[ mp3men @ 20.11.2009. 14:57 ] @
cudno pitanje jes' vala..Ne znam gde da stavim temu al znace moderatori .
Meni je sad frka sto vise nisam siguran dal ce google pokupiti linkove sa mog sajta tj pristupiti mom sajtu OK.

Stanje je ovakvo: nekada zna desiti da mi sajt ne bude nekada dostupan(izbaci na primer ne moze se povezati na bazu) ili se ucitava bolje receno vuce se ko' pred infarktno stanje ahahaa nekada mi i ne ucita sajt samo ga ucitava ucitavaaaa i pufff corak na kraju.
Usput da kazem, server Disk /dev/sdb1 98 %.
i svaki put kada mi se to desi ja moram da update-ujem sitemap na google webmaster i to vise puta dnevno (sto mi je zamarajuce) jer mi google izbaci crveni X znak

E.. sad narode da li iko zna ( mislim od vas strucnijih na formu ) da li ima veze sitemap sa opterecenjem servera?
tj da google nekada ne moze mi pristupiti sajtu zbog toga sto je server opterecen?

[ Stefan Jocic @ 20.11.2009. 21:02 ] @
Vrlo verovatno. Moguće da te je crawler posetio kada je konekcija sa bazom bila prekinuta ili ako ti je sajt bio nedostupan. I onda naravno nije mogao da prikupi nikakve podatke i prikazao network unreachable (crveni X).
[ mp3men @ 20.11.2009. 21:43 ] @
Hvala na odgovoru Stefane
To mi je trebalo da znam
hmm...sve mi mirise da ako ovako stanje sa stucanjem serevera odnoso sajta potraje, da cu morati da menjam hosting provajdera jer i ovako sam imao grdnih problema sa provajderom(zbog njihove neozbiljnosti)
[ ||NeX|| @ 23.11.2009. 10:16 ] @
Ja na tvom mjestu bih odmah mjenjao hosting, a ne čekao da se oni poprave.
[ mp3men @ 23.11.2009. 20:04 ] @
||NeX||

ma malo mi fali iskreno da kazem
[ o2seo.com @ 16.12.2009. 12:16 ] @
Ako sajt stalno 'stuca' onda hosting treba sto pre promeniti. Googlov crawler moze bas u tim trenucima da naidje, a to ce se sve vrlo lose odraziti na reputaciju sajta (od toga da crawler prestane da posecuje stranicu, pa do blacklistovanja)