[ morihei ueshiba @ 20.11.2009. 20:32 ] @
O cemu se ovde radi?
http://www.b92.net/info/vesti/...11&dd=20&nav_id=393789
Ovaj,zdrav razum upozorava da je ovo neka neslana sala,ali zvucna imena(sportska) koja se pojavljuju daju celoj prici zrnce ozbiljnosti.Osim toga,moj teniski lakat(lateral epicondylitis)koji je lecen/neizlecen svim poznatim konvencionalnim metodama i spreman za konacno resenje-operaciju,me znacajno zignuo kad sam procitao ovu vest.Kao da hoce da kaze-nadji doktorku,nadji doktorku...ona ti je jedini spas
[ Kovacevic Vladimir @ 20.11.2009. 21:58 ] @
Verovatno je neka "muljavina" u pitanju, nelegalna i dobro marketingški odrađena delatnost...

Inače Konjska mast je opštepoznati lek, poznaju i upotrebljavaju sportisti i svi, koji imaju nekih problema sa zglobovima, išijalgijom, povredama i sl.

http://www.bolha.com/oglas3834...el-500-ml-extra-stark-original
http://www.pressonline.rs/sr/v...CE+VETERINARSKIM+LEKOVIMA.html

http://arhiva.elitesecurity.org/t232306-zglobovi-pucanje-bolovi

Pozdrav
[ morihei ueshiba @ 20.11.2009. 22:54 ] @
Pa mislim da ovde nije u pitanju TA konjska mast(koju sam i ja koristio,naravno bez ikakvog rezultata),vec nesto drugo.Pominje se kombinacija sa strujom(koju sam i ja.....itd)ciji efekti su poznati i koriste se u fizikalnoj terapiji.
Da je vest objavljena samo u Kuriru ili tako negde,ne bih naravno obracao paznju,ali...
http://www.independent.co.uk/s...injury-treatments-1822967.html
Svako ko je ikada doziveo neku sportsku povredu(a u pitanju su najcesce povrede ligamenata)zna vrlo dobro koliko je vremena potrebno za oporavak,kao i da posle povrede nikad vise osteceni deo tela ne moze da funkcionise kao ranije.Zato su ovi primeri,ako u njima ima i trunke istine,u najmanju ruku senzacionalni.
[ superbaka @ 21.11.2009. 07:44 ] @
meni takodje nije poznato blagotvorno delovanje konjske posteljice, mada mi sve nesto mirise na neku mutljavinu koja je se cesto sprovodi sa nekim zivotinjskim produktima/organima koji su redji pa im se zato pridaju izuzetna lekovita svojstva... imamo recimo primere lecenja ili lekovitih svojstava sa mascu jazavca, maramicom koze, magarecim mlekom, slaninom mangulice itd... niko nece da "provali" lekovita svojstva recimo, organa svinje, kokoske, ovce i slicno jer se kolju na svakom koraku i lako su dostupni... uvek se radi o nekim redjim produktima... stvarno ne vidim razloga zbog cega bi slanina mangulice smanjivala holesterol u krvi a od recimo Jorksira ne...

nisam pratio ovu temu na es-u koju je Vlada ostavio u postu, niti sam video ranije ovaj link iz Presa... ono sto sam uspeo da zakljucim je da postoje dosta nejasnoca oko ove konjske masti pa ako nekog interesuje da razjasnim neka napise, da ne idem sam u offtopic...
[ Kovacevic Vladimir @ 21.11.2009. 08:08 ] @
Poznata je i P****vićeva mast, koja se pravi od posteljice...
Vrlo efikasna za novorođenčad, popularna, ima ih po svim Apotekama...original i neka copy version.

Ovu, ispostaviće se, aferu oko dotične osobe, nekako svrstavam u novokomponovane, stilski osmišljene i dobro unovčene "rabote", koja bazira na iskonskom verovanju u moć retkih, teško nađenih...supstanci.
Što je misterija veća, time je i cena veća...a sve je neproverljivo...

