[ trabl @ 26.11.2009. 11:03 ] @
Pozdrav drugari,

Kupio sam pomenuti TP-WR541G i da mi je potrebn mala asistencija pri konfiguraciji isto.

Naime, podesio sam ga, IP adrese, DNSove i sve ostalo ali dešava se da on radi ali jako slabo. Čak mi nekoliko puta izbacio "No gateway!".

WifiTrak app na iPhone-u mi javlja da je veza jako slaba... jači link mi je od komšije ?!?

U nekoj stvari sam kardinalno pogrešio ali ne mogu da utvrdim gde!?



Help :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.11.2009. 11:15 ] @
Možda ti antenica nije dobro pričvršćena.
Kad se nakačiš na LAN sve normalno radi?
[ trabl @ 26.11.2009. 12:38 ] @
Hmmm
Antena na uređaju je prikačena po defaultu.

Spojio sam uređaj sa kabl modemom i pristupio istom preko IP adrese.
Tu sam podešavao IP adrese obzirom da CD je za PC usere :P klasična deskriminacija... :D

Elem,
Sve vreme iMac i iPhone vide mrežu, ali ne mogu ništa otvoriti!?


[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.11.2009. 13:03 ] @
Šta si tačno podešavao?
U principu je dovoljno namestiti svuda DHCP i IP adree će ti automatski biti dodeljene.
[ trabl @ 26.11.2009. 16:09 ] @
Pa u delu DHCP sam dodao Primary DNS i Secondary DNS misleći da će da pomogne...
Mada sada ne znam u čemu sam pogrešio...!?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.11.2009. 16:15 ] @
Dobro, DNS-ove možeš, a i ne moraš upisati. Znam da ja ranije na Neobeeju ih nisam upisivao, sad na Telekomu moram.
[ trabl @ 27.11.2009. 02:02 ] @
Mislim da je fora u tome što on nikako neće sam da mi posedi WAN iako sam mu jasno upisao da je Dinamic IP u pitanju.
Čak meni ne dozvoljava da upišem IP adresu... !? Why?1

IP Address: 0.0.0.0 Dynamic IP
Subnet Mask: 0.0.0.0
Default Gateway: 0.0.0.0


Koristim PTT KDS kabl net. Hmmmm...!?
Da li teh podrška može da mi prenese neki info?!

Default Gateway - da li je to IP koji mi je od ISP-a doddeljen?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.11.2009. 02:15 ] @
Def. gateway ti je IP uređaja preko koga izlaziš na net. Pošto si na kablovskoj, kalovski modem ima drugačiji IP od tog koji ima ruter. Ruter je 192.168.... a modem verovatno ima 10.0.0.1. Probaj da li se odaziva na taj ili neki sličan IP. Pogleaj i na netu koji je default IP modema.
[ trabl @ 30.11.2009. 20:38 ] @
Pozdrav Mario i pozdrav svima ostalima,

Želim da Vam prenesem da TP LInk sada radi, ali kako nije mi jasno.

Jedino što sam uradio i što je preostalo da se uradi, jeste što sam na nekom stranom forumu prošitao da ovaj kabl modem Motorola SB5101E ume da zabaguje pri konekciji wireles/a tako da sam morao da je isključim iz struje na jedno 10ak minuta. E sada dolazimo do još u najmanju ruku zbunjujuće stavke, jer ni sada nije net radio i malo mi je bilo pre svega preko glave podešavanja i brojki gde ja lagano odustajem.

Danas, tj. malopre sam samo spojio mrežni kabl iz modema sa TL link/om i net ladno radi :)


Eto VOILA.
Za sve one koji nekada nahvataju moju mrežu "u komšiluku" zove se Luke SkyWalker :D



Velika hvala i veliki respect,
Tane
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.12.2009. 00:38 ] @
Bravo :)