[ srkisd @ 30.11.2009. 15:00 ] @
Saopštenje za javnost



Vip predstavlja jedinstvene postpejd tarife

0 dinara razgovori u Vip mreži – zauvek

U okviru Vip postpejd tarifa korisnici dobijaju besplatne minute, besplatne SMS i MMS poruke prema svim mrežama u Srbiji, kao i besplatne internet pakete u određenim tarifama. Sve cene nakon što se iskoriste besplatni minuti, kao i nadoknada za uspostavljanje poziva ostaju nepromenjene.

Beograd, 30. novembar, 2009. godina – Vipovi postpejd korisnici će od sutra moći da razgovaraju u Vip mreži za 0 dinara čak i nakon što potroše besplatne minute prema svim nacionalnim mrežama.
Značajna pogodnost je što novi korisnici mogu da odaberu i jedan od mnoštva atraktivnih telefona za 1 dinar, kao što je to Nokia 6700 (postpejd 1800), HTC Tattoo (postpejd 900) i Sony Ericsson W395 (postpejd 325). Ukoliko im nije potreban nov telefon, korisnici mogu da izaberu 25 % popusta na mesečnu pretplatu 24 meseca.
Vipove postpejd SIM kartice/paketi su dostupni širom Srbije, u 39 Vipovih prodajnih centara i u radnjama partnera.

Za više informacija posetite www.vipmobile.rs ili pozovite 060 1234.


Izvor :

Korporativne komunikacije VIP mobile d.o.o


[ VIDAKOVICV @ 30.11.2009. 18:00 ] @
Zanimljivo, nego mi vest izgleda malo nepotpuna, nedostaju ona mala slova u dnu teksta koja su obično najbitnija.
[ srkisd @ 30.11.2009. 19:22 ] @
Citat:
VIDAKOVICV: Zanimljivo, nego mi vest izgleda malo nepotpuna, nedostaju ona mala slova u dnu teksta koja su obično najbitnija.



Imas prava, po dobijanju ovog saopstenja za javnost od strane sektora za Korporativne komunikacije VIP-a, pozvao sam CC VIP-a da bi pitao malo blize za uslove ovoga sto nude, medjutim u Korisnickom centru su mi rekli da oni jos nemaju pojedinosti i da nisu upoznati sa ovim, malo nelogicno ili neorganizovano , ili ce tek sutra da obaveste CC a danas su poslali ovu vest za objavu, opet bas nejasno
[ Slobodan Milivojevic @ 30.11.2009. 21:46 ] @
Sitna slova:
Citat:
Pozivi u Vip mreži za 0 dinara od tarife Postpaid 150 su ograničeni na mesečni saobraćaj do 1000 minuta, a za tarifu Postpaid 60 pozivi u Vip mreži za 0 dinara su ograničeni na mesečni saobraćaj do 100 minuta. Besplatni minuti, SMS i MMS poruke važe samo u nacionalnom saobraćaju i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću.


Promena cena postpaid tarifa:
Postpaid 60 (60 nacionalnih min, 60 nacionalnih SMS, +100min u Vip mrezi) 390,00din + porezi
Postpaid 150 (150 nacionalnih min, 150 nacionalnih SMS, +1000min u Vip mrezi) 690,00din + porezi
* Ove tarife su sada drasticno skuplje od konkurencije

Ostale tarife su sada za 10 dinara jeftinije od konkurentskih i dobijate dodatne megabajte.
[ DR83 @ 30.11.2009. 21:48 ] @
Oni nisu normalni.
[ MaxM @ 30.11.2009. 22:19 ] @
Zasto nisu normalni???

Pa meni koji imam 80% imenika na vip mrezi savrseno odgovara. Ako izracunam koliko trosim na vip mrezu, dolazim do zakljucka da na spram tog poskupljenja od 40 odnosno 90 din, ustedjujem preko 2000 dinara. Imam Postpaid 1800 i BB storm preko firme i privatni postpaid 150. Ovo mi je stvarno ideala i izbor telefona je mnogo veci i sto je najbitnije, najjeftiniji jer mi istice ugovor za koji dan i mogu opet da odaberem telefon koji hocu. Sa starom tarifom, 150 min u vip mrezi mi nije bilo dovoljno, sada ne moram da razmisljam dal cu da prekoracim, ili ne. Danas sam bio u vipu i ne mogu da prebacim ,jer tek od sutra krece tarifa. Svaka cast.
[ Slobodan Milivojevic @ 30.11.2009. 22:28 ] @
Neka hvala, ja za 190din+dazbine manje (Prenesi 150) dobijam isto minuta i poruka, a cak mogu za isti novac tj 190din manje od vipa da izaberem jedan broj prema kome imam 1000minuta (ali se ti minuti trose pre besplatnih!).

A da imam ka Vipu 1000 minuta - koji se trose nakon besplatnih - isto ko i da zovem jedan broj iz Telenor mreze (imam jednog postpaid korisnika Vipa u imeniku, da brojem 1 i slovima jedan).

MaxM, nije moguce da su bas svi ljudi sa kojima komuniciras na Vip mrezi? Nemas bas potrebu da pred kraj meseca zoves van Vip mreze?

Eto zasto nisu normalni.
[ MaxM @ 30.11.2009. 22:51 ] @
@Slobodan

Svo drustvo oko mene i ljudi sa kojima radim su na Vipu. Kompletna porodica je na vipu. Devojka mi je na Vipu. Imam i drustvo koji su na drugim mrezama i posao mi zahteva telefon u ruci non stop. Za to potrosim minute ka ostalim mrezama,privatni posao, pa mi ovo dodje savrseno jer sam trosio mnogo vise od 150 min ka vip mrezi. Racunica je prosta, nema uspostave poziva i imam jos 1000 minuta ka vip, a iskoristicu oko 600 sigurno tako da ne mora da se cimam da li da zovem ili ne. Platio bi i 300 din vise pretplatu za ovo sto meni treba, jer sam bacio na digitron i izracunao da cu da ustedim oko 2000 din, jer sam realno toliko preteravao preko. Naravno sluzbeni ne smem toliko da arcim, pa i besplatne minute.....

Jos imam mogucnost da odaberem 25% na mesecnu pretplatu, pa mi dodje na isto. Sto se tice ponude telefona, Telenor je stvarno bezobrazan sa cenama da je to strasno. mt:s necu ni da pominjem.

Sto se tice prenesi tarife, i dalje tvrdim da je to cist marketinski trik, jer ako ja ne iskoristim minute u ovom mesecu, necu ni u sledecem i samo mi se dzabe gomila....... Imao sam jako lose iskustvo sa Telenorom i mt:s, a sa vipom, sem nekoliko puta sa signalom, nikada nisam imao problema. Sve kako pise u racunu, tako je.
[ dr.da @ 30.11.2009. 23:10 ] @
"Nisu normalni",pa moglo bi se reci.Samo su modifikovali dosadasnje pakete,srecom sam se prebacio na vreme na 350.
To sto su pretplatu u vecim paketima spustili za 10 din.i uveli magicne brojke 99 u cenu tarifnih paketa
samo govori da dobar marketing imaju,pa ko se upeca.
Veci paketi su povoljni za onog ko puno razgovara jer za tu cenu dobijas u odnosu na druge mreze vise minuta.
A ti nizi paketi su zaista nepovoljni.
Zasto nisu uveli kad hoce da budu velikodusni da se ti minuti ka Vip mrezi trose uporedo sa ovim ka svim mrezama?
E kad to docekam onda zaista nemam reci.
Steta sto cemo morati da cekamo tu uslugu prenosivosti brojeva jos godinu dana,pa da vidimo sta ce onda da
nam ponude.
I kako rece Slobodan tek krajem meseca kad utrosim tih 350min ka svim mrezam,ja trosim 350 min ka vip mrezi.I ne mogu da ih utrosim za tih nekoliko dana.
Ali ako je ovo potez Vipa sada,onda ni Mts ni Telenor nece povecavati broj minuta u svojim tarifnim paketima.Videcemo....
"MaxM":
pa naravno da je tebi super kad imas dva telefona,od kojih je jedan poslovni sa tarifnim paketom 1800.Ti na svom privatnom kad utrosis tih 150 min ka svim mrezama,sa tog ne zoves ostale mreze (uvek mozes da iskoristis poslovni) nego samo Vip tako da ti dodje super tih 1000min ka vipu...neces izlaziti iz cene pretplate.
A kad se izadje iz cene pretplate racun samo raste,a na kraju treba ga platiti.;-)
[ zzviktor @ 30.11.2009. 23:30 ] @
A sto da ne uzmem veci telenor post paid od potrebnog mi pa da opusteno
pricam kao covek i da prenesem ono sto ne potrosim.
[ Nemanja Živanović @ 30.11.2009. 23:37 ] @


Ja sam jos pre par meseci presao na tarifu 150 u cijem sklopu je bilo dodatnih 150 minuta za pricu u okviru VIP mreze. Medjutim tih 150 minuta su bili na raspolaganju tek nakon isteka prvobitnih 150 minuta ka svim mrezama. Sto znaci da se prvo 'ispricas' 150 minuta, pa tek onda imam dodatnih 150 minuta u okviru VIP mreze. To je kostalo +100 dinara na osnovnu pretplatu.

Sada ovih 1000 minuta kosta jos 90 dinara, pa osnovna pretplata iznosi 883 dinara (uracunat PDV i PUMT). Naravno treba imati na umu da besplatni minuti unutar VIP mreze krecu da se 'trose' tek po iskoriscavanju 150 minuta ka svim mrezama.

