[ Zoran Rodic @ 22.11.2009. 15:43 ] @
Malo sam se igrao popodne sa okruglim neonkama u DIY softbox-u
Slikano sa Sigmom 70-300mm ... sve je u exifu, pa koga zanima, tamo je
Obrada: U Camera Raw sam malo mrdnuo na desno Clarity i u Photoshopu minimalno pustio Unsharp mask ... ali sve bukvalno minimalno

Pa, da čujem utiske, ako ih ima :)









[ StORM48 @ 22.11.2009. 17:39 ] @
Odlična serija!
Sve ostalo bi bilo suvišno reći.

Pozdrav
[ Nebojsa Milanovic @ 22.11.2009. 17:59 ] @
Za nekoga ko je relativno skoro počeo, ovo je jako dobro.

Ako planiraš komercijalizaciju u tom smeru - podrška.

A ako je u pitanju samo entuzijazam, čestitka još veća :)
[ beske @ 22.11.2009. 19:01 ] @
Citat:
Zoran Rodic:... U Camera Raw sam malo mrdnuo na desno Clarity i u Photoshopu minimalno pustio Unsharp mask ... ali sve bukvalno minimalno


odlicna serija, svaka cast.

Pozz

p.s. RAW?

izreko si "stock"-jeres

ovdasnji "prekaljeni stockeri" ti nece tako lako oprostiti dobijanje ovako fascinantnih rezultata tehnikom koja nije "JPEG direkt iz aparata"...
[ Zarko Silic @ 22.11.2009. 20:11 ] @
Citat:
Nebojsa Milanovic: Za nekoga ko je relativno skoro počeo, ovo je jako dobro.


Pa nije bas skoro poceo?!

Ovo drugacije izgleda kod onih koji su skoro poceli
[ Zoran Rodic @ 22.11.2009. 20:31 ] @
Hvala svima na pozitivnim komentarima, deluje kao dobra motivacija za dalje nekomercijalno bavljenje fotografijom.
Za neke komercijalne izlete, bojim se da nemam vremena.
Ilustracije radi, pre ove serije cela dva sata su otišla skoro uzalud, i onda je samo jedan momenat i detalj, ispunio narednih 30 minuta … i to je ovo što vidite.
A danas je nedelja, pa se moglo odvojiti 3 sata za relaksaciju ovog tipa.


Citat:
beske: ovdasnji "prekaljeni stockeri" ti nece tako lako oprostiti dobijanje ovako fascinantnih rezultata tehnikom koja nije "JPEG direkt iz aparata"...

To samo odabrani umeju, mogu i hoće ... mi ostali moramo degradirati fotografiju sa CameraRaw i sličnim konverterima.
[ ArtCool @ 23.11.2009. 17:29 ] @
Dobra primena 1/2.
*Dopunjeno
Kolega Miskovic je elaborirao slike, ja se u to ne bi upustao, jel sam se u proslosti "lepo" proveo.

[Ovu poruku je menjao ArtCool dana 23.11.2009. u 18:58 GMT+1]
[ Slobodan Miskovic @ 23.11.2009. 17:50 ] @
Sasvim korektno osvetljeno. Sada, kada si uslovno receno savladao svetlo trebalo bi da se vise obrati paznja na detalje.

1. Centriran kadar, ako se islo na pokusaj komercijalne fotke onda bi trebalo postaviti malo izvuceno na neku stranu, mada opet nije lose i ta je po meni najuspelija iz cele serije.

2. Curi na levo

3. Bez zamerki

4. Previse zbijeno sa desne strane, za koji milimetar si secno i cosak bocice

5. Pregorela previse

U globalu odlicno samo kao sto kazem pokusaj sledeci put da obratis paznju na detalje.
[ Zoran Rodic @ 23.11.2009. 19:52 ] @
Da, složio bih se ... generalno, sve se to može popraviti relativno brzo i bezbolno osim one tesne gde nedostaje krajičak bočice i poslednje koja jeste definitvno nepovratno spaljena, ali je takva kakva je ... zanimljiva.

E sad, recimo ... ova me kopka, smeta mi to što je centrirana, a opet ne mogu da se odlučim kakav bi ovde krop legao.
Levo, desno ... ili da je bacim vertikalno?

[ StORM48 @ 23.11.2009. 20:02 ] @
Desno, na preseku trećina.

Pozdrav
[ Zarko Silic @ 23.11.2009. 22:25 ] @
Kvadratni format.
[ Horvat @ 26.11.2009. 19:18 ] @
lepo zorane lepo :)
pogotovo 3.
[2. i zadnja mi se ne dopadaju jer si ih spalio]

mogao si neku "reklamu" [cisto iz zezancije] napraviti s jednom od fotki :)
[ Zoran Rodic @ 26.11.2009. 21:21 ] @
Pa i to sa pregorevanjem je diskutabilan termin u ovom slučaju, jer je na svim ''pregorelim'' neonka stavljena u prednji i zadnji plan, pa je naprosto nemoguće dobiti bilo šta drugo osim belila jer je neonka, jelte ... bela.
Caka je da se menja položaj neonke, pa da se ona nalazi ili u zadnjem ili u prednjem planu.
U duetu u kadru su ubitačne.

BTW, kad je već tema ponovo cimnuta, ima li neko neku ideju kako da izvedem simulaciju snopa svetla na tako malom prostoru
Baterijska lampa? ili nešto treće ... ili da batalim ako je nemoguće?
[ Backy @ 26.11.2009. 21:34 ] @
snop svetla se dobija "levkom" koji se zove snoot
na malom prostoru jeste teže iskontrolisati efekat, ali uz malo igranja sa jačinama i njihovim odnosima može svašta da se uradi
[ mokelet @ 26.11.2009. 22:48 ] @
Citat:
Zoran Rodic:
BTW, kad je već tema ponovo cimnuta, ima li neko neku ideju kako da izvedem simulaciju snopa svetla na tako malom prostoru
Baterijska lampa? ili nešto treće ... ili da batalim ako je nemoguće?


Možda ovako?

[ Srđan Pavlović @ 28.11.2009. 08:01 ] @
Super fotke Zorane, da te ne poznam dovoljno na ES-u,
rekao bih da si ih ukrao iz nekog prilicno skupog casopisa ;)

Prva u seriji mi se najvise svidja, zbog boja.