[ packypfc @ 30.11.2009. 09:42 ] @
Da li negde u Srbiji može da se kupi set top box za digitalnu televiziju? Google-am i nikako da nadjem.
[ markodon @ 30.11.2009. 15:05 ] @
Bolje je da sacekas jos nekoliko par godina pa da onda trazis dvb-t2 receiveri. DVB-T nece se koristiti u Srbiji. A i drzave ce da dele bonove tako za kupovinu receivera tako da ... ako ti se zuri kupi u vecim pc produvnicama mozes uzeti preko usb dvb-t tuner ili preko pc slota.
[ Fac Ut Vivas @ 30.11.2009. 20:26 ] @
Da, stvarno se ne isplati uzimati sada. Trenutno bi mogao od naših kanala da gledaš samo RTS 1 i 2, RTS Digital i RTS HD. Stim što RTS HD već dugo vremena nije emitovao bilo šta osim RTS 1 kojeg razvuku na 720p.

Kada se 2012. bude prešlo na DVB preći će se na DVB-T2 tako da ti taj receiver neće značiti mnogo. Sa druge strane, vrlo je moguće da RTS uskoro svoj paket prebaci u DVB-T2 standard tako ti taj STB verovatno ne bi ni služio do 2012.
[ packypfc @ 01.12.2009. 02:45 ] @
Ma ja hocu da gledam hrvatske kanale. Briga me za nase. Oni emituju u MPEG2 i nece nista skoro da menjaju. I po nekim najavama za podrucje vukovara ce se prestati emitovati analogni signal do sredine 2010.
[ Stranger2 @ 02.12.2009. 01:15 ] @
Nece niko prodavati u srbiji ono sto se u srbiji ne koristi. Ako ti treba prijamnik za hrvatske kanale ili predji u hrvatsku pa kupi ili neka ti neko donese odande. Odgovarajuci tamo postoje sigurno jer znam da su delili kupone za kupovinu s popustom.

Inace do kojeg mesta u srbiji, mislis da taj signal dopire?
[ packypfc @ 03.12.2009. 02:07 ] @
Pa ja sam na samoj granici sa Hrvatskom. Sa sobnom antenom jedino mogu da gledam hrvatske kanale, najjaci signal za mobilni dopire iz Hrvatske, pa racunam zasto ne bi i digitalni signal. Sta vise, kazu da je signal za digitalnu tv daleko jaci od analognog i neki kazu da dopire cak do Novog Sada.