[ virtualVoid @ 29.11.2009. 11:42 ] @
Da se radi o novom siteu, instalirao bih onaj SEF plugin koji clanak tipa "Điđo došao u Đidžaniju" pretvara u link "/djidjo-dosao-u-djidzaniju.html".

Medjutim site vec ima nekoliko k clanaka i treba mi plugin koji ce bezbolno pretvoriti sve postojece i buduce linkove sa nasim dijakritickim znakovima u ispravne linkove. Odnosno, jos bolje bi bilo kada bi postojala opcija da npr. od danas pocne pretvarati linkove da bi stari ostali aktivni jer ih je dosta u bookmarksima posjetitelja.

Ljetos sam testirao ove pluginove iz rubrike SEO na joomla ekstensions ali nisam bio zadovojan niti jednim.

neka preporuka iz iskustva?
[ mp3men @ 07.12.2009. 00:26 ] @
a koji SEF plugin:???
[ virtualVoid @ 07.12.2009. 07:59 ] @
Mislim da sam probao sh404SEF ekstenziju. Ali to i nije toliko bitno. Koju ti koristis da ti nasa slova pretvara u odgovarajuce englesko slovo?
[ o2seo.com @ 16.12.2009. 12:26 ] @
Mozes da probas ARTIO ekstenziju.
[ maric1 @ 18.12.2009. 19:14 ] @
ja radim sa sh404sef i veoma sa zadovoljna tako da ti potpo preporucujem cvak i za ovo sto ti hoces mozes da uradis
[ virtualVoid @ 19.12.2009. 10:59 ] @
pa sa sh404sef sam i imao problema i nisam nasao opciju pretvaranja nasih znakova npr. č u c. ovaj drugi addon ARTIO fino tp radi.

Medjutim, sa oba imam problema. Instaliram ih, aktiviram, uradim update sef links ali mi je i dalje pola sajta nedostupno tj. javlja se 404 greska. ako idem na purge sef url, onda ne znam kako ih ponovo vratiti. Na koji nacin natjeram sh404sef i njegove izdanke da mi cijeli sajt indeksiraju i da mi se ne pojavljuje 404 stranica?
[ o2seo.com @ 19.12.2009. 11:56 ] @
Vidi da li treba da se menja nesto oko httaccess fajla.
[ virtualVoid @ 19.12.2009. 14:48 ] @
Taman sam mislio reci da sam pregledao vec .htaccess ali sam ga ipak ponovo pregledao i vidio da nisam otkomentirao liniju
Code:
##  Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

Komentirao sam je, ugasio sef plugin, upalio ga, purge links... ali i dalje isto. jel moram cekati dok on sve ne ideksira ili sta???