P.S. Dao sam primer za moj paket, ali vidite analogiju.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Živanović dana 01.12.2009. u 00:51 GMT+1]
[ brankos @ 01.12.2009. 01:11 ] @
Znači sigurni ste da se minuti ka VIP-u ne troše paralelno nego posle. Šteta, u Srbiji nema revolucije bez oružja ili bar pištaljki. Sama od sebe se neće nikad desiti, a ja rekoh "počelo je", kad ono mućak. A u Švedskoj kod SVIH operatera već 7 godina dovoljno je da se pripejd u roku od 30 dana dopuni sa 700 dinara i u dotičnoj mreži tih 30 dana imate 1500-2500 minuta da pričate besplatno. Uzmu samo 6 dinara za uspostavu, a svojih 700 dinara arčite na razgovore ka drugim mrežama. Od skora se tamo kod telenora za 500 dinara mesečno i surfuje sa mobilnog neograničeno sa sve skidanjem fajlova, pesama itd. Nikad toga izgleda neće biti kod nas.
[ MaxM @ 01.12.2009. 15:21 ] @
Nesto nisam siguran da telenor i mts daju bilo kakve minute ka svojoj mrezi. Ne, ne daju. Plus Vip ima najbolje i najjeftinije telefone u ponudi

http://www.vipmobile.rs/privat...tpaid/mobilni-telefoni.26.html

[ brankos @ 01.12.2009. 16:33 ] @
Cenim ovaj forum kao i sve njegove članove, a naročito one "dežurne", ali "MaxM" se baš pretstavlja kao "VIP-oljub" i to baš kad smo svi konstatovali da nas je VIP po ko zna koji put navukao na reklamu. Mislim, jadni ljudi koji se u sve VIP-ove "akcije" upuste bez da prethodno pročešljaju postove sa ovog foruma. Budu jednostavno nasankani.

A što se tiče minuta ka svojoj mreži samo da naglasim da je MTS u svojoj 066 numeraciji ponudio do sada najbolji postpaid. Za 440 din. mesečno sa svim porezima: 100 min. prema svim mrežama, 100 min prema 066, 100 SMS prema svim i 100 SMS prema 066, 100 MMS prema svima i pride još 100 megabajta mesečno da se nađe. A kao šlag na tortu - sami birate 6-to ili 7-mo cifreni broj. Pa malo li je?

[Ovu poruku je menjao brankos dana 01.12.2009. u 18:14 GMT+1]
[ srkisd @ 01.12.2009. 17:01 ] @
Da, minuti ka VIP-u se trose nakon potrosenih minuta u nacionalnom saobracaju, ne paralelno, mislim da je ovaj paket 066 MTS-a koji je brankos naveo definitivno najjeftiniji i najvise pruza za taj novac trenutno kod nas, licno sam uzeo pre godinu dana jedan postpaid VIP broj i nikada ama apsolutno nikada to vise necu uraditi u svom zivotu, uzalud je njima reklama i ljubaznost CC-a, ja zelim da mi mreza radi stabilno, da imam uvek signala i da mogu pozvati kad mi treba, elementarno zar ne a VIP je jako, jako los po pitanju mreze, godinu dana iskustva imam sa njima uzalud im reklama.
[ brankos @ 01.12.2009. 17:21 ] @
Jao, a ljubaznost CC-a je posebna priča. Imao ja tako slučajno oko 3000 dinara na jednoj VIP kartici na koju sam na žalost i zaboravio jer sam je dobio na poklon i nisam verovao ako mi prođe rok za dopunu, da u stvari mogu da se oprostim od kredita. Zvao sam CC 5-6 puta, "penušio" bukvalno od besa, a oni su za sve to vreme razgovora toliko ljubazno smirenim glasom biranim rečima, čak preterano ljubazno, bez namere i želje da me "otkače" ili skrate razgovor dok ga ja nisam prekinuo - davali svi u stvari isti odgovor - da kredit slobodno mogu da zaboravim i da nema sile da mi se mojih 3000 dinara povrate. Svaka im čast na ljubaznosti, ali ne i na predusretljivosti. VIP - nikada više, čak ni da je 100% free of charge.
[ MaxM @ 01.12.2009. 17:43 ] @
E vidis ''branskos, , mene je isti taj tvoj mts i telenor nasankao i to debelo, za 3000 din. Zao mi je uopste sto sam se upustao u saradnju sa drzavnom firmom. Ne predstavljam se kao Vipoljub, nego samo pisem cinjenice, a to da vec dve godine sam savrseno zadovoljan sa vipom i da nisam imao nikakvih problema. Sto se tice tvog kredita od 3000 din, valjda sam znas da je rok trajanja kredita 6 meseci od poslednje dopune, ne razumem tvoj bes, sam si kriv.A najvise volim takve ljude sto dobiju neki poklon, a ne umeju adekvatno da ga iskoriste, pa im je neko drugi kriv za to . Sto se tice 066, nista specialno na spram postpaid 150 kod vipa. A o telefonima, opet, da ne govorim.......


Sto se tice ljudi u korisnickom servisu i po radnjama, samo svaka im cast na ljubaznosti. Svaki put su me ispostovali maksimalno i to sa osmehom. Jednom sam pokusao da udjem u mts, pogled je bio tipa (sta hoces koji k****) i to na moje dobar dan....... Stoka drzavna. Ko Telenora, prodavac mi prica za 2630 kako ima 3G i kako taj tel mogu vezati na komp i koristiti internet , super nema sta.


[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2009. 18:26 ] @
Specijalna ponuda Vipa u Pirotu, Vodafone 527 za 1 dinar uz ugovor 24 meseca na tarifu postpaid 20 (ove tarife nema u zvanicnoj ponudi), dakle za 200din + dazbine dobijate 20min + 20sms i nista vise! Da bre, u Telenoru i mts-u imam za 50 din vise tacno 3x vise saobracaja... Da, kako da ne, polomih noge da odem kod njih.


A pazi sad situaciju:
Vip postpaid 150 dobija se 150min + 150sms (obracun 60+30), kad se to potrosi, dobija se 1000minuta ka Vip. To zadovoljstvo kosta 883 dinara.
Telenor mi nudi 150min + 150sms (obracun 60+1, jos se i prenosi neutroseno), pored toga mi nude jos (uz ugovor na 12 meseci) 1000 minuta koji se trose paralelno sa osnovnim ka izabranom broju u Telenor mrezi paralelno sa osnovnim minutima, ne tek nakon sto potrosim osnovne minute. I to sve za 640din tj za 243din manje mesecno.

Ja licno u imeniku imam jedan Vip broj, tako da kod Vipa ne bi mogao ni da biram sa kim cu za dz da pricam, a kod Telenora svakako mogu to da ucinim svakih 15 dana da menjam broj ako hocu.

(neko ce reci 12 meseci ugovora, pa ako procitate ugovor kod Vipa, saznacete da ustvari morate 6 meseci da ih koristite, bez da uzmete telefon, bez icega. Bilo je reci o tome.

Em mogu da biram sa kim cu pricati za dz, em na godisnjem nivou stedim "pisljivih" 2916 dinara. (nisam racunao eventualno dranje za pozive van Vip mreze krajem meseca).

Tako da je za mene ponuda Vipa jednaka nuli.

[ MaxM @ 01.12.2009. 18:49 ] @
Daj bre Slobodane, koliko puta vrtis istu prci, dosadan si malo. U svakoj temi su ti isti postovi. U ovoj imas dva indenticna posta. Cemu tvoje pljuvanje vipa? Ti poredis vipovih 1000 minuta, ka svim vip brojevima, na spram jednog broja kod telenora???? Svi zivi u mojoj okolini beze od telenora i mts, jer i deru, ali u bukvalnom smislu, a ti pominjes neke prenesi tarife, koje su napravljene za obmanjivanje gradjana, ma idi bre.

I ovo ''polomi noge da odes kod njih'' hahahaha pa jel te tera neko??
[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2009. 18:59 ] @
Svako ima pravo na svoje misljenje, ja sam svoje, nadam se objektivno i potkovano cinjenicama izneo, ti si svoje takodje, pa neka drugi procene ko je u pravu, a ko ne.
[ MaxM @ 01.12.2009. 19:06 ] @
Potkovano nikako, jer ne koristis njihov postpaid. Drugo, svaki tvoj post je paljba i pljuvacina po vipu, ma sta oni ponude. Izvini, ali po meni imaju najbolju ponudu i profesionalnost na nivou (za razliku od ostala dva plagijatora i lopova), s toga ne zelim vise sa tobom i odredjenim ljudima da ulazim u rasprave, jer ocigledno da pistete na pamet i trudite se da sto vise pljujete vip. Mene iskreno ne tangira to mnogo, samo ne volim takve ljude.
[ srkisd @ 01.12.2009. 19:35 ] @
Naravno ovaj forum ne sluzi za pljuvanje po nikakvom osnovu sto se ovde i ne radi, cilj je konkretno izneti cinjenice i na taj nacin suprostaviti misljenja, upoznati korisnike i posetioce ovog internet glasnila.

Slobodane svaka vam je na mestu, dajte samo cinjenice i tacne informacije, ostavimo demagogiju na stranu od toga nema nista, ja sam korisnik VIP-a vec sam rekao nesto duze od godinu dana pa dobro znam koliko sta stoji i kako mreza radi. Sve pvo sto ste napisali se moze i proveriti na zvanicnim sajtovima operatera, malo matematike uz to, pa mi se cini da je Slobodan ovde u pravu.
[ MaxM @ 01.12.2009. 19:53 ] @
Ne kazem da nije, u vecini slucajeva jeste i to pozdravljam. Imao sam i ja problema sa signalom i sve je to brzo reseno. Za dve godine koliko sa sa njima, nikada nisam imao neki problem, sve je odlicno bilo.
mnogo mi je lakse da dajem ovaj novac sto dajem ,jer imam bolji izbor telefona, vise minuta, provera stanja radi sutra dan posle preseka, po najvecim zabitima i sumama EDGE prenos podataka, znaci sem mreze, nemam apsolutno nikakve zamerke. Sto se tice same mreze, pa vip je tu skoro 3 godine. Samio znate kakva nam je drzava sto se tice papirologije, pa ne mogu da niknu bazne stanice za jedan dan. Od mog zeta, otac, ima zapocetu baznu stanicu u svoristu, ali opstina na cijoj se teritoriji nalazi ta BS, trazi mito pare da bi dala dozvolu,..... to je olicenje nase drzave.