A, da ne razvijamo predpostavke, možda se radi samo o izbegavanju plaćanja regularnih dozvola, registracije delatnosti, poreza

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 21.11.2009. u 13:06 GMT+1]
[ madamov @ 21.11.2009. 08:47 ] @
Šalu na stranu, stvarno ne znam čime leči i da li je šarlatan, ali da li ste dozvolili mogućnost da Lampard i Van Pirs, tj. klubovi za koje igraju i koji su ih poslali kod dotične gospođe ipak nisu glupi i ne nasedaju na šarlatane? Prvenstveno zato što su velike pare u igri, a tu su oni vrlo ozbiljni, nema sumnje.

Mislim, dvojica kojima je prognozirana višenedeljna pauza će već danas "istrčati na teren". E, sad, da li ona koristi i nedozvoljene stvari ili nešto treće, ta mi je mogućnost vrlo verovatna, jer te klubove baš briga što je tako ako se igrač vraća na teren u kratkom roku, ionako ih dopinguju stalno. B)
[ Kovacevic Vladimir @ 21.11.2009. 09:22 ] @
Takvi tretmani imaju dva prosta dela: jedan je mehaničko-fizički, koji spada u manualne veštine, a drugi podrazumeva upotrebu nekog medikamenta, koji odrađuje svoj posao "hemijski".
I jedan i drugi mogu da se registruju kao autorizovana delatnost...bla, bla bla, pri čemu još ima prostora za zadržavanje nekog elementa iz "formule" - kao stroga tajna.
Pimer je Coca-cola, koja uspešno štiti decenijama originalnu formulu.

Tako, da mislim da je ovo u sferi nadrilekarstva i utaje poreza i izbegavanje svih plaćanja...
Traje u Bgd...dok je ne otkriju, posle se premesti u Zgb...pa u Moscvu...Avganistan...

Pozdrav
[ BBS @ 21.11.2009. 11:10 ] @
Na osnuvu cega zasnivas eoriju o Pavlovicevoj masti tj d aje dobijena ili da se praviod posteljice?
[ Kovacevic Vladimir @ 21.11.2009. 11:51 ] @
Bolničke sestre "babice" pričaju već daaavno

Što, zar nije moguće? I tako je to otpadni materijal posle porođaja.(?)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 21.11.2009. u 13:07 GMT+1]
[ BBS @ 21.11.2009. 14:31 ] @
Pa moguce je i da Elvis Prisli jos ziv pricaju ljudi. Kraj diskusije
[ morihei ueshiba @ 21.11.2009. 15:06 ] @
Citat:
Pa moguce je i da Elvis Prisli jos ziv pricaju ljudi. Kraj diskusije


Jesi li ti to zakljucao temu?

Citat:
Šalu na stranu, stvarno ne znam čime leči i da li je šarlatan, ali da li ste dozvolili mogućnost da Lampard i Van Pirs, tj. klubovi za koje igraju i koji su ih poslali kod dotične gospođe ipak nisu glupi i ne nasedaju na šarlatane? Prvenstveno zato što su velike pare u igri, a tu su oni vrlo ozbiljni, nema sumnje.

Ovo sam hteo da kazem

Btw,ne znam zasto se ljudi kace za konjsku posteljicu i slicne price,kad niko nije sa sigurnoscu utvrdio koji materijal/medikament zena koristi u lecenju.Sve su samo nagadjanja,a pocelo je tako sto je neko pomenuo koriscenje ljudske posteljice,pa se javio neki dr koji je odbacio mogucnost nabavke tog materijala legalnim putem,jer je to navodno medicinski otpad koji se propisno unistava itd.Onda je nekom sinulo-aha,moz bit da je konjska i prica je otisla u 3x3,14cke lepe posteljice,sve do konjske masti koja blage veze nema sa konjetinom i ne moze da IZLECI apsolutno nista,osim da malo ohladi povredjeno mesto i da pruzi neki osecaj olaksanja.
U medjuvremenu je gospodja nestala,krenule neke inspekcije da je jure...svasta.


[Ovu poruku je menjao morihei ueshiba dana 21.11.2009. u 16:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao morihei ueshiba dana 21.11.2009. u 16:51 GMT+1]
[ Kovacevic Vladimir @ 21.11.2009. 16:23 ] @
Citat:
"Osim toga,moj teniski lakat(lateral epicondylitis)koji je lecen/neizlecen svim poznatim konvencionalnim metodama i spreman za konacno resenje-operaciju,me znacajno zignuo kad sam procitao ovu vest.Kao da hoce da kaze-nadji doktorku,nadji doktorku...ona ti je jedini spas..."


http://www.dooyoo.de/gelenk-mu...thermo-teilbad-loesung-500-ml/

Imao sam velikih problema sa desnim ramenom, pa mi je i ruka skoro bila van funkcije

To je professionalna bolest od preteranog sviranja klavira...

