[ pebas @ 30.11.2009. 12:47 ] @
Pozdrav,

Imam problem sa cirilicnom slovima i nemam pojma zasto mi stizu "encode" poruke koje moram da decodiram da bih procitao tekst poslat na cirilici sa kontakt forme na moju mail adresu.
Kontakt forma je najednostavnija moguca.

Koristio sam utf-8 na HTML stranici koja poziva PHP kod. Cak sam i pokusao da postavim "header(Content..." u php kodu ali nista se ne menja. Konstantno dobijam sifrovane poruke koje su napisane cirilicom. U stvari menjaju se samo znakovi kada promijenim encoding i to na ovakav nacin:

windows-1251 íâàðïàëîèðëâðñàìò ãàëãâà

utf-8 орьрололÐ

ISO-8859-1 (probao sam i sa 2,3,4,5 za ovaj poslednji broj) #1039;#1016;#1019;#1034;

Cak sam i u PHP/Myadmin pokusao da promijenim encoding ali nema promjena u poslatom cirilicnom tekstu sa kontakt forme.
Sa latinicom je sve u redu.

Da li neko moze da mi pomogne, neko mozda ko je imao iskustva radeci na ruskim sajtovima pa i nasim napisanim na cirilici?

Evo forme sa kodom mada ne znam koliko ce vam pomoci jer je jednostavna:

HTML

Code:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
<html>
<body>



<!--Contact Form-->
<div id="main">
<p id="tip">
Neobhodimo zapolnitь vse polя!
</p>
<div id="feedback">
<p class="error wrong_name">Vvedite vaše imя!</p>
<p class="error wrong_email">Nepravilьnый эlektronnoй počtы!</p>
<p class="error wrong_message">Požaluйsta, vvedite vaše soobщenie!</p>
</div>
<p id="success">Spasibo za vaše doverie!</p>
<form action="php/sendemail.php" id="contact_us" method="post">
<p class="label_name">Imя</p>
<p class="input_form"><input class="input" type="text" name="Name" /></p>
<p class="label_name">Эlektronnaя počta</p>

<p class="input_form"><input class="input" type="text" name="Email" /></p>
<p class="label_name">Coobщenie</p>
<p class="input_form" id="textarea"><textarea class="message" name="Message" rows="5" cols="4" id="message_input"></textarea></p>
<p id="submit"><input type="submit" value="Otpravitь!" name="submitButton" class="button" /></p>
</form>
</div>


<!--End Contact Form-->

</body>
</html>


PHP

Code:
<?php

$mailTo = '[email protected]';
$name = htmlspecialchars($_POST['Name']);
$mailFrom = htmlspecialchars($_POST['Email']);
$subject = 'Poruka sa MOG web sajta!';
$message_text = htmlspecialchars($_POST['Message']);

$message =  'From: '.$name.'; Email: '.$mailFrom.' ; Message: '.$message_text;

mail($mailTo, $subject, $message);
?>


Eto to je sve od kontakt forme, ima pored JS validacija ali je zaista nevazna za ovaj problem.

Pokusao sam ja mislim svuda i vi ste mi poslednja nada cini mi se.
[ braca86 @ 30.11.2009. 14:24 ] @
evo ti link... ja koristim ovu formu i probao sam i funkcionisu cirilicna slova...

Code:
http://www.freecontactform.com/free.php


javi dal si uspeo....
[ pebas @ 30.11.2009. 16:15 ] @
Citat:
braca86: evo ti link... ja koristim ovu formu i probao sam i funkcionisu cirilicna slova...

Code:
http://www.freecontactform.com/free.php


javi dal si uspeo....


U sustini ne pomaze mi puno gotova skripta sa "..this link must stay intact...." i slicnim glupostima ali u krajnjem slucaju moracu nesto gotovo koristiti ako ne nadjem resenje za moju sriptu.

U svakom slucaju hvala.