Drugo Telenor se predstavio kao prvi koji je izbacio HTC HD2. Pogledajte u kojim tarifama i za koliko novca moze da se uzme kod njih, a koliko kosta u vipu i kroz koje tarife ide? To je jos jedan primer koliko Telenor dere i sisa ovce.Nikada vise kod njih i crvenih.
[ zvezdasbg @ 01.12.2009. 21:04 ] @
Haha, citam ovog sto 'fali VIP i ne verujem. Ta prica ima smisla samo ako ti je Aleksandar Sperl neki rodjak. Porediti VIP sa Telenorom je u je najblaze receno smesno da ne kazem neku tezu rec. :) Mene prvo fascinira cinjenica da sam po prvi put u zivotu saznao da neko u imeniku ima najvise ljudi na VIP mrezi! Svaka cast majstore. Ti ili opasno lazes ili pa u imeniku imas 10 osoba. Pa ja koji imam 350 ljudi u imeniku ne znam nijednog (koji je za ove dve tri godine koliko ta budjava nazovi mreza postoji) da je presao na VIP. Nece bas biti da su svi ovce i da hoce iz nekih mazohistickih razloga da trpe "kradju" telekoma i telenora. Uzgred koristio sam dva meseca (probno) njihovu mrezu i to ne moze da se nazove mrezom. Ej bre usred Beograda puca mreza tokom razgovora, slanja poruka ili ti prosto fon ispise emergency calls only!? O tome koliko su veliki lazovi i navlakaci koji ti ne zele napomenuti bitne odredbe ugovora koje drugi operateri nemaju i da ne govorim. Njihova ljubaznost se sastoji u tome sto im radnici mehanicki nauce 10 recenica koji ti posle plasiraju ma sta god ih ti pitao i tako od tebe pokusavaju da naprave idiota. Pa oni su firma koji reklamira akciju na TV-u fontom 50, a ispod ide pet redova teksta uslova te promocije. Koje naravno ne mozes da vidis.
O cenama i zaokruzivanju (u cemu su apsolutni carevi) sledeci put. Sad me mrzi. :)
[ MaxM @ 01.12.2009. 21:25 ] @
Da lazem, kako da ne. Pa nisam blesav da pisem sve ovo i da lazem. Za sta i za koga? Samo za sebe i samo pisem cinjenice, a to je da su, koliko god se vi ne slagali, Telenor i mt:s obicni lesinari (ovo govorim jer imam jako lose iskustvo), vip je bre keva za njih sto se tice apsolutno svega, i ponude i profesionalizma, pa i sa signalom koji toliko navodis da ne valja. Pa ne mislis valjda da su i ostala dva operatera idealni sa mrezom?? Nisu!!! Pre neki dan sa kolegom na begaljickom brdu na njegovom Telenoru stoji Only SOS, a moj Vip pun. Pa je...b ti ja mrezu gde na auto putu nema dometa, tako da ni ostali nisu sjajni, a u vip su uprte oci jer su novi. Telenor je dosao na vec postavljenu infrastrikturu i samo okrecio ponudu i to ti je to. Vip je poceo od nule koliko ja znam i na odlicnom su putu da ih preskoce, jedva ceka, pa cemo se opet videti ovde
[ newtesla @ 01.12.2009. 22:12 ] @
Ovako, maxM...

...em što za neke stvari vidno nemaš pojma, em što si baš pljuvački nastrojen prema svakom ko pohvali nekog drugog operatera, em što ti u profilu stoji 1.1.1940 kao datum rođenja (što je meni iz aviona sumnjivo!...da si neki lažan profil), em što se, u poslednjih 8 meseci muvaš samo po VIP temama!

Prvo i osnovno, VIP NEMA SVOJU MREŽU !!! To što su obesili par 900/1800 antena o neke bandere, i upucali ceragone na neke svoje druge bandere (ti ni ne znaš šta je to ceragon, a mene mrzi...), to ne znači da su fizički mreža! Oni i dalje rade na predajnicima MT:S mreže, to jest, oni su virtuelni provajder.

Imaju tu i tamo pokoju baznu stanicu po Beogradu, ali za dalje mislim da je sve MTS-ovo. Ako grešim, neka me neko ispravi, ali sa sve kodovima baznih ćelija.

Takođe, ono što ne znaš (a nema ni načina da to saznaš, jer slabo poznaješ ljude koje ja poznajem), Telenor je mesecima bio u pregovoru sa firmom HTC, da bi negde krajem avgusta otprilike (zbog lobiranja, naravno... biznis :) napravili jak zaokret, i odlučili se da im glavna ponuda bude orijentisana na Samsung. Kada je do njih procurelo (opet lobiranje :) da HTC sprema telefon codename:LEO, sa 1GHz proc-om i 512 RAM-a, 4.3" displej, odlučili su se da uvrste i njega u ponudu, naravno čim telefon izađe, i pod lošijim uslovima... jer su prednost dali konkurenciji.

Pa i pored toga, HTC HD2 (codename Leo) kod Telenora košta samo dinar više, osnovno (67999 - 68000) - paketi su druga priča.

Opet, Samsung S8000 Jet je jeftiniji kod Telenora.

Elem, u današnje vreme, neverovatno je bitno ko je davalac garancije za telefone? Kao i kolika je garancija, kao i šta sve pokriva?

A o onim glupostima, gde ti se prvo troše minuti ka svim mrežama, iako zoveš VIP, a tek onda ti ostaju minuti ka VIP-u, to ne bih ni da komentarišem... to je sjajan marketinški trik, za svakoga ko je ovca po difoltu!

Enivej, svako ko ima problem sa VIP nestajanjem signala, ili pucanjem veze, savet: zakucajte telefon na MTS mrežu, i radiće sjajno (network selection - manual - MTS). Provereno.

Inače, ko je primetio da je kod Telenora zvuk u slušalici bolji- nije mu se učinilo: Telenor (još od vremena Mobtela) ima EFR (enhanced full rate) kodek, koji omogućava daleko kvalitetniji zvuk razgovora; mislim da MTS i VIP (ista mreža, manje više) i dalje furaju HFR (half rate) koji omogućava dvostruko više govornih kanala po predajniku, ali uz odvratan zvuk.
[ Blau Grana @ 01.12.2009. 22:40 ] @
Citat:
Inače, ko je primetio da je kod Telenora zvuk u slušalici bolji- nije mu se učinilo: Telenor (još od vremena Mobtela) ima EFR (enhanced full rate) kodek, koji omogućava daleko kvalitetniji zvuk razgovora; mislim da MTS i VIP (ista mreža, manje više) i dalje furaju HFR (half rate) koji omogućava dvostruko više govornih kanala po predajniku, ali uz odvratan zvuk.


Za ovo si u pravu, ja sam prilikom pisanja diplomskog doso do istog podatka, al ne secam se izvora. U svakom slucaju, strasno... half rate koriste samo jos mreze u africi.

Citat:
Imaju tu i tamo pokoju baznu stanicu po Beogradu, ali za dalje mislim da je sve MTS-ovo. Ako grešim, neka me neko ispravi, ali sa sve kodovima baznih ćelija.


Postavili su dosta baznih stanica u zadnjih godinu dana, ne znam kodove, al drugar radi za firmu koja im radi postavljanje i znam da se sad vise oslanjaju na svoju mrezu nego telekomovu.

btw. ali i dalje im je signal odvratan jer nemaju kapacitet, postavljaju minimum, a postoje odredjena pravila za proracunavanje kapaciteta baznih stanica.

sve u svemu, VIP sucks (ali stvarno), telekom vec svi znaju da im je strategija i organizacija unutar firme opredeljena na veliku stetu korisnika, a telenor nekako ponajbolji, ali samo za nase africke uslove, za evropske standarde nije ni blizu... ovo je moje licno misljenje da ne bude zabune, a ono gore su cinjenice.
[ srkisd @ 01.12.2009. 23:02 ] @
Citat:
newtesla: Ovako, maxM...

...em što za neke stvari vidno nemaš pojma, em što si baš pljuvački nastrojen prema svakom ko pohvali nekog drugog operatera, em što ti u profilu stoji 1.1.1940 kao datum rođenja (što je meni iz aviona sumnjivo!...da si neki lažan profil), em što se, u poslednjih 8 meseci muvaš samo po VIP temama!

Prvo i osnovno, VIP NEMA SVOJU MREŽU !!! To što su obesili par 900/1800 antena o neke bandere, i upucali ceragone na neke svoje druge bandere (ti ni ne znaš šta je to ceragon, a mene mrzi...), to ne znači da su fizički mreža! Oni i dalje rade na predajnicima MT:S mreže, to jest, oni su virtuelni provajder.

Imaju tu i tamo pokoju baznu stanicu po Beogradu, ali za dalje mislim da je sve MTS-ovo. Ako grešim, neka me neko ispravi, ali sa sve kodovima baznih ćelija.

Takođe, ono što ne znaš (a nema ni načina da to saznaš, jer slabo poznaješ ljude koje ja poznajem), Telenor je mesecima bio u pregovoru sa firmom HTC, da bi negde krajem avgusta otprilike (zbog lobiranja, naravno... biznis :) napravili jak zaokret, i odlučili se da im glavna ponuda bude orijentisana na Samsung. Kada je do njih procurelo (opet lobiranje :) da HTC sprema telefon codename:LEO, sa 1GHz proc-om i 512 RAM-a, 4.3" displej, odlučili su se da uvrste i njega u ponudu, naravno čim telefon izađe, i pod lošijim uslovima... jer su prednost dali konkurenciji.

