[ achris @ 25.11.2009. 20:20 ] @
Pozdravljam kolege...

Imam veoa ozbiljan problem, ako mi ne prodje rukom onda se moram hitno javiti lekaru.

Znaci, poznajem html,php,java, css itd. i dobro se snalazim u njima vec jako dugo.
E sada se pojavila ova Joomla, Drupal, Wordpress itd i nemam pojma kako da startujem.

Pojescu monitor, tastaturu i sve ostalo vec posto sam toliko glup da ne mogu vec davno da provalim
kako radi recimo Joomla, jasno mi je sta je to ali da ga skapiram i da napravim nesto u njemu to
sacuvaj boze, nema nista od toga.

Recimo, hteo sam da napravim jedan veoma jednostavan sajt koji ce imati 4-5 stranica i gotovo.
Za pocetak klasican html sa nekom formom na nekoj stranici za feed back od korisnika na neki e-mail
koji bi zadao ali nema sanse.

Kada god krenem u Joomlu odmah me docekaju neke kategorije,artikli, titolvi i nemam pojma sta.

Ne znam sta bi radio sa kategorijama, artiklima itd...

Jednostavno, ako ima neko vremena i strpljenje za nekog ko je jako, ali jako glup da skapira Joomlu
bio bi mu jako zahvalan da mi barem par koraka objasni kako to cudo radi. na neki klasican primer kod
nekog obicnog sajta recimo ovako nekog:

1. stranica da bi imao nesto kao "O nama" pa tu su pisane stvari da samo lepi, zgodni, na usponu karijere i ostatak shita
2. neka galerijica sa 5 slika o nama i nasim shitovima.
3. nesto tipa "posaljite nam vasu poruku" i neko text polje i dugme OK da bi poslao sve to sto se umaze i kada dobijem na E-mail da
se ushitujem od radosti jel sam uspeo nesto da napravim u Joomli da mi makar neki šit poruku posalje!

Sve ovo zmureci radim u html, css i php ali bi voleo da budem i ja u zabaviste ponovo pa da radim u Joomla. :-)


Hvala unapred za svaki komentar, kritiku, i pomoc.

[ webex @ 25.11.2009. 20:46 ] @
Imaš ovde odličan tutorijal na srpskom za Joomla! http://www.milosblog.com/wp/moj-rad/joomla-15-tutorijal/260.html
[ achris @ 25.11.2009. 22:38 ] @
Hvala ti, pokusacu i ovo ali stvarno sam glup za joomlu a hocu... bas bez veze. :-(
[ virtualVoid @ 29.11.2009. 11:52 ] @
nisi glup nego lijen :D
sjedi za comp, prouci taj tutorial kao da ucis za ispit i naucit ces ga. nema ti veze znanje 100 programskih jezika, kad naidjes na novi proizvod. svaki put ces ga morati uciti iz pocetka.