Jos neko sa slicnim problemom mozda?
[ braca86 @ 30.11.2009. 16:28 ] @
U ovoj skripti nemas nikakvih ogranicenja niti reklama ako si na to mislio... potpuno je editabilna... Problem kod tebe je verovatno u charset-u ali to ti ne znam reci sa sigurnoscu... Pogledaj ovaj link Php mailtu imas sve sto ti treba ali svejednoo mislim da nema potrebe da se zamaras... Uzmes gotovu skriptu i to je to....
[ pebas @ 01.12.2009. 09:12 ] @
Citat:
braca86: U ovoj skripti nemas nikakvih ogranicenja niti reklama ako si na to mislio... potpuno je editabilna... Problem kod tebe je verovatno u charset-u ali to ti ne znam reci sa sigurnoscu... Pogledaj ovaj link Php mailtu imas sve sto ti treba ali svejednoo mislim da nema potrebe da se zamaras... Uzmes gotovu skriptu i to je to....


Da kapiram ja za gotovu skriptu, ali kada treba da mijenjam citav dizajn sajta i to tri puta za tri jezika za tri kontakt stranice onda shvatas zasto bih da zadrzim onu iznad kontakt formu.

Nego jednostavno ne mogu da vjerujem da na nijednom forumu ne mogu da dobijem odgovor na ovo pitanje. Pa cak ni na stranim forumima, ne znam dobro ruski jezik ali bih na ruskom nekom forumu probao kao poslednji pokusaj.
Ili je jako jednostavno pa smatraju ovo svi glupim pitanjem ili ne znam sta drugo.

U svakom slucaju hvala @braca86 ;)

EDIT:

Zaboravih da napomenem vezano za prava da koristis onu gotovu formu. Ovo:"..this link must stay intact...." je u sustini reklama za onu gotovu skriptu koja znaci da ukoliko zelis da je koristis moras link do njihovog sajta ostaviti netaknutim. Mada ne znam kada promijenis "database" i prilagodis sebi je li to jos uvijek njihova forma, jer ipak modifikovali smo je, zar ne?! :D

[Ovu poruku je menjao pebas dana 01.12.2009. u 10:35 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao pebas dana 01.12.2009. u 10:35 GMT+1]
[ braca86 @ 01.12.2009. 10:21 ] @
Ok, ti znas sta ti je lakse.... Ako nisi nasao resenje na onoj stranici sto sam ti dao link za nju onda jedino probaj da izbrises u html-u sve iznad

<!--Contact Form-->
<div id="main">

posto ja ni u jednoj formi nemam to ili probaj da menjas "charset=utf-8".

Toliko od mene... Sa srecom...
[ pebas @ 01.12.2009. 11:12 ] @
Citat:
braca86: Ok, ti znas sta ti je lakse.... Ako nisi nasao resenje na onoj stranici sto sam ti dao link za nju onda jedino probaj da izbrises u html-u sve iznad

<!--Contact Form-->
<div id="main">

posto ja ni u jednoj formi nemam to ili probaj da menjas "charset=utf-8".

Toliko od mene... Sa srecom...


Kazem hvala ti i bez ljutnje, jednostavno ne uklapa mi se u dizajn forma sa gotovom scriptom, a i oduzelo bi mi puno vremena da sve ispodesavam opet. :)

Osim toga <div id="main"> je css style koji sluzi recimo da sve zajedno ispod (citavu kontakt formu) pomjerim na sredinu, to ti je primjer naravno za sta moze da se iskoristi da ne bih svaki <p> pojedinacno pomjerao, tako za odabir fonta itd. Radi sa <div> tag-ovima, tabele <td., <tr> itd. su lose i imaces velikih problema sa klijentima danas sutra ako ne naucis sa div-ovima da radis. ;)

A da ne pravimo preveliku digresiju jel ima neko ko je radio visejezicne sajtove u kojima je bio i Ruski jedan od zastupljenih jezika?
[ Nemke_BG @ 01.12.2009. 13:59 ] @
a jel si probao da menjas hedere za mail? Ako ti je sve na strani PHP-a OK, onda sledece sto treba da uradis je da proveris da li postavljas hedere za mail pravilno...na php.net strani za mail f-ju u komentarima imas dosta primera samo vidi koji tebi radi...


http://www.php.net/manual/en/function.mail.php
[ braca86 @ 01.12.2009. 17:36 ] @
nisi procitao ispravno... znam ja sta je div napisao sam ti
Citat:

probaj da izbrises u html-u sve iznad

<!--Contact Form-->
<div id="main">
[ pebas @ 02.12.2009. 01:01 ] @
Citat:
braca86: nisi procitao ispravno... znam ja sta je div napisao sam ti


Braco u pravu si i moja je greska vezano za odgovor na tvoju poruku gore, nisam procitao da valja.

