[ dimnicar @ 24.11.2009. 12:38 ] @
Zanima me kako velike dmg fajlove od 8GB,mogu da konvertujem u iso file?
[ madamov @ 24.11.2009. 14:18 ] @
Na Macu lako, iz Terminala:

Code:
hdiutil convert /path/to/filename.dmg -format UDTO -o /path/to/savefile.iso


Za Windows Google daje nekoliko hitova, ali ne znam da li ima neki besplatni.

Ups, žurim, ovo zvuči lepo:

http://www.crystalidea.com/anytoiso

[ dimnicar @ 27.11.2009. 12:30 ] @
hvala Milane na ideji.
Evo skinuo sam i probao nekoliko programa za tu namenu.
AnyToIso 2.5.1 lite radi samo sa malim velicinama do 700MB,besplatan je.
AnyToISO pro 2.5.1....ne znam kako da ga pokrenerm..u win 7 ,.pise MacOSX intel,a drugi fajl ppc...
MagicIso 5.5 Skinuh konverovah i dobih iso fajl od 8.5GB,al corak,
nema onih win extenzija exe itd....,cini mi se da sam ga konverovao u iso za mac.,a ne za win7,kako sam hteo.
Kad otvorim taj iso fajl preko D.T.nigde exe fajl...
Radi se o igrici Toca Race drive 3 od 8.5GB u dmg fajlu.
[ madamov @ 27.11.2009. 14:32 ] @
Ako je dmg, onda je to imidž Macovog programa i tu nema exe fajla. Ne znam šta želiš da postigneš, ali na Macu nema exe fajlova.
[ dimnicar @ 30.11.2009. 12:28 ] @
ono sto ja zelim jeste veoma jednostavo.
igricu koju sam dobio u dmg file,a zove se Toca race drive 3,zelim da igram na windows 7.
Koliko mi je poznaato,to je moguce ,samo ako ovaj dmg file,konvertujem u neki iso file,a potom iso file otvorim pomocu deamon toolsa u windows 7.
Kolko mi je poznato svi iso fajlovi mogu da se narezu ili mountuju preko nekog od programa da bi zatim usledela instalacija na win 7.,tako sto se klikne na setup exe,ili slicno i pocne instalacija.
U ovom iso fajlu sto sam ga dobio nakon konverzije dmg u iso,nema nigde setup exe fajla .Inace iso fajl Toca race drive je veoma slican originalu jer ima isto oko 8.5GB.Fajlovi u tom iso fajlu su fajlovi od Meka,a ne kao sto sam ja ocekivao od windowsa...
Moze li se od mekintosa dmg fajla ,izvrsiti konverzija u iso fajl koji bi radio pod okriljem windowsa???
pozdrav
[ NemesisMMX @ 30.11.2009. 12:42 ] @
Moguce je da taj disk ima dve particije, jednu Mac i drugu Win. Takav ce ti biti i ISO. Kada takav otvoris u mac-u on cita mac particiju. kada ga otvoris u W7 on ce da cita Win particiju. Dakle, samo ga otvori u w7 i vidi da li se tada vidi setup.exe.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 30.11.2009. 13:32 ] @
Brkaš 2 stvari, DMG konverziju i pokretanje aplikacije za Mac pod
Windowsom.
Konverzija nije problem, vec si je odradio. Problem je, kako ti je već
rečeno, što imaš Mac verziju igre.

Većina veliki naslova, poput toga, jeste skoro identična za Win i OS
X (isti fajlovi su za grafiku, muziku i sl., ali su razlike upravo u
izvršnim fajlovima. Za Mac imaš .app, a za Win ti treba .exe.
Najbolje da nadješ baš verziju za Win. Zaboravi na tu koju imaš.
[ dimnicar @ 30.11.2009. 13:53 ] @
Ja ga otvarao vise puta preko deamon toolsa...,nigde poznatih fajlova exe,dll,itd.
Stoji mi vec mesec dana,a nista od njega.....
Ako je ko sto rece Mario,moracu da zaboravim na nju.......
[ MacOS @ 30.11.2009. 16:00 ] @
Ne nije, Mario se slabo igra... Hm, meni je to 7.92Gb i sad, elem, stvar je sledeca. Sad je nemam instaliranu al to je izgleda Cider igra tako da evo kolko vidim u folderu Rd3data ima folder CDImages i to u njemu je PC folder koji nosi celu duzinu diska. Jedini exe fajl MCERD3Launcher se nalazi u CDImages/PC/uk/mediapc al sad igram Simse pa me mrzi da guram disk na Win da vidim sta se desava. :)


P.S. Mario, nisam ja kriv, niti mi je poruka bila prazna niti sam poslao dve... Ode sistem do m.....
[ dimnicar @ 01.12.2009. 13:05 ] @
Auuuuuuu,kako ga nadje?
Zaista je tamo.Sad cu da probam da vidim hoce li se instalirati.....,vec sam bio digo ruke od njega,
Hvala


Error
palo na citanju staze od registra.
Bar sam pronasao exe file,hehehehe.Ovaj magic iso maker zaista moze da vrsi convert....