[ Zeroo @ 24.11.2009. 19:54 ] @
Ovako koristim digitech-ov gnx4 procesor i pokušao sam snimiti u Cubase 4 sljedeće: prvo uzmem snimim ritam gitaru i prebacim na 2 i snimim solo...onda se na 2 snimi i ritam i solo a ja bi da se samo snimi solo...odvojeno. Hoću da mi se snimi odvojeno , kako da to izvedem ?

Hvala
[ acaradio @ 25.11.2009. 07:59 ] @
Signal iz izlaza zvucne kartice ti se vraca nazad na ulaz. Treba da iskljucis line-in u monitoringu, a ostavis za snimanje.
[ Zeroo @ 30.11.2009. 15:36 ] @
hmm...jel može malo jasnije! Ja sam živi laik, pa ako imaš vremena da mi pojasniš !

Hvala !
[ Kovacevic Vladimir @ 02.12.2009. 08:53 ] @
Citat:
acaradio: Signal iz izlaza zvucne kartice ti se vraca nazad na ulaz. Treba da iskljucis line-in u monitoringu, a ostavis za snimanje.


Jesi li rešio "misteriju"...kako se isključuje veza?

Pozdrav

[ acaradio @ 02.12.2009. 09:34 ] @
Bez podataka o kartici i nacinu kako je prilkljucena gitara na nju (mikseta i sl.) ne mogu da odgovorim.
[ Kovacevic Vladimir @ 02.12.2009. 10:48 ] @
@acaradio
Izvini
Nisam Tebi postavio pitanje.

Postavio sam ga Zeroo-u u nameri da mu pokrenem logičko zaključivanje i tim jednostavnim umnim procesom - reši sam svoj problem.
To je uvek pouzdaniji put, nego za svaki banalni problem potezati Forum, po pravilu sa nepotpunim podacima (kartica).

Pozdrav
[ Zeroo @ 05.12.2009. 16:03 ] @
Ovako...nisam još rešio problem ! Znači na linku u prvom postu se vidi kakav imam procesor- povezan usb-om i ima svoj softver. Pored toga - da čujem zvuk na zvučnike imam kabal koji ide u line in (s procesora na centralnu)...tako da kada upalim procesor i zvučnike - sviram i sve šljaka (u softveru još mogu da se igram efektima i ostalo).

U sklopu tog softvera dobio sam i dr CD od iste firme sa svojim programom za snimanje i produkciju (jako oskudan, moram reć)...zove se Pro Tracks Plus™ i s njim sve snimam normalno, ali je jako prost !!!

To isto kad pokušam u Cubase 4 ne mogu dobiti , jer mi se javlja navedeni problem :s Zvučna kartica na comp-u mi je REALTEK ak vam to pomaže ...ak treba još kakva info slobodno mi javite !

Hvala dečki :)
[ acaradio @ 06.12.2009. 00:29 ] @
Posto imas USB vezu na tom procesoru, to znaci da ga u potpunosti mozes koristiti kao audio interfejs i da zaobidjes Realtek integrisani audio koji imas u kompjuteru.

Ako si imao audio kabl koji vodi iz gitarskog procesora u line-in integrisane zvucne karte, to iskljuci u potpunosti, jer ti nece biti potrebno...monitoring i sve ostalo ces kompletno odradjivati preko procesora.

Pogledaj sliku:


To su jedine stvari koje treba da povezes da bi sve radilo kako treba: USB prema kompjuteru, a iz izlaza "XLR balanced outputs" signal saljes u aktivne zvucnike ili na neko HiFi pojacalo sa zvucnicima (zavisi sta imas). Ne mozes direktno da povezes obicne (pasivne) zvucnike.


Posle toga, idi u Control panel > Sounds and audio devices > Audio...tu namesti da Sound Recording i Sound playback device bude Digitech GNX4 (ili kako vec pise).

Otvori Cubase. Proveri ASIO podesavanje u Devices > Device Setup > VST Audio System...pod "ASIO driver" bi trebalo da odaberes drajver koji nosi ime Digitech ili GNX ili nesto slicno. Dakle, na taj nacin proveri da li taj gitarski procesor podrzava ASIO koji ce ti sluziti za real-time monitoring u Cubase-u dok budes snimao. Ako budes samo mogao da odaberes "ASIO Multimedia driver" ili "DirectX Duplex ASIO", onda ces morati da skines neki spoljni ASIO drajver kao sto je Asio4All.

Nakon toga u Cubase-u otvoris prazan audio kanal, ukljucis monitoring i snimanje:

i poslusas da li dobijas zvuk iz procesora. Ako imas kasnjenje u zvuku, moras da podesis ASIO (Devices > Device Setup > Digitech GNX4 > Control Panel > promeni kasnjenje na oko 2-10 ms). Kada je sve u redu, mozes da pocnes snimanje. Nakon sto si snimio jedan kanal, iskljucis monitoring i snimanje na tom kanalu, ubacis novi kanal i na njemu snimas kao sto si snimao prethodni.

Dakle, Digitech GNX4 nije samo gitarski procesor...on se koristi kao USB audio interfejs (zvucna karta)...samo treba da ga povezes kako treba i to ce raditi odlicno. Ja ga nisam nikada koristio, ali iz uputstva koje sam nasao na oficijelnom sajtu Digitecha, veoma je jasno kako treba da se poveze.

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 06.12.2009. u 01:39 GMT+1]