I izvini zbog nesporazuma, pokusao sam i to da izbrisem ali ne funkcionise.


Citat:
Nemke_BG: a jel si probao da menjas hedere za mail? Ako ti je sve na strani PHP-a OK, onda sledece sto treba da uradis je da proveris da li postavljas hedere za mail pravilno...na php.net strani za mail f-ju u komentarima imas dosta primera samo vidi koji tebi radi...:)


http://www.php.net/manual/en/function.mail.php



Jesam, nije do header-a, izgleda da je do funkcija u samoj kontakt formi.
Evo pokusavam sa svim i svacim, ma proradice! ;)

Hvala!
[ Nemke_BG @ 02.12.2009. 09:01 ] @
Citat:
pebas: Jesam, nije do header-a, izgleda da je do funkcija u samoj kontakt formi.
Evo pokusavam sa svim i svacim, ma proradice!

Hvala!


Ok, ali meni ovo najvise lici na problem sa hederom za mail, posto ne znam koliko ti poznajes PHP moram da te pitam da nisi pomesao hedere za mail i hedere za stranu posto to uopste nije isto?
[ batika @ 03.12.2009. 20:48 ] @
Pozdrav,

forma ti je skroz jednostavna, tako da ne moze biti u njoj problem.

Isto takvu formu imam i ja na svom sajtu.

Problem ti je u headeru mail funkcije u php.

Ti uopste ne saljes nikakve headere, i normalno da ti cirilica ne radi.

evo ti kako izgleda moja mai funkcija sa headerima (radi mi i cirilica i latinica :) )


$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$headers .= 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n";
$headers .= 'To: '. FR_MY_MAIL . "\r\n";
$headers .= "From: " . $email . "\nReply-To: " . $email . "\n";

@mail(FR_MY_MAIL, $subject, $message, $headers);


Gde je FR_MY_MAIL moj email
$email - email posaljioca
$message - poruka
[ pebas @ 04.12.2009. 00:38 ] @
Citat:
phpandjelko: Pozdrav,

forma ti je skroz jednostavna, tako da ne moze biti u njoj problem.

Isto takvu formu imam i ja na svom sajtu.

Problem ti je u headeru mail funkcije u php.

Ti uopste ne saljes nikakve headere, i normalno da ti cirilica ne radi.

evo ti kako izgleda moja mai funkcija sa headerima (radi mi i cirilica i latinica :) )


$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$headers .= 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n";
$headers .= 'To: '. FR_MY_MAIL . "\r\n";
$headers .= "From: " . $email . "\nReply-To: " . $email . "\n";

@mail(FR_MY_MAIL, $subject, $message, $headers);


Gde je FR_MY_MAIL moj email
$email - email posaljioca
$message - poruka



U pravu si potpuno, to je i bio problem i rijesio sam ga u medjuvremenu. Hvala tebi @phpandjelko i naravno @Nemke_BG hvala ti na dobrim smjernicama!

Pozdrav! ;)
[ kadir41 @ 28.04.2010. 18:15 ] @
Website form creator is a program for creating contact forms, online surveys, and invitations so you can collect the data, registrations and online payments you need without writing a single line of code. Form builder provides businesses and organizations with an easy way to generate any type of online form, integrate it with their website and start collecting information. Once you have begun collecting that data you can use the information you gathered in online database or export it. Forms builder is software which can be mastered by anyone, as no programming experience is needed. You can build all types of web forms, collect data online and do it simply and efficiently within minutes.