[ yt1vuk @ 28.11.2009. 08:47 ] @
Moze li mi neko pomoci ,koja je funkcija ovog prekidaca kod ovog objektiva

[img][/img]
[ EmirHozic @ 28.11.2009. 09:53 ] @
limit fokusa
da kad slikas nesto sto znas da je u odredjenom(vrlo blizu) fokusnom rasponu, da nebi objektiv bezveze gubio vrijeme i trazio gdje mu je najostrije pa isao do beskonacnosti pa nazad kod masenja fokusa.
[ NShappy @ 28.11.2009. 10:19 ] @
Na macro objektivima, ovo se koristi kada ne slikaš macro već udaljenije objekte. Objektiv tada ne pokušava da fokusira na jako blizu, već ide samo od nekih metar do beskonačno. Time brže uradi AF.

Problem kod macro-a je što ako je objektiv fokusiran na macro a objekat je daleko, slika na senzoru je toliko razmućena da AF senzori ne mogu uopšte da utvrde koje je fokusno rastojanje pa mora objektiv da prošeta kroz fokus da bi bar malo "popravio" situaciju na AF senzorima. Time se gubi vreme. Zbog toga se ugradi ovaj prekidač pa objektiv uopšte ne ide u krajnje macro područje.

[ crnibombarder @ 28.11.2009. 11:19 ] @
Isto je odgovorio i Emir, samo malo krace ;-)
[ yt1vuk @ 28.11.2009. 15:45 ] @
Hvala na objasnjenjima,ja sam mislio da je nesto u vezi sa velicinom senzora,inace sam prezdovoljan sa njim.
[ EmirHozic @ 28.11.2009. 20:24 ] @
skotro da nema loseg macro objektiva a ovaj tamron je po slikama i testovima koje sam vidio medju najboljima
[ crnibombarder @ 28.11.2009. 20:31 ] @
Da, opticki je jako dobar. Retki mu jedino zameraju da je nesto malo "buchniji" i sporiji, ali je svakako "best buy" u klasi po meni...