.2009. 00:05 ] @
Da, u Beogradu sam, ali koliko kapiram ne menja stvar?Hteo bih da se malo upustim u neku priču sa računarima i otvoren sam za neke kurseve ali ne znam šta bih mogao uz stalni posao.Ne bih da bacam pare na kurseve uludo.
[ jorganwd @ 20.11.2009. 08:57 ] @
Ne znam da li si dobro informisan, ali CCNA sertifikat bas i nema puno veze sa 'racunarima'.
[ markom @ 22.11.2009. 21:59 ] @
Čisto kao odgovor na originalno pitanje, ja imam SSS. Do sad nisam imao većih problema s tim u životu i radu.