Da ne dužim. Nikakve masaže, hidro...elektro terapije nisu pomagale. Otišao sam kod čuvenog masera vrhunskih sportista, spominjeo neke masaže sa ledom bla, bla, bla...
Majka mi je sa jednog putovanja donela gore spomenuti lek. To su kupke...lek na bazi nekih algi.
Radio sam po tačnom uputstvu i posle tri kupke, bol je nestao i nikada više nisam imao problema sa ramenom!
/Radnja se dešava pre 25 godina...i do dan-danas kuc-kuc o drvo/
Stručnjaci i naši lekari lakonski su odgovorili:...znaš Nemce, oni koriste druge lekove, da im radnik ne bi bio dugo na bolovanju

Nabavi i probaj!

Pozdrav




[ Isak666 @ 21.11.2009. 16:41 ] @
Citat:
Kovacevic Vladimir: Bolničke sestre "babice" pričaju već daaavno ;)

Što, zar nije moguće? I tako je to otpadni materijal posle porođaja.(?)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 21.11.2009. u 13:07 GMT+1]


Npr kad se moja supruga poradjala, sestra nas je pitala sta zelimo da uradimo sa posteljicom.
Ja sam malo bio zbunjen, jer nisam imao pojma na sta misli.

Posle mi je zena rekla da mozemo sacuvati istu da se od nje pravi krema za npr Neurodermitis http://www.pflegewiki.de/wiki/Neurodermitis - nemam pojma jel na srpskom isti naziv ili zelimo da je damo bolnici, gde oni verovatno rade istu stvar.


Nisam imao pojma da se to radi.
[ morihei ueshiba @ 21.11.2009. 17:21 ] @
@Kovacevic Vladimir

Pre svega hvala za link,probacu da dodjem do toga pa da vidim o cemu se radi.Mada...teniski lakat je poznata povreda i za dve godine,koliko me muci pretrazio sam sve moguce izvore u vezi toga,nailazio sam na najcudnije moguce recepte i savete(neki su za Ultra MadZone ),pola od toga sam isprobao i nista.I nisam naisao ni na jedan jedini slucaj da se neko izlecio nekom metodom.Poznata je prica o onom teniseru koji je nudio 1M $ onome ko mu izleci lakat i niko ih nije zaradio(da ne googlam,prica je istinita).Izlecenju verovatno nije doprinelo ni moje konstantno bavljenje sportom u kojem lakat cesto bude epicentar zbivanja.
Trenutno primam kortikosteroid direktno u lakat na svaka tri meseca,toliko traje efekat.Posle toga bolovi se nastavljaju.
E sad,mozes zamisliti koliko je meni i meni slicnima bitno da se pronadje neka terapija koja dovodi do trajnog izlecenja.Profesionalnim sportistima je to jos vaznije,karijera je u pitanju.Tako da svaka vest ove vrste,bez obzira na mogucu mutljavinu - izaziva nadu.

@superbaka
ajde napisi nesto o toj konjskoj masti,valjda se nece protumaciti kao off.Bas me zanima da li je neko zadovoljan njenim efektima.Ja nisam
[ EmilijaV @ 21.11.2009. 17:23 ] @
Citat:
Isak666
Nisam imao pojma da se to radi.


A sto se ne bi radilo? Ne vidim sta je u tome lose, ionako je "otpad".

A kad od fetusa prave kreme lice, placenta ipak deluje manje jezivo!

Jezivo je nama, koji nismo iz te branse. Ali kad kupis kremu odakle ti da znas od kojih sastojaka je napravljena?
[ noreniou @ 21.11.2009. 17:31 ] @
Sve dok budu postojali konji biće i posla :)
[ Isak666 @ 21.11.2009. 17:49 ] @
Citat:
EmilijaV: A sto se ne bi radilo? Ne vidim sta je u tome lose, ionako je "otpad".



Samo me nemoj tuci.
[ EmilijaV @ 21.11.2009. 17:57 ] @
Citat:
Isak666: Samo me nemoj tuci.




Sto da te tucem?

