[ MatezYU @ 20.11.2009. 07:16 ] @
Pozdrav!

Interesuje me u kakvim ste odnosima sa vašom taštom i tastom?
Da li se slažete?
[ Java Beograd @ 20.11.2009. 08:01 ] @
Ophodim se sa poštovanjem, na odstojanju i "na Vi".

Kad mi dođu u kuću
1. Poslužim ih kako valja: rakija, meze ... (kako već dolikuje domaćinskoj kući)
2. Pričam isključivo opšte teme i ne ulazim u rasprave:
- vreme
- skupoća
- ah ti političari (bez ulaženja u partijske podele)
- kriminal kojeg treba suzbiti
- deca ništa ne uče
- i slično

3. Kad odu, lepo: Doviđenja - doviđenja, dođite nam opet ...

Kad odem ja kod njih - isto ovako i oni mene dočekaju. A od žene zahtevam da se i ona ophodi prema mojima isto ovako. Ništa više, ništa manje.

Dakle, još jednom: sa poštovanjem, na distanci i na Vi. I mirna Bačka.

[ bobiska @ 20.11.2009. 08:17 ] @
Taman sam hteo da napišem nešto, al` čovek me preduhitri, takoreći 100%. Respect.
Bukvalno, kako ti je napisao. Njihova kćerka je sve, ti si "tu neko", ako si korektan i ne izazivaš konflikt, ne praviš se da si njihov centar sveta jer je njihova kćerkica sada samo tvoja, odnosi će da budu ok. Ako se praviš gazda, maltretiraš ženu, makar bezazleno, ugasio si. To važi u slučaju da su ljudi ok i nisu zlo. U suprotnom, izbegavaš ih i opet u redu. Apsolutno niko nema razloga da ulazi u konflikt sa ženinim roditeljima, ni oko nasledstva, ni unuka ni finansija...sve rešiš sa ženom a njeno je da vidi sa njima.
[ Lesli Eldridz @ 20.11.2009. 09:51 ] @
Mene su zenini prihvatili kao drugara pa sam se tako prema njima i odnosio. Tasta i dan danas misli da sam lud, ali to je verovatno uobicajena pojava, plus i ja za nju mislim isto, mada me nije ni briga jer se maltene i ne vidjamo, narocito od kad je tast umro, osim kad ima neki zvanicni povod, kad smo isto u drugarskim odnosima. Nismo u svadji, samo se ne vidjamo. A sa tastom (ne taštom) sam se pa narocito ubedjivao o politici i verbalno ga slao na Kosovo i slicno kad je penio za vreme bombardovanja i posle toga, pre toga je manje vise bio normalan ili o politici nije ni pricao. On je te rasprave prvi namerno izazivao, nisam ja. Doduse, i sa mojima su mi slicni odnosi, samo sto oni nisu bili patrjiote u ono vreme. Zena je sa svima fina, ovako kao Java sto kaze.
[ sasa_vidic @ 20.11.2009. 10:51 ] @
He-he, daj jedno pivo, al da bude ladno ko taštino srce..
[ EmilijaV @ 20.11.2009. 15:37 ] @
Citat:
Lesli Eldridz:  Tasta i dan danas misli da sam lud, ali to je verovatno uobicajena pojava,


Zar o tebi misli da si lud...?
[ etjen @ 20.11.2009. 16:11 ] @
ja se odlično slažem.
Mada se ja generalno sa svakim slažem dobro (ili se ne družim sa tom osobom)
[ milivoje t @ 20.11.2009. 16:29 ] @
Ja sam se odlicno slagao, cak drugarski, dok je trajalo. Bolje nego sto se zena slagala sa njima :).
To sve zavisi od konkretnih ljudi, ali generalno sam za Javin model.
[ morihei ueshiba @ 20.11.2009. 18:00 ] @
Citat:
Tasta i dan danas misli da sam lud


Pozdravi tastu
[ EmilijaV @ 20.11.2009. 18:06 ] @
^ U pravu je zena!
[ mserifov @ 20.11.2009. 21:01 ] @
Ja sam punici kupio stolicu. Samo nikako da je nagovorim da tu stolicu uključim u struju.
[ Lesli Eldridz @ 20.11.2009. 22:22 ] @
Ovima sto se rajcaju, 'ocete da vam dam telefon da se druzite? Svi oni vole sve sto vole mladi, isto kao vi.
[ mrle 011 @ 21.11.2009. 13:27 ] @
tasta i tast me vole vise od rodjene cerke, mada, isto ko i leslijevi, misle da nisam bas normalan .... ali to ne pravi nikakav problem.
isto misli i njihova cerka.
kada sam je zaprosio pre dve-tri godine, uoci rodjenja deteta, ona je to odbila uz obrazlozenje da ja nisam normalan, da mi ona nista ne veruje i da me ne poznaje dovoljno.
upoznali smo se pre 27 godina, od toga 25 zivimo zajedno.
jesu malo cudna porodica.

tasta i tast nisu nikada bili za slobu, pa ni tu nije bilo prilike za prepirke.
kada sam u gostima kod njih, duzi su periodi jer su iz drugog grada, ne moram nista prstom da mrdnem.
[ EmilijaV @ 21.11.2009. 17:29 ] @
Citat:
mrle 011:  mada, isto ko i leslijevi, misle da nisam bas normalan .... ali to ne pravi nikakav problem.
isto misli i njihova cerka.


Zar i o tebi tako misle?

Bas me cudi to za vas dvojicu...