[ nikola0101 @ 21.11.2009. 11:37 ] @
Pozdrav svima!

Hteo bih na centralu da zabranim odabir megjunarone pozive (00...). Dali je to moguce na ovoj centrali i kako da to uradim.
Pristupam preku USB fabrickom conzolom, listao sam help, listao sam sva menia ali to sto zelim nisam naso. Hteo bih da svim
lokalima zabranim megjunarodne pozive, a da njih ostvaruju preko sekretarkog telefona (sekretarica da zove).

Ako je to moguce, molio bih neko da mi da upustva kako da to uradim.

Hvala puno!

[ Beltrammi @ 04.12.2009. 18:54 ] @
moguce je i vrlo je lako konfigurisati preko PC.

Prosto ta centrala ima 8 linija, a moguce je prosiriti do 24 odatle broj 824. Tih osam linija su lokali i ti svakom lokalu mozes staviti ogranicenja. To je pod opcijom Toll Restriction Features (TRS). Npr zivis u Beogradu. I kazes lokal 101 moze da zove sve, lokal 102 isto, lokal 103 moze samo unutar mreze 011, lokal 104 ne moze 00 tj inostranstvo itd... Pored toga restrikcija moze da se menja u odredjenim periodima dana.

Ono sto ti zoves sekretaricin telefon je zapravo sistemski telefon tj Proprietary telephone (PT) kojim centrala moze i da se programira, ali je prilicno mucno jer imas ##33*345* i te fore. Inace sa tacke funkcionalnosti on prima sve pozive i dalje ih forwarduje na zahtevane lokale ali i on moze imati zabranu. Takodje ta centrala ima i DID - NEMA STA NEMA.