Pa i pored toga, HTC HD2 (codename Leo) kod Telenora košta samo dinar više, osnovno (67999 - 68000) - paketi su druga priča.

Opet, Samsung S8000 Jet je jeftiniji kod Telenora.

Elem, u današnje vreme, neverovatno je bitno ko je davalac garancije za telefone? Kao i kolika je garancija, kao i šta sve pokriva?

A o onim glupostima, gde ti se prvo troše minuti ka svim mrežama, iako zoveš VIP, a tek onda ti ostaju minuti ka VIP-u, to ne bih ni da komentarišem... to je sjajan marketinški trik, za svakoga ko je ovca po difoltu!

Enivej, svako ko ima problem sa VIP nestajanjem signala, ili pucanjem veze, savet: zakucajte telefon na MTS mrežu, i radiće sjajno (network selection - manual - MTS). Provereno.

Inače, ko je primetio da je kod Telenora zvuk u slušalici bolji- nije mu se učinilo: Telenor (još od vremena Mobtela) ima EFR (enhanced full rate) kodek, koji omogućava daleko kvalitetniji zvuk razgovora; mislim da MTS i VIP (ista mreža, manje više) i dalje furaju HFR (half rate) koji omogućava dvostruko više govornih kanala po predajniku, ali uz odvratan zvuk.


Potpisujem ovaj post, da se ne ponavljamo, samo cinjenice bazirane na tacnim i proverljivim podacima.
[ Kiza KG @ 01.12.2009. 23:11 ] @
"A što se tiče minuta ka svojoj mreži samo da naglasim da je MTS u svojoj 066 numeraciji ponudio do sada najbolji postpaid. Za 440 din. mesečno sa svim porezima: 100 min. prema svim mrežama, 100 min prema 066, 100 SMS prema svim i 100 SMS prema 066, 100 MMS prema svima i pride još 100 megabajta mesečno da se nađe. A kao šlag na tortu - sami birate 6-to ili 7-mo cifreni broj. Pa malo li je?"

U potpunosti se slazem,uzeo sam ovaj postpaid paket u promociji "Mobilni isti kao fiksni" i sve gore navedene minute,poruke i megabajte imam za 220 din i 50% popusta imam 12 meseci na koliko sam sa MTS potpisao ugovor.
[ srkisd @ 01.12.2009. 23:14 ] @
Obzirom da sam vise od godinu i nesto korisnik VIP postpaida i da imam jako los prijem i mrezu VIP-a u svom prebivalistu vise puta sam se zalio i trazio pomoc od Korisnickog centra, njihove tehnicke sluzbe, Korporativnih komunikacija, poslovnici i gde sve jos ne....niko i nikada mi nije rekao NE sa njihove strane ali se sve svodilo na to da se mreza siri i eto koliko sutra bice bolje.
Na moju primedbu da mreza ne radi ni elementarno, da smo deo grada, da se moze na licu mesta proveriti, izmeriti, utvrditi, operater sa druge strane mi je uvek zahvaljivao sto se trudim da im to kazem , da im to znaci i da ce biti bolje?! A racuni uvek redovni, na tu moju konstataciju i molbu da raskinemo ugovor i da ja platim potroseno, iz VIP-a kazu da mozemo raskinuti ali da ja platim sve do krja racune.
Pitanje je sad, zasta da platim sve?Za ono sto sam potpisao a nisam mogao koristiti jer mi oni to sto su ponudili nisu mogli ostvariti ili da platim ono sto nisam koristio? Po meni to je cista pljacka i izivljavanje.
Na konstataciju da sam karticu VIP-a stavljao u nekoliko telefona, probao rucno i auto biranje, selektovao MTS da bih isao preko njih, i nista, operater mi kaze, verovatno su vam neispravna sva pet telefona??? Nebulozno

Medjutim ja nisam jedini,bar ne ovde koji imaju iste probleme a neznaju kako da ih rese, ljubazni odgovori u stilu, hvala sto ste nam javili nam vise nista ne znace , jer uslugu nemamo ni elementarno a racuni idu redovno, pitanje je sta obican korisnik da uradi u tom slucaju?
[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2009. 23:22 ] @
Citat:
newtesla: Prvo i osnovno, VIP NEMA SVOJU MREŽU !!! To što su obesili par 900/1800 antena o neke bandere, i upucali ceragone na neke svoje druge bandere (ti ni ne znaš šta je to ceragon, a mene mrzi...), to ne znači da su fizički mreža! Oni i dalje rade na predajnicima MT:S mreže, to jest, oni su virtuelni provajder.

Imaju tu i tamo pokoju baznu stanicu po Beogradu, ali za dalje mislim da je sve MTS-ovo. Ako grešim, neka me neko ispravi, ali sa sve kodovima baznih ćelija.


Nazalost sve prepaid SIM kartice Vip mreze koje sam nekada koristio su ugasene, tako da nemam nacin da se nakacim na Vip mrezu (220 05). Ali ovo je dovoljno:
[att_img]

Dakle Vip ima svoju mrezu i relativno dobru pokrivenost, mada postoje podrucja gde je pokrivenost ocajna.
[ srkisd @ 01.12.2009. 23:25 ] @
Citat:
Kiza KG: "A što se tiče minuta ka svojoj mreži samo da naglasim da je MTS u svojoj 066 numeraciji ponudio do sada najbolji postpaid. Za 440 din. mesečno sa svim porezima: 100 min. prema svim mrežama, 100 min prema 066, 100 SMS prema svim i 100 SMS prema 066, 100 MMS prema svima i pride još 100 megabajta mesečno da se nađe. A kao šlag na tortu - sami birate 6-to ili 7-mo cifreni broj. Pa malo li je?"

U potpunosti se slazem,uzeo sam ovaj postpaid paket u promociji "Mobilni isti kao fiksni" i sve gore navedene minute,poruke i megabajte imam za 220 din i 50% popusta imam 12 meseci na koliko sam sa MTS potpisao ugovor.


Kizo imao si srece :), sto se tice ponude za broj, jer mislim da je istu Telekom radio selektivno, odnosno da su samo pojedini vlasnici fiksnih brojeva dobili ponude, ne znam po kojim parametrima, da sam dobio ponudu svakako bih je uzeo, milsim da je bila dobra.
[ srkisd @ 01.12.2009. 23:28 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nazalost sve prepaid SIM kartice Vip mreze koje sam nekada koristio su ugasene, tako da nemam nacin da se nakacim na Vip mrezu (220 05). Ali ovo je dovoljno:
[att_img]

Dakle Vip ima svoju mrezu i relativno dobru pokrivenost, mada postoje podrucja gde je pokrivenost ocajna.


Slazem se Slobo sa tobom, ima VIP mrezu ali to je daleko od onog sto oni reklamiraju i od onog sto naplacuju, oni to sami trebaju da imaju u vidu, stoji da trebaju da se probijaju na trzistu i da se bore, da sticu i zadrze korisnike ali na ovaj nacin bojim se tesko...
[ newtesla @ 02.12.2009. 00:55 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Nazalost sve prepaid SIM kartice Vip mreze koje sam nekada koristio su ugasene, tako da nemam nacin da se nakacim na Vip mrezu (220 05). Ali ovo je dovoljno:


Dakle Vip ima svoju mrezu i relativno dobru pokrivenost, mada postoje podrucja gde je pokrivenost ocajna.


Nisi me skontao... To što VIP ima svoj major i minor kod, i što ima pokoju svoju antenu - to po meni ne znači i da ima mrežu... To mi izgleda kao kad bi rekao "imam sam svoju mrežu - umrežio sam sve lokale", a u stvari si kupio po ADSL na svakoj lokaciji, i vpn-ovao se na server u svojoj gajbi... Dok ne prokopaš svoj kabl (pa makar i žičani), to po meni nije mreža. I dalje za sve bitno koriste infrastrukturu MTS-a.

A i pitam se od kojih su tačno para sagradili toliku infrastrukturu? ...verovatno od jeftinih minuta, niske cene uspostave poziva, i besplatnih minuta u mreži, koji se troše paralelno... yeah, right.

edit: faca sam, jer sam ti citirao i sliku :))))
[ desert_eagle @ 02.12.2009. 08:17 ] @
Ubedjen sam da vecina ljudi koja uzima pretplatu, nebitno kod kog operatera to radi uglavnom zbog telefona.
Mali je procenat ljudi koji uzima pretplatu, cisto zbog benefiti koje ta ista donosi.
Vip je jako povoljan sto se tice cene samih telefona da su 1 dinar na nekoj pretplati,
mozda je njihova poslovna politika takva da su vise orjentisani na takve korisnike.
Telenor definitivno ima skuplje telefone, mts je jeftiniji ali opet puno ljudi je imalo problem sa racunima na mts.
Par mojih prijatelja nije htelo da uzme data karticu kod mts, vec su otisli kod telenora, iako mts daje vise saobracaja, ali jednostavno nisu korektni sto se tice racuna i provere stanja za koje treba po 7 dana da se ceka.
Vip je mreza koja postavlja mrezu vec 3 godine, verujem da je za taj period dosta pokrivena posto koristim istu.
Ali opet apsurdno je govoriti o pokrivenosti kada znamo koliko su drugi operateri bili pokriveni u pocetku njihovog rada, i koliko im je vremena trebalo da stignu do ove pokrivenosti.
Cesto putujem i uglavnom sam svuda imao signala, nije mi se desilo da veza puca, i tome slicno.
Ovde se moze cuti jos puno puno komentara i neproverenih informacija, samo po onoj staroj "rekla kazala"
Malopre sam video komentar da je samsung jet kod telenora jeftiniji nego kod vip-a, mozete i sami da proverite,
u vipu je taj telefon 1 din na postpaid 1800, dok isti daj telefon u telenoru kosta 12999 din na postpaid 1500.
samsung 5230 je kod vip-a na pretplati postpaid 325 tacno 999 din, dok je kod telenora isti taj telefon na istom paketu 325 7590 din.
Sada vidim i podatak da je VF527 u Pirotu 1 din na 200 din mesecno, pa da li telenor daje neki telefon na postpaid 60 za 1 din, posto nema paket od 200 din? Koliko sam video na sajtu ne daje nista. 527 koliko sam video nije neki telefon sto se tice funkcionalosti, ali je sasvim zadovoljavajuceg kvaliteta za starije ljude i decicu, a pored toga ima jos i mp3, slot, itd.
Na kraju niko, ali niko vas ne primorava da koristite ni vip, ni mts, ni telenor, posto diskusija ide u pravcu da je neko "primoran" da koristi vip, pa se tu kao nesto buni, imate stvar izbora pa se rukovodite u skladu sa tim:)
Svako neka bira sta hoce.