Pa kako se dobija kolagen? Mada kozmeticke kuce lazu i tvrde da koriste zivotinjske fetuse i placente, ali cesto koriste ljudske. A i kozmeticki saloni imaju tretmane placentom. Znam da zvuci "bljak", ali zene su u stanju sve da podnesu za lepotu!



edit:

Evo pa procitajte! Al' nemojte da se zgadite, pogotovu ako ste danas mnogo jeli...

10 najčudnijih sastojaka kozmetičkih proizvoda

[Ovu poruku je menjao EmilijaV dana 21.11.2009. u 19:15 GMT+1]
[ morihei ueshiba @ 21.11.2009. 19:05 ] @
Pa i najobicniji sapun moze da se dobije na egzotican nacin.Ko je gledao Fight Club znace o cemu se radi
Tetka,nemoj da skreces temu na kozmetiku.Vi zene samo na jedno mislite


[ EmilijaV @ 21.11.2009. 19:12 ] @
Citat:
morihei ueshiba: Tetka,nemoj da skreces temu na kozmetiku.Vi zene samo na jedno mislite


Pa je l' sam ja pocela pricu o placenti? Ja sam samo razjasnila neke nepoznanice!
[ Ironije @ 21.11.2009. 23:29 ] @
Citat:
morihei ueshiba:

@superbaka
ajde napisi nesto o toj konjskoj masti,valjda se nece protumaciti kao off.Bas me zanima da li je neko zadovoljan njenim efektima.Ja nisam :(


Konjska mast je ustvari ihtiol-kamfor, koristi se za lecenje odredjenih promena na kozi, upale tetiva, zglobova, sinovija... Zovu ga konjska mast zato sto je nekada na kutijama ovog preparata bio nacrtan konj, znaci ne dobija se od konja ni od njegove posteljice (jer konj i nema posteljicu, ima je kobila:). Dobija se iz kamforovog drveta. U fizijatriji kamfor koristimo u vidu preparata Biofreeze koji moze biti u obliku gela (za utrljavanje, sonoforezu) ili spreja (ono sto prskaju fudbalerima na bolno mesto kada se "povrede" tokom utakmice).
[ Srđan Pavlović @ 22.11.2009. 01:41 ] @
Citat:
(jer konj i nema posteljicu, ima je kobila:).

E bre, nemoj sad u offtopic :D
[ superbaka @ 22.11.2009. 09:31 ] @
Citat:
Konjska mast je ustvari ihtiol-kamfor, koristi se za lecenje odredjenih promena na kozi, upale tetiva, zglobova, sinovija... Zovu ga konjska mast zato sto je nekada na kutijama ovog preparata bio nacrtan konj



niko tacno ne zna kako se izraz "konjska mast" odomacio kod nas, ali moja pretpostavka je da je na osnovu preparata Pferdebalsam koji se i ranije koristio, a i danas koristi za smirivanje upala kod zivotinja... taj naziv Pfederbalsam (konjski balsam na nemackom) sam primetio cak kod tri razlicita proizvadjaca (a verujem da ih ima i vise), pa cak su i sa razlicitim sastavom... npr, Pferdebalsam koji ja imam u prodaji cak i ne sadrzi ihtiol-kamfor vec ruzmarinovo ulje i jos neke druge supstance... u principu, za sve te "konjske masti" bi trebalo da bude karakteristicno da sadrze flogistike, materije koje pojacavaju cirkulaciju na mestu na kome se primenjuju i samim tim ubrzavaju proces izlecenja... medjutim, pod tim sinonimom se prodaju i masti koje to ne sadrze...

kasnije je kod nas pocela proizvodnja "Ihtiol-kamfor" masti sa istim sastavom koja je preuzela naziv "konjska mast", pa je negde zovu i "crna mast", "ovcja mast" itd... do pre 2-3 godine ona je bila dominatna za nosenje ovog izraza, ali kako je potraznja za ovom mascu porasla, narocito u svrhu primene kod ljudi, pocele su da se uvoze mnoge masti sa slicnim ili istim sastavom, pa cak i prave domaci pandani tih inostranih masti...

ja sam do sada preporucivao Veyxat za tu upotrebu jer pored kamfora sadrzi i metil-salicilat (analgetik, antipiretik), veoma lepo i brzo upija, lepo mirise i za 10-ak minuta ne ostaje nista na kozi osim mirisa... uz to, radi se o ozbiljnoj firmi... cak su mi se javljali i ljudi kojima su lekari preporucivali iskljucivo ovu mast... e sad, izgleda da je vise ne proizvode jer na sajtu proizvodjaca nije vise izlistana medju proizvodima, ne stize nam vec 6 meseci i ako je stalno narucujemo, a umesto nje stize neka druga od istog proizvodjaca sa identicnim pakovanjem ali drugim nazivom... jos je nisam zaduzivao u firmi pa ne znam sta joj je sastav...

