[ JedanDvaTri @ 20.11.2009. 23:30 ] @
Dati sql query (pogledaj dole) ne radi kada pokushavam da napravim tableadapter.....
Program mi se oslanja na MS Access u kome sam vec isprobao dati query i tamo radi.

Stvar je u tome da kada pravim tableadapter select query , vraca mi se greska :
"Error in list of function arguments: ')' not recognized.Unable to parse query text. "

Isto tako sam primetio da kada u query-ju izostavim kolonu Kasnjenje (iliti "kolonu koju pravim u toku pokretanja") query proradi.....Recite mi sta nije u redu?!

Da li postoji neka sintaksna caka ... ili sta vec , nije mi jasno , ceo dan kopam po internetu ali uzalud.....

Code:

SELECT Zaduženja.[ID člana], Članovi.Ime, Članovi.Prezime, Zaduženja.[ID knjige], Knjige.[Naziv knjige], Knjige.Autor, Zaduženja.[Datum izdavanja], Zaduženja.[Rok vraćanja], (IIf(Date()<Zaduženja.[Rok vraćanja],0,DATEDIFF("d",Zaduženja.[Rok vraćanja],Date()))) AS Kasnjenje
FROM Knjige 
INNER JOIN (Zaduženja INNER JOIN Članovi ON Zaduženja.[ID člana]=Članovi.ID) ON Knjige.ID=Zaduženja.[ID knjige]
ORDER BY [ID člana];


Znaci kad izostavim kolonu Kasnjenje onda proradi ... iliti ovako:

Code:

SELECT Zaduženja.[ID člana], Članovi.Ime, Članovi.Prezime, Zaduženja.[ID knjige], Knjige.[Naziv knjige], Knjige.Autor, Zaduženja.[Datum izdavanja], Zaduženja.[Rok vraćanja]
FROM Knjige 
INNER JOIN (Zaduženja INNER JOIN Članovi ON Zaduženja.[ID člana]=Članovi.ID) ON Knjige.ID=Zaduženja.[ID knjige]
ORDER BY [ID člana];



[ JedanDvaTri @ 21.11.2009. 12:45 ] @
hitno mi trebaju neki odgovori.... moram da zavrshim u sledecih par dana!
[ pl4stik @ 21.11.2009. 15:05 ] @
Ne mogu sad da probam al za pocetak izbaci čćđž... ako ih ima
[ JedanDvaTri @ 21.11.2009. 19:53 ] @
resio sam problem.... bla bla truc truc