Pozdrav
[ MaxM @ 02.12.2009. 09:47 ] @
Covek je napisao sve ono o cemu sam ja pricao sve vreme, a to da je Vip sa ponudom ubedljivio daleko iznad ostala dva operatera. Nemam sta da dodam, jer cifre i megabajti govore sve. :D

Pored 150 i 60 tarife, koje su zaista malo skuplje od ostalih, (zato su najjeftiniji telefoni), telenor i mts ne mogu da pridju vipu u ovim vecim tarifama, plus kao sto kaze dezert, telefoni su mnogo jeftiniji. Meni je idealno ovo sto imam besplatno ka vipu nakon potrosenih minuta. Telenor i mts pored besplatnih minuta ne daju NISTA. Neka me neko ubedi da je bolje imati minute za pretplatu, ili imati minute, plus minute u mrezi nakon potriosenih prvih???
[ goran.mg @ 02.12.2009. 11:07 ] @
Svi operateri daju nesto ali mi im to vratimo sa lepom kamatom. To je i logicno sto bi nam dzabe pruzali usluge. Cene i paketi su toliko slicni da ti je skoro svejdno gde ces pare poslati.

Kao i vecina mojih prijatelja neda mi se da menjam broj pa sam na mts-u duzi niz godina postpaid korisnik. Tu i tamo potpisem neki ugovor uzmem telefon ili novcani bonus... Na kraju ovog ugovora, pre neka dva meseca, nudili su mi besplatno, 0 dinara, telefon ili bonus od valjda 5000 dinara. Telefoni su bili u slobodnoj prodaji oko 4000 dinara pa sam uzeo taj bonus i imacu pet meseci besplatno mix 500 i plus koji sms za parking servis. Vecina razgovora mi je u mts mrezi a i "inostranstvo" do sada je bila Bosna gde mts ima svoju mrezu sa povoljnim uslovima...

Da bih presao na Vip trebao bi da se odreknem broja a tako mi je lep broj :) I kad bih dobio isti broj sa drugim pozivnim morao bi da obavestim sve kontakte sa kojim odrzavam vezu ili da zadrzim neko vreme stari broj sa nekom porukom... I na kraju kad potrosim te minute besplatni razgovor bi koristio samo sa jednom osobom sa kojom se inace jako retko cujem.

Operateri nude besplatne minute u oviru umrezenih telefona. Ako se malo potrudite pronacete firmu koja ce vam rado obezbediti takvu karticu. To je dobro za posao ili kao opcija drugog telefona pa da besplatno pricate sa porodicom. Ali onda mora da vucete dva telefona...

U sustini svi se sluze sa nekim marketinskim trikovima. Mi korisnici bi trebalo da izaberemo najbolju kombinaciju za nas a ne neke besplatne minute i poruke koje koristite kad... ili do kad....
[ MaxM @ 02.12.2009. 15:09 ] @
@goran.mg

Meni su ljudi u poslovnici vipa prekopirali SIM kartice, znaci sve, SMS, Imenik. Odstampali su mi mij imenik, ja sam stiklirao ljude u njemu i oni su ih SMS porukom obavestili. Nudili su mi da mi prebace sve podatke iz telefona, slike, melodije, klipove sa nekim uredjajem, ali nisam imao vremena. A sto se tice kartica iz firme, pa tu ti je samo besplatno u okviru tima, a svakako u tom slucaju moras da nosis dva telefona. Zar nije bolje ovak.. : Moj primer: imam 150 min, to trosim ka svima, znaci porodica, posao i ostalo. Kada to potrosim, dobicu narednih 1000 min za vip, a devojka i svi moji su mi na vipu, a tih 150 min ode jako brzo. Tako da je to mnogo bolja varijanta. Opet kazem, jedino signal mozda nije sjajan svuda, konkretno jug Srbija, ali vidim da bazne stanice koje postavljaju, bar stubovi, dosta su im veci od telenora i mts, tako da to ne moze da ne valja.

Problem je kod nacionalnog rominga, sto telefon kad u blizini ima svoju bazanu stanicu, normalno je prebacuje se na nju. Iako tu ima mozda jedna, dve crtice koje su neupotrebljive, on ce ostati na toj baznoj stanici, jer je to jel te home network. Ali sam primetio da u toku razgovora se telefon sam prebaci na drugu sa boljim signalom, e to moze biti mt:s i vip. Tako da ne mora da znaci koliko crta ima na telefonu. Handover zavrsi posao.
[ pitikovski @ 02.12.2009. 20:38 ] @
Citat:
MaxMpet kazem, jedino signal mozda nije sjajan svuda, konkretno jug Srbija, ali vidim da bazne stanice koje postavljaju, bar stubovi, dosta su im veci od telenora i mts, tako da to ne moze da ne valja.

Na sta mislis kada kazes "veci" ? Vislji, deblji ?
Meni se najvise svidjaju stubovi koje MTS postavlja, ona crvena boja ima mnogo lepu nijansu pri dnevnom svetlu, za razliku od Telenora koji ima onako bledunjavo crvenu
nijansu, i bas deluje ofucano.

Ja mislim da je ovaj argument presudan pri izboru operatera
[ Sleepless_mind @ 02.12.2009. 21:19 ] @
Slabo se kretjem po ovom delu foruma, al ponuda mi zvuchala interesantno, te posetih sajt VIP.

Kazhe reklama 0 dinara razgovori u VIP mrezi - zauvek... kad tamo kazhe 0 dinara je razgovor posle potroshenih kupljenih minuta... WTF... shta je tu 0, kad sam kupio besplatne minute... ajd ok... posle tih besplatnih (koje sam platio) je 0 dinara... hm da 0 dinara je minut, ali 3.9 din + PDV uspostava veze u VIP mrezhi i van nje.

50-tak poziva u VIP mrezhi po ceni od 0 dinara me na rachunu koshta 200 din + PDV!?

Erm... jel mozhe neko da mi kazhe shta je tu 0 dinara konkretno!?
[ Zoran Milovanovic @ 02.12.2009. 21:40 ] @
MaxM ce da ti objasni. On je strucnjak za to.

:)
[ MaxM @ 02.12.2009. 22:01 ] @
Ne razumem se :)
[ Vladokv @ 02.12.2009. 22:10 ] @
Ne naplacuje se uspostava veze unutar tih besplatnih minuta(100 za paket postpaid 60, 1000 za sledeci i beskonacno za ostale). Takodje ima fora da za mene ove pogodnosti ne vaze, jer imam stari paket postpaid 60, dok to vazi za nove pakete, koji se zovu, isto kao i stari, samo vise kostaju
[ Sleepless_mind @ 02.12.2009. 22:19 ] @
Ne naplacuje se uspostava u okviru tih besplatnih minuta (koje sam platio), ali se naplatjuje u okviru ostatka besplatnih minuta zauvek u VIP mrezhi.

U prevodu, svaki zapocheti razgovor od 0 dinara, te uvek koshta bar 3.9 + PDV
[ newtesla @ 02.12.2009. 22:50 ] @
Citat:
MaxM:Nemam sta da dodam, jer cifre i megabajti govore sve. :D


Jesi li ti beše onaj batica što je useru burex rekao, citiram: "kome još treba internet na mobilnom"???

Sine, to se kod mene zove auto-gol!!!

@sleepless: (ova tema se ne prati mejlom :)

Vip je vrlo nedefinisan u svom cenovniku...
Code:
Cena uspostavljanja poziva nakon potrošenih besplatnih minuta je 3,9 din, a cena po minuti za nacionalni poziv je 5,9 din.

...s tim što oni "besplatnim minutima" nazivaju one minute ka svim mrežama, pa ostaje nejasno na šta misle... Još jedna zamka VIP marketinga.

A ovaj maxm je njihov infiltrirani dvostruki agent. Provereno.
[ dr.da @ 02.12.2009. 22:57 ] @
NE naplacuje se uspostava veze na 1000min u Vip mrezi.Sad proverio sa operaterom.
Pruzajte validne info.
[ zvezdasbg @ 03.12.2009. 02:05 ] @
E secite me ako ovaj MaxM nije neki iz VIP-a. Postovi mu lice na one njihove propagadne listice, samo sto kod njega nema malih slova ispod objasnjenja. :D

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 03.12.2009. u 08:59 GMT+1]
[ Zoran Milovanovic @ 03.12.2009. 07:42 ] @
Hehe, imam 0 vip brojeva u imeniku (primarnihm ima tu i tamo po koji ž broj koji me je mozda nekada okrenuo ali ... ;) Za mene, a i za mnoge je ova promocija = 0. :D

Naravno MaxM da je za tebe ekstra, ne boj se.