[ X Files @ 22.11.2009. 16:32 ] @
U Novostima jos detalja:
[ vladd @ 22.11.2009. 16:38 ] @
Svi je hvale i kuju u zvezde, i igraci i treneri.


Da je nije fudbalska mafija ocinkarila, i nalozila domacim vlastima da joj sude za NADRILEKARSTVO.

Nasla se pametna da pomaze pacijentima..a ne da ih eliminise sepsom, pogresnim lecenjem ili vakcinom



Poz
[ 101010 @ 24.11.2009. 16:16 ] @
?!
Citat:
Izraelac Josi Benajun (Liverpul) izjavio je za britanski Telegraf da je u Beogradu lečen ljudskom placentom.

Benajun je, piše Telegraf, posetio, kako se navodi, kliniku Marijane Kovačević, zajedno sa saigračem iz Liverpula Rijerom, a iste nedelje u Beogradu su bili i Glen Džonson i Fabio Aurelio. Izraelac je rekao da ne brine zbog koju Telegraf naziva "masažom placentom", jer nije primenjivano ništa opasno. "Nije bilo ničega što je životinjskog porekla, nisam primao injekcije," rekao je Benajun.

"Lekarka je lečila više fudbalera i jako je poštovana. Objasnila mi je pre tretmana šta ćemo raditi i rekla da je placenta ljudska," kaže Benajun, "Ništa nije ubrizgavala u mišić. Bila je to obična masaža. Posle nje sam mogao da igram i pomognem ekipi u važnoj utakmici."

"Nisam ni sanjao da ću se tako brzo oporaviti i to pokazuje koliko može da se postigne njenim tretmanom."

[ morihei ueshiba @ 24.11.2009. 17:08 ] @
http://www.b92.net/sport/fudba...11&dd=24&nav_id=394450
Evo,konji su ispali iz trke.
Ovaj ES izgleda slabo posecuju fuzbaleri.Nijedna informacija iz prve ruke/meniskusa.
[ BBS @ 24.11.2009. 21:23 ] @
Koliko je Velik taj YBC kad ga ovi Englezi nadju a nasa murija ne moze? Vecernje su pisale i da se neki od nasih reprezentativaca lecio "bezuspesno" kod nje
[ vladd @ 25.11.2009. 18:54 ] @
Nije veliki, nego sluzbena lica NE smeju bas svuda da njuskaju, pa dok su obilazili zabranjene lokacije, Marijana zbrisala na drugi izlaz

Poz
[ nerodimac @ 26.11.2009. 13:08 ] @
Lecen je ljudskom placentom masiranjem?! Kako???
[ Pirossi @ 26.11.2009. 16:17 ] @
uzmeš pola kile ljudske placente, ima kod Žike na pijaci odma' pored svežeg kajmaka & lukca, staviš na bolno mesto i trljaš.
[ nerodimac @ 27.11.2009. 12:32 ] @
Ma ima placente, verovatno je ginekolozi i akuseri slazu u kacu pored bureta sa kiselim kupusom. nego, jel se oni to malo sale sa tim terapeutskim delovanjem ("ne moras da ides na operaciju, samo utrljas malo")?
[ vladd @ 28.11.2009. 20:20 ] @
Pa izgleda da ne. Ako se kreme prave sa dodatkom delova placente, ako su otkrivene maticne celije u takvom tkivu, nije to bas van pameti.

Poz
[ Isak666 @ 28.11.2009. 21:31 ] @
Citat:
nerodimac: Ma ima placente, verovatno je ginekolozi i akuseri slazu u kacu pored bureta sa kiselim kupusom.


Stavljaju u neki shitic kao za pakovanje sampinjona.

Doduse, to se ne radi u Srbiji.