[ shadow-bg @ 21.11.2009. 18:36 ] @
Pre mesec dana, pred kraj isticanja mog ugovora sa Telenorom, zovu me iz Telenora da mi ponude 60min i 60sms poruka free svakog meseca ako ostanem sa njima jos 2 godine. Posto sam ionako planirao da ostanem sa njima, prihvatim ponudu. Takodje sam planirao da opet uzmem telefon. U telefonskom razgovoru sa operaterom, lik mi objasnio da ne moze i telefon i besplatni minuti :)

Cisto kao obavestenje onima koji su prihvatili ponudu iz promocije, ako uzmete telefon, ponistava vam se promocija :/

Ako neko ima ideju kako da ipak uzmem "i jare i pare" tj, i telefon i promociju, nek javi :)
[ lumyy010 @ 22.11.2009. 00:09 ] @
Oces da kazes da ne mozes da uzmes mobilni po cenama koje su ponudjene za 2 god. ugovora i plus te minute besplatne?
Meni istice za mesec dana ugovor i jos razmisljam i nadam se da ce da daju i neki dodatni popust na mob. ali izgleda da cemo da menjamo Telenor
[ zzviktor @ 22.11.2009. 00:17 ] @
Za koga da menjate telenor:
1.Za mts koji ima odlicne pakete, ali nema proveru stanja
2. za lazove i lopove iz vipa koji imaju pakete u kojima se ne zna da li
minuti vaze u vipu van vipa i sl...

Drzite se telenora post paid kod njih je zlato...
[ shadow-bg @ 22.11.2009. 01:42 ] @
Citat:
lumyy010: Oces da kazes da ne mozes da uzmes mobilni po cenama koje su ponudjene za 2 god. ugovora i plus te minute besplatne?


Tako mi rekao. Jel probao to neko?

Ja cekam racun za mob, da vidim jel su mi ti minuti bas neophodni, posto bih vrlo rado uzeo telefon :) Otici cu ovih dana licno u Telenor prodajno mesto, da se raspitam jer to zaista tako.

Citat:
zzviktor: Za koga da menjate telenor:
1.Za mts koji ima odlicne pakete, ali nema proveru stanja
2. za lazove i lopove iz vipa koji imaju pakete u kojima se ne zna da li
minuti vaze u vipu van vipa i sl...
Drzite se telenora post paid kod njih je zlato...


Nemam nameru da menjam Telenor, iako je 90% mojih poziva upuceno ka 064 mrezi. Igrom slucaja imam i MTS postpaid broj i vrlo sam nezadovoljan. Korisnicku podrsku je NEMOGUCA MISIJA dobiti, aktiviranje dodatnih usluga zna da potraje i po 48sati, MMS poruke znaju da putuju jako dugo, cak i da "nestanu", servisi za proveru stanja cesto znaju da ne rade, vrlo je konfuzno doci do informacija, u roamingu se uvek kaci na provajdere koji su losiji...jednostavno su me suvise puta izneverili kad mi je bila frka za nesto, i uvek me spasavalo to sto imam broj kod Telenora. VIP nisam koristio, ali posto koristi MTS infrastrukturu, jer jos nisu napravili svoju, skeptican sam, pogotovo kad cujem od drugih kako kukaju. Ali da ne skrecemo previse sa teme...
[ espresso @ 22.11.2009. 07:20 ] @
Moraš da se opredeliš za više minuta u okviru pretplate ili telefon po nešto nižoj ceni. Ne može oba, to je sigurno.
[ lumyy010 @ 22.11.2009. 10:58 ] @
Citat:
espresso: Moraš da se opredeliš za više minuta u okviru pretplate ili telefon po nešto nižoj ceni. Ne može oba, to je sigurno.

Nesto nize od ponudjene cene? Kolko je to nize?
[ Slobodan Milivojevic @ 22.11.2009. 11:09 ] @
Cene telefona kod Telenora su iste i za nove i za postojece korisnike, tako je i kod mt:sa i kod Vipa. Kolko ja znam ne postoji nikakav popust.

A sto se tice postpaida kod Telenora mislim da ima mnogo vise prednosti nego mana kad uporedite sa ponudom Vipa a pogotovu mt:sa. Na prvom mestu provera stanja i prenosenje minuta, tako da ako mene pitate ja bi ostao na Telenoru. Vec 5 godina koristim mobtel/telenor i za sad nemam nameru da ih menjam.
[ zvezdasbg @ 22.11.2009. 11:23 ] @
Kod Telenora je jedina beneficija za stare korisnike to sto mozete da kupite aparat, a da ga platite kroz sledeci mesecni racun. To vazi za one koji su duze od 6 meseci na post-paidu. Kod ostala dva provajdera te mogucnosti nema. Dakle kupovina aparata je ista kako za nove tako i za stare korisnike.
Sto se kvaliteta i uopste ponude Telenora tice, mislim da je u najmanju ruku smesno je porediti sa invalidom zvanim MTS ili kriminalcima iz VIP-a koji te prevare cim se okrenes.
[ abyss @ 29.12.2009. 07:17 ] @
A kako videti stanje tih dodatnih minuta i poruka?
Ja potpisao ugovor ali na *311# imam samo osnovno stanje...
[ operic @ 30.12.2009. 00:53 ] @
meni je radnica u poslovnici rekla da se sa promenom paketa srazmerno menja broj poklon poruka (ili minuta).
npr ako sa prenesi 325 uz 500 poklon poruka predjem na prenesi 700, tada bi mi se broj poklon poruka automatski povecao na 1000.

zanima me da li je to tacno, da li je neko imao iskustva sa ovim i da li je to regulisano u ugovoru?
ne bih da se predjem i potpisem ugovor a da kasnije nemam mogucnost za promenu broja poklon poruka, ili cak da mi se desi da mi zbog promene paketa trajno ukinu poklon poruke
[ zvezdasbg @ 31.12.2009. 02:41 ] @
Provera zavisi od tipa paketa koji imas. Ako koristis fleksi na 311 ce ti izbacivati trenutno zaduzenje, ako koristis prenesi prikazivace preostale besplatne minute i poruke, a ako si na kombinuj paketu imaces dve vrste racuna. Onaj prvi ti prikazuje stanje pretplate, a drugi je pripejd racun koji se aktivira kad istrosis pretplatu. Provera za kobinuj ide na *122#
[ abyss @ 31.12.2009. 18:13 ] @
@zvezdasbg

ako si meni odgovorio, ja sam na prenesi 60 a potpisao sam ugovor da bi mi dodali jos 15min + 15sms,
e sad, ja nikako da vidim te minute i poruke. Za neki dan ce racun pa cemo videti...
[ operic @ 07.01.2010. 17:47 ] @
evo da se samocitiram
Citat:
operic: meni je radnica u poslovnici rekla da se sa promenom paketa srazmerno menja broj poklon poruka (ili minuta).
npr ako sa prenesi 325 uz 500 poklon poruka predjem na prenesi 700, tada bi mi se broj poklon poruka automatski povecao na 1000.

zanima me da li je to tacno, da li je neko imao iskustva sa ovim i da li je to regulisano u ugovoru?
ne bih da se predjem i potpisem ugovor a da kasnije nemam mogucnost za promenu broja poklon poruka, ili cak da mi se desi da mi zbog promene paketa trajno ukinu poklon poruke

pa ako moze neko da mi odgovori, bio bih zahvalan :D

[ zvezdasbg @ 08.01.2010. 10:14 ] @
Pitaj ih preko mejla, plus u poslovnici.
[ operic @ 08.01.2010. 13:34 ] @
pitao sam u poslovnici (to sam i napisao), pitao sam i preko maila ali jos uvek nista nisu odgovorili.
zato pitam ovde da li neko vec ima iskustva sa tim
[ zvezdasbg @ 10.01.2010. 01:38 ] @
Kako meni uvek odgovore preko mejla?

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 10.01.2010. u 03:25 GMT+1]
[ operic @ 10.01.2010. 10:39 ] @
i meni su odgovorili preko maila prosli put, ali sa puno kasnjenja.
izgleda da sve zavisi kakvo im pitanje postavis. u mom slucaju je u pitanju usteda tj manji prihod za njih, te im treba malo vise vremena da razmisle. i naravno, biseri mi ponude skoro pa najskuplji paket...
poslao sam opet mail i jos uvek cekam odgovor.

ali to nije tema sada...
[ zvezdasbg @ 10.01.2010. 11:56 ] @
Pa ne znam, al ajd, javi kad ti odgovore.