Odoh danas, sutra da aktiviram kod telenora ovo sto je Sloba rekao. Definitivno mi se isplati.

Naravno MaxM da se tebi ne isplati.
[ goran.mg @ 03.12.2009. 09:22 ] @
@ Max

Lepo od njih sto prekopiraju imenik, posalju sms sa porukom da si promenio broj... ali meni to nista ne znaci kad nemam u mom imeniku vip brojeve. Koliko znam Vip koristi mts-ove bazne stanice, ima i nesto svojih. Naravno da su najmladji oparater pa su u zaostatku sa postavljanjem opreme. Debljina stubova je dobra samo kod vremenskih nepogoda tipa kosava ili ned'o Boze tajfun :) Ono sa nacionalnim romingom mi uopste nije jasno? Sto bi menjao operatera u svojoj drzavi? Mozda zato sto nema dobru pokrivenost signalom?

U sustini nije lose sto su pokrenuli ovu akciju sada cekamo odgovor druga dva operatera.
[ MaxM @ 03.12.2009. 10:18 ] @
newtesla, zamolio bih te da ne pises gluposti o meni, kada me ne poznajes. Ti provereno znas da ja radim za vip. E boli me ona stvar mnogo za vip. Je*e mi se da ih reklamiram i smaram se ovde sa vama. Pisem samo cinjenice i nervira me sto pojedinci ovde pljampaju sve i svasta. Meni odgovara, imam lose iskustvo sa ostala dva operatera i zdravo. Samo [pisem moja iskustva i oni sto ja koristim.Po ko zna koji put pisem, ne radim u je*enom vipu i zamolio bih vas da me ne prozivate vise!!!
[ MP3MP3 @ 03.12.2009. 12:09 ] @
Postpaid 60 390

Postpaid 150 690

Postpaid 325 990

Postpaid 900 1990

Postpaid 1800 2990

* Cene su bez poreza.

____________________________________________________________

Da li se meni cini ili VIP PONOVO povecao cene postpaid paketa.
Najjeftinija pretplata je 390 din + porezi iznosi 499 din.
Nadam se da je ovo neka njihova greška... A da i tarifiranje je 60+30


[url]http://www.vipmobile.rs/privatni/postpaid/postpaid-tarifa/postpaid-tarifa.33.html[/url]
Nadam se da je ovo neka njihova greška...

[Ovu poruku je menjao MP3MP3 dana 03.12.2009. u 13:20 GMT+1]
[ srkisd @ 03.12.2009. 13:28 ] @







Citat:
MaxM: newtesla, zamolio bih te da ne pises gluposti o meni, kada me ne poznajes. Ti provereno znas da ja radim za vip. E boli me ona stvar mnogo za vip. Je*e mi se da ih reklamiram i smaram se ovde sa vama. Pisem samo cinjenice i nervira me sto pojedinci ovde pljampaju sve i svasta. Meni odgovara, imam lose iskustvo sa ostala dva operatera i zdravo. Samo [pisem moja iskustva i oni sto ja koristim.Po ko zna koji put pisem, ne radim u je*enom vipu i zamolio bih vas da me ne prozivate vise!!!


Ma ko vas proziva nesto posebno? Uz svo postovanje, ja nisam video ovde da vas je neko uvredio ovde, govorimo o nekim cinjenicama samo, ja kao i vi recimo jesam korisnik VIP-a i nikako nisam zadovoljan sa njima, katastrofa, po svim parametrima, pa sta sad? Zato i sluzi ovaj forum da informisemo jedni druge i uspostavimo koretktnu diskusiju i suprostavimo misljenja na korektan nacin, bez onog zabole me, to sto vi sijate od srece sa VIP-om neznaci da hiljade nas imamo takvo misljenje i nemamo problema.Kazete pa sto ne odemo onda iz VIP-a?Pa rado cemo otici cim se steknu ugovorni ili drugi uslovi, i nikad vise....
[ Vladokv @ 03.12.2009. 14:04 ] @
Nije greska, stvarno je poskupljenje, ali stari korisnici, mogu zadrzati skroz stare uslove, bez povoljnosti, i sa malo manjom cenom
[ zvezdasbg @ 03.12.2009. 19:21 ] @
Ajmo ajmo jos malo pa ce najjeftiniji paket kostati 1000 dinara. Ipak su to VIP korisnici :)))
[ desert_eagle @ 03.12.2009. 20:16 ] @
Malo se kajem sto sam uzeo telefon, kada sam video bolju ponudu telefona na paketu koji sam vec uzeo.
Jel je prosao neko skoro pored nekog njihovog prodajnog mesta?
Mislim toliko kritika da su skupi a njihova prodajna mesta puna, stalno neka guzva:)
Bice da je marketing odradio dobro reklamu:)
[ espresso @ 03.12.2009. 21:26 ] @
Ne, bitno je da ljudi uzmu telefon po nižoj ceni a to što neće potrošiti ni polovinu minuta iz paketa, to nema veze.
Citat:
Bice da je marketing odradio dobro reklamu:)

Ako on uspe da ti uvali najskuplji postpejd u zemlji i ti još misliš da si dobro prošao onda je to veliki uspeh. I Gebels bi im pozavideo.
[ desert_eagle @ 03.12.2009. 23:29 ] @
Upravo tako, u ranijem postu sam i naveo da vecina ljudi koja uzima postpaid, uglavnom to radi zbog telefona, ne obracajuci mnogo paznje na paket koji ide uz isti.
E sada ja konkretno imam postpaid 350, najskuplji nije, posto imam duze razgovore, nesto mi nije smetalo zaokruzivanje na 30 sec. Posle istrosenih 350 min ka svima, dobijam 350 ka vip-u, 350 mb koje iskoristim, sms ne iskoristim skoro nista, posto se cesto vodi diskusija ko koliko ima vip korisnika u imeniku ili nema, ja ih u proseku od ukupnih imam oko 30%. I pored svega toga sam dobio telefon po stvarno dobroj ceni od 1 rsd:).
O ljubaznosti osoblja na prodajnom mestu, kao i operatera ne vredi ni razgovarati, usluzili su me sa maksimalnom paznjom, da prosto ostanete bez reci kada izadjete iz radnje.
Vecina ljudi tome ne pridaje veliki znacaj, ali je meni bitno kako se neko ophodi prema vama.
[ Zoran Milovanovic @ 04.12.2009. 00:16 ] @
Dobro bre ljudi, sta vi radite toliko cesto po tim poslovnicama, ako vam je sve ok?

Iskreno i ja volim da su ljubazni, ali tamo svratim jednom godisnje, na 5 minuta razgledanja i mozda 2 minuta imam sta da obavim. Tako da ne razumem sta je poenta toga da su ljubazni, da li je to bas toliko bitno? Za mene ne, jer ne visim kod njih svakog dana, kao neki izgleda...

I hajde ubedi me da u telenor poslovnici nisu ljubazni. Isao sam vise puta i kod mts-a, nije bilo problema. Da se razumemo seljacina ima svuda :)
[ Karađorđe @ 04.12.2009. 02:01 ] @
Evo i ja da se javim i prenesem neke moje utiske. Naime, već 3 godine sam kod MTS-a i na tarifi miks 1000, u januaru 2009 kupljen telefon Nokia 5230 ekspres mjuzik za 8 hiljada dinara i ugovorom od godinu dana. E sad, od juče sam prešao na VIP postpaid tarifu 325 i kupio telefon Samsung s5320 za tričavih 999 dindži. E sad da objasnim glavni razlog prelaska posle 3 ili više godina na VIP sa MTS-a. Naime, sve sam ja lepo čitao ta vaša pljuvanja po VIP-u, a moram da kažem da im ni sam baš nisam verovao mnogo štošta, što po pitanju stabilnosti mreže, što po pitanju dosta drugih stvari. Ali, presudan razlog zašto sam prešao kod VIP-a je to što mi daje 325mbajta za 1000din-kod MTS-a imam 0, zatim 325 kombinovanih smsa ili mmsa kod MTS-a imam 0 mmsa, zatim dalje telefon samsung s5320 za 999din koji je u slobodoj prodaji od 170 eura, kod telenora je oko 7500din uz tarifu prenesi 325. Znači taj isti telefon je kod Telenora skuplji 6500dinara i to sve bez dodatnih megabajta, bez mmsa i bez dodatnih minuta u mreži nakon potrošenih. A da napomenem da buđavi MTS ama baš ništa ne nudi, niti će nuditi koliko ja vidim. Od oktobra skoro svake nedelje sam zvao korisnički centar da ih pitam za dodatne megabajte u miks tarifi, za mms, za dodatne minute u mreži i uvek je njihov odgovor bio, NEMAMO NIŠTA U PLANU A I DA IMAMO NE MOŽEMO DA VAM DAMO TAKVU INFORMACIJU. Ma koješta, ma bre ljudi zaključite sami, kakva su oni firma. Takođe, čekao sam i ovu mogućnost prenosa broja operatera, ali kako je odluka prolongirana za sredinu 2011godine, ma nema šanse da čekam više i jedan jedini dan. Gledao sam ponude paketa i telefona kod Telenora, ma cene telefona su da se smrzneš, kad malo bolje pogledate i izračunate, uopšte se ne isplati kupiti kod njih telefon, kod mtsa je isto, oni čak i nemaju neku ponudu telefona. Ja samo nikako ne mogu da shvatim jednu stvar, zašto telenor i mts neće namerno, ne žele namerno da ponude megabajte i mms poruke i dodatne minute u mreži kao VIP. Da su ponudili, ja bih prvi ostao. Ovako sad do 12-og januara 2010 godine imam da plaćam 2 računa, vipov i mts-ov, ali nema veze kad sam napokon dobio ono što meni najviše odgovara. Pašće mi samo teško što mora da pošaljem jedno 150smsa da imam nov broj, ali to već vip može da uradi za mene ili ću to sam uraditi, ma svejedno mi je. A da, još i ovo, i napokon neću više da plaćam onu LUDAČKU 3G ptetplatu. Znači stizaće mi račun za 130 din manje i još ću imati 325megabjta, 325sms/mms, fala bogu napokon ću krenuti da šaljem mms, oko 1000min u vip mreži ( imam oko 30-ak telefonskih brojeva iz imenika ) i još telefon od 999din, ...A to što pričate da vip mreža nevalja, ja stvarno ne znam odakle vam to, kad oni koriste oko 60-70% mts-ove bazne stanice, još uvek. Keva kod mene u Mirijevu stalno ima ehtra signal, konektuje se na net preko opere za 2-3 sekunde, ima vip karticu i telefon 3120, a ja sa mtsovim gprsom nemogu po par minuta da se konektujem, al nekad se konektujem iz prve, čisto da ne bude zabune. Jednostavno to je to. Ima još dosta toga, ali nekom drugom prilikom.

[Ovu poruku je menjao Karađorđe dana 04.12.2009. u 11:23 GMT+1]
[ desert_eagle @ 04.12.2009. 07:24 ] @
Ljudi bas vole da izvlace reci iz konteksta... i da ih formulisu kako oni zele:)
Ja u nijednom trenutku nisam rekao da non stop posecujem prodajna mesta,
vec samo kada sam uzeo telefon, sva moja podrska posle je bila call center.
Iako sam koristio i mts prepaid pre, kao i telenor prenesi,
u nijednom trenutku nisam zeleo da kritikujem njihovu ponudu,
niti ono sto oni nude, a ne nudi vip i obratno.
jednostavno posle isteka prenesi paketa, odabrao sam ono sto mi odgovara,
zbog razloga koje sam naveo.
I naravno, uvek cu odabrati ono sto mi odgovara.
[ newtesla @ 04.12.2009. 12:28 ] @
@karađorđe

Reci mi samo da nisi video one 066 tarifne profile kod MTS-a? I tamo imaš i megabajte i mms poruke uračunate.

Jeste u startu manje besplatnih minuta, za nešto jeftiniju pretplatu (MTS=1000 sa PDV-om; VIP=990 bez PDV-a - obojica bez PUMT-a), ali zato, na istoj ceni profila, posle potrošenih besplatnih minuta:

-svaki razgovor je minimum za dinar jeftiniji (uspostava je 2.9 kod MTS-a, a i obračun je 60+1)
-SMS je kod MTS-a 0.66, kod VIP-a 2.4
-MMS je kod MTS-s 0.66, kod VIP-a 10
-prenos podataka je 2 din/MB, kod VIP-a 4 din/MB

...plus, kod MTS-a možeš da odeš čim raskineš ugovor, platiš račun i ideš - kod VIP-a em ne možeš prva 3 meseca, em raskidanje ugovora traje 3 meseca.... to je, po meni, onaj najbezobrazniji deo.
[ desert_eagle @ 04.12.2009. 13:10 ] @
@newtesla
ja pogledao sajt upravoi iz onoga sto sam video poredjenje je sledece,
Vip u postpaid 325 daje za 990 din bez pdv-a, 325 minuta, 1000 min za vip posle istrosenih za sve mreze, 325 sms/mms, i 325 mb,
mts na 066 daje za 1000 sa pdv-om din, 250 min za sve, 250 sms, 250 mms, 250 mb,
cena posle istrosenih minuta je 5.9 i kod jednog i kod drugog operatera, uspostava je kod vipa 3.9 kod mts-a 2.9, sms je kod vipa 2.4 kod mts-a je 2.9.
I nigde na sajtu mts-ovog 066 ne videh cenu sms i mms od 0.66 din koju si naveo?
Po meni povoljnost prvog paketa se ogleda u vecem broju minuta 75, takodje i vecem broju mb, kao i vecem broju sms,
i naravno 1000 min u vip mrezi uopste nije zanemarljiva cinjenica.
A izbor telefona na toj pretplati uopste nije zanemarljiv, ili uz neko minimalno ucesce od 999 din za 5230 Samsung, itd.
[ Karađorđe @ 04.12.2009. 13:46 ] @
Pa kako nisam video te 066 post paid pakete. Pa prvo sam detaljno pogledao MTS-ov sajt, računao i shvatio šta mi više odgovara. Ma daj ti mi sad navodiš cene mtsa i i vipa nakon potrošenih minuta. Pa ja sam baš i uzeo ovaj paket da te minute i poruke i mms i mb ne prelazim u okviru te pretplate koju mi daju. Za oko 3 godine koliko sam na mtsu prešao sam jedno 5-6 puta pretplatu i to za oko 100-200din. Tako da nije tu problem. Inače, kada sam zvao korisnički servis, operator mi je objasnio da ja moram da promenim broj sa 065 na 066 numeraciju, iako sam sam njihov korisnik. Znači obrni okreni za taj isti paket koji je nepovoljniji kod mtsa nego kod vipa opet bih obrni okreni morao da promenim broj. Takođe, najbitnija stvar rečeno mi je da ja i dalje mora da plaćam suludu 3g pretplatu, čak i pošto mi prestaje ugovor, a to je zato što kao uzimam produžetak ugovora na na 066broj. Mislim stvarno, ne razumem. Ma svinjarije. E sad, kako možeš da kažeš da je taj paket povoljniji nego kod vipa. Prvo kod vipa dobijaš 75min više nego kod mtsa, 75mmsa više, 75mba više nego kod MTS-a, +1000 minuta u vip mreži nakon potrošenih. Ne ulazimo u to da li na Vipu ima 3miliona ljudi ili 350hiljada ili 3 i po hilljade ljudi, kao što isto ne ulazimo u to da li u okviru tog paketa kod MTS-a ima na 066 broju ima milion, 100hiljada ili 2 hiljade ljudi. I kao prvo, pogrešno si izračunao, nije 2din mb kod MTS-a, nego je 20din mb, a kod Vipa je 40din mb. Ali opet u Vipu imaš 325mb, tako da je uopšte bespotrebno porediti. Ja samo ne znam zašto im je toliko skup 1 mb, to je vrh bezobrazluka i kod jednih i kod drugih. Druga još i bitnija stvar, takođe je i pregled stanja u realnom vremenu. Kod Vipa je od 1sec do 2-3min, bar je tako kod moje keve na 060 kartici, i kod mog buraza, a kod mene je na MTS-u od 1-og dana pa do nedelju dana. Tako da nemojmo stvarno da pričamo koješta. Uzmi prijatelju malo bolje razračunaj, preračunaj pa sam navedi zaključak. A da, još i telefon Samsung s5320 za 999din. Ma daj molim te, pa vidi bre šta samo MTS nudi. O telenoru neću ni da govorim. Oni su tek priča za sebe. Ali da se razumemo, ja ovo sve pišem samo za ovaj tip paketa znači postpaid1000, mix1000, prenesi 325 i vip postpaid 325. Pogledajte, izračunajte i videćete šta ko sve nudi, a da i dodajte odma na početku koji telefon za hiljadu dinara plaćanja odmah po uzimanju nekih od ovih paketa možete da dobijete kod sva 3 operatera. Onaj ko ne može da se uklopi u neki postpaidpaket koji odabere, za njega je ili veći ili manji paket, ili ako mu i to ne odgovara e onda je prepaid rešenje, ja mu tu i niko drugi ne može pomoći.
[ trader6 @ 04.12.2009. 15:42 ] @
Zahvaljujuci VIP-u Srbija je jedina zemlja u kojoj je treci operater pogorsao uslugu. Inace mislim da je potez sa smanjivanjem cene telefona, koji su inace bezobrazno skupi, kao i ova poonuda 0/dinara u mrezi potez ocajnika!!!!!!!!!!!!
[ DR83 @ 04.12.2009. 16:13 ] @
Citat:
trader6: Zahvaljujuci VIP-u Srbija je jedina zemlja u kojoj je treci operater pogorsao uslugu.


upravo, mislim da to niko nije ocekivao, da veca konkurencija dovode do vecih cena.

Sad samo ocekujem da i mts prekopira vipovu i telenorovu cenu za uspostavljanje veze od ~6 din.

Uzas.

@Karadjordje
Ne videh iz tvojih poruka koliko dugo si VIP korisnik? Stekao sam utisak da je to mozda par dana?

[ Karađorđe @ 04.12.2009. 16:49 ] @
Tako je, 3 dana sam njihov korisnik, keva već oko 5 meseci buraz oko godinu dana, dok neki prijatelji više od godinu dana. I za sada niko nema nikakvih problema. Ja stvarno ne znam u čemu je problem, možda vam se oni ne sviđaju, pa meni se niko od njih ne sviđa, koristim mobilni zato što moram i mogu da plaćam mesečno od 1300-1500din. E ako već plaćam toliko daj da izvučem ono što maksimalno mogu. Ni meni se nije svidelo to što sam prešao kod njih, al jednostavno više ne vredi čekati. Da je MTS ponudio tako nešto pa normalno da bih ostao kod njih, takođe isto važi i za Telenor. Ali šta da radim kad nisu to uradili. A meni i ovako ističe ugovor. Tako da to je to. A ako mislite na to da im mreža ne valja, ma bre to su same koještrije, pa i na mtsu retko kad izgubi čovek signal, ili dođe do nekog prekida, al sve je to kratko i podnošljivo. Ja samo kažem kakav je moj problem bio, a ovde sam napisao šta sam ja preduzeo uostalom ovaj forum za to i služi. Sa koje god strane da pogledaš sva 3 operatera ti muzu pare, pa ako već hoćeš da platiš, onda daj izvuci max što za svakog ponaosob odgovara.
[ Slobodan Milivojevic @ 04.12.2009. 18:13 ] @
Ja imam utisak da Vip zeli da napravi postpaid kao kategoriju za korisnike koji su spremni mesecno da placaju 990din + porezi. Kod mene je situacija malo ipak drugacija. Koristim 2 telefona aktivno, oba telefona sam kupio u prodavnici jer ne volim ugovornu obavezu pogotovo ne do 24 meseca.

Pored toga koristim jos jedan telefon koji mi skoro uvek sedi kuci s nekim prepaid promocijama, razmisljam da uzmem 066 KT zbog VAS servisa i da to koristim samo za to, sad sam kupio kola (licno moja), pa cu morati malo parking da placam vise, ako sracunam da mi se isplati placati 540din mesecno mts-u za 1000din VAS usluga uzecu 066 KT. I jos je tu Telenor prepaid internet gde produzavam gigabajte koje imam uplatom 50MB na nivou od 2 meseca - 145dinara mesecno, a imam internet sa sobom kad putujem, a slucajno nema wifi...

Koristim Telenor prenesi 150 (640din sa dazbinama), koristim biz:net 300 mt:s, koji koristim za komunikaciju u grupi i imam 10MB mesecno za pretplatu 30din + porezi. To su dva broja koja koristim uvek i uvek su samnom.

Iz razloga sto na biz:net kartici imam oko 150minuta razgovora mesecno sto me izadje oko 200din, ja ukupno placam dakle 640din Telenor prenesi - za pozive i SMS van biz:net grupe - dovoljno mi je, i to je ujedno jedini broj koji imaju svi, 065 biz:net zna vrlo ogranicen broj ljudi. To mene izadje 640 + 200 = 840din za oko 300 minuta razgovora i 10MB interneta.

Vip za cenovnu kategoriju koju bi ja koristio ne daje ama bas nista - za 883 dinara oni meni nude 150minuta i 150 poruka uz losije tarifiranje, i naravno 0MB interneta.

Na telenoru bar ako koristim neku od prepaid promocija ne brinem da ce mi minuti i SMS propasti, ne oni se prenose, trenutno imam preko 500minita i oko 450SMS poruka da posaljem i da idalje platim 640din mesecni racun.

Ono sto hocu da kazem je da Vip za pretplate nize od 1267din mesecno ne nudi ama bas nista. Tu je moj problem. Kod telenora komotno mogu da sklopim aneks ugovora da se obavezem 12 meseci na Prenesi 150 i da dobijem jos "samo" 1000 minuta ka nekom broju iz Telenor mreze. I da ti minuti se trose paralelno sa osnovnim, dakle za 840 din u mom slucaju cu imati ukupno oko 1300 minuta razgovora i 150 SMS poruka i 10MB interneta. A kod Vipa i onako moram da se "obavezem" 6 meseci.

Znam da ne mogu svi biti u ovoj situaciji, ali ja samo iznosim moje razmisljanje. Za manje pare nego pretplata kod Vipa imam mnogo, mnogo vise saobracaja uz ugovornu obavezu od samo 6 meseci vise. Jos i telefon mogu da uzmem (ako se uopste isplati kod Telenora) uz isti taj ugovor od 12 meseci.

Izvinjavam se malo sam se raspisao.
[ MaxM @ 04.12.2009. 23:48 ] @
Lepo kaze neko da se ovde sve bukvalno shvata. Milijardu sam stavio kao primer, mogao sam da stavim i 100 milijardi. Ono sto sam hteo da kazem da za Telenor nije neki izdatak da pukne za telefone i da ih za dinar, a to sto mislis da si najaci, bas se radujem za tebe
[ DR83 @ 05.12.2009. 00:33 ] @
Citat:
Karađorđe: Tako je, 3 dana sam njihov korisnik, keva već oko 5 meseci buraz oko godinu dana, dok neki prijatelji više od godinu dana. I za sada niko nema nikakvih problema.


Eto, ja znam zilion ljudi koji koriste vip (bar 10 njih odmah da nabrojim ko iz topa) i koji kazu da je vip krs i da uopste nisu zadovoljni.

A najbolje merilo ce biti VREME , korisnici bas nisu toliko glupi da ne provale kad tad ko ih laze i krade cak i uz toliko agresivni vipovu medijsku i internet kampanju i silovanje u mozak ....
[ MaxM @ 05.12.2009. 10:00 ] @
DR83 jel koristis ti Vip mozda?
[ DR83 @ 05.12.2009. 14:50 ] @
Daleko bilo.
[ Karađorđe @ 05.12.2009. 14:59 ] @
Ma ja znam bar 150 ljudi kojima ne valja mts, ja sam takođe jedan od njih, tako daj bre prestani DR83 više sa tim glupostima kako VIP mreža ne valja ili MTS, mislim stvarno ko da biješ glavom. Daj ako nemaš ništa drugo pametno da kažeš nemoj da pričaš koješta. Pa evo koristim VIP skoro 5 dana i na relaciji BG-SD samo jednom sam izgubio signal na autoputu. Do sada nijednom. Pa i ako izgubim signal, nije smak sveta, pa neće valjda to da bude zauvek pa da odma skočim u reku. Ma te priče su stvarno velike budalaštine. Jedino što znam sigurno a i dosta ljudi mi to potvrdilo je da Telenor ima najbolji internet, svi ostali su slični po pitanju poziva i neta. Generalno su svi tu sad vrlo slični, e sad možda nekom više pravi lokacija gde se nalazi, nekom sam telefon ili podešavanja u telefonu, ima tu i dosta subjektivnih ocena. Ali u principu svi su tu negde. Doduše, ja uvek imam problema sa gprsom kod mtsa gde god da odem ili koji kod telefon da probam, milslim radi to al bolje da neradi, ili sam se možda navikao pošto kod SBB-a imam 4mbit pa mi ovo malo.
[ MaxM @ 05.12.2009. 15:45 ] @
@DR83 onda nemas osnova da pises tako nesto. BTW ne znas za bolje cim tako kazes
[ DR83 @ 05.12.2009. 15:53 ] @
Aloooo, da li ste vas dvojica primetili da ste JEDINI na ovoj temi, forumu i netu koji su ZADOVOLJNI VIP-om?!

Nije vam to malo cudno, m?

Ccc.
[ MaxM @ 05.12.2009. 16:25 ] @
Ne, ono sto sam ja primetio je to da gomila vas pise kojekakve gluposti, a ne koriste Vip. S toga nemas osnova o ovome o cemu ti pises, a i ostali.

Citiram: ''Eto, ja znam zilion ljudi koji koriste vip (bar 10 njih odmah da nabrojim ko iz topa) i koji kazu da je vip krs i da uopste nisu zadovoljni.''

E ovako DR83 Audi A6 je ogroman krs od auta, stvarno je grobina neopevana. Jeste da nemam taj auto, ali pouzdano znam da je krs. :D Sad ti meni treba da poverujes to i da pricas svima.

Ma daj, mani se toga i nemoj da pises gluposti za koje nemas pojma.
[ DR83 @ 05.12.2009. 16:36 ] @
Citat:
MaxM:Ma daj, mani se toga i nemoj da pises gluposti za koje nemas pojma.


Ovde gluposti pises jedino ti.

Pametan covek uci na tudjim greskama.
[ MaxM @ 05.12.2009. 16:39 ] @
Onda ti u ovom slucaju ne umes da razgranicis sta je greska, a sta ne.

Pozz
[ srkisd @ 05.12.2009. 16:53 ] @
Narode, u porodici imamo brojeve od sva tri operatera, posto je ovde rec o VIP-u, korisnici smo i VIP-a godinu i 5 meseci tako da mogu reci da je VIP najlosiji za sada, vise puta sam ovde i naveo zasto, mozda to nece biti stalno tako ali sada je tako, zivim u predgradju 4 km od centra i mreza je katastrofa za elementarne stvari a da ne pominjem internet i drugo nesto.
Sve sam to prijavljivao, javljao, slao parametre mreze, navodio probleme ali sve se zaavrsavalo na onome, -bas lepo sto ste se javili, javite se opet-.....ccccc
Hocu da kazem da nepricam napamet, slucajno odlicno poznajem telekomunikacije . Trenutno je tako, do sada nisam cuo nikog ko hvali VIP sem par ljudi ovde i korisnika koji ne ulaze dublje u problematiku i nepoznaje i nezeli da zna kako funkcionise neki tamo tarifni paket , kao sto kaze jedan deda, vazno da me baba dobije sredom....

A eto i Telenor dize cene, strava...., u Pripejdu, od 07.12.2009....

[ goran.mg @ 05.12.2009. 16:53 ] @
Citat:
MaxM: Ne, ono sto sam ja primetio je to da gomila vas pise kojekakve gluposti, a ne koriste Vip. S toga nemas osnova o ovome o cemu ti pises, a i ostali.

Citiram: ''Eto, ja znam zilion ljudi koji koriste vip (bar 10 njih odmah da nabrojim ko iz topa) i koji kazu da je vip krs i da uopste nisu zadovoljni.''

E ovako DR83 Audi A6 je ogroman krs od auta, stvarno je grobina neopevana. Jeste da nemam taj auto, ali pouzdano znam da je krs. Sad ti meni treba da poverujes to i da pricas svima.

Ma daj, mani se toga i nemoj da pises gluposti za koje nemas pojma.


U sustini ljudi pricaju o novoj ponudi vipa. Vecina misli da je sama ponuda trik ili kako vec... Neki imaju negativna iskustva i nije mi jasno sta ti je tu cudno. Ako vec ne radis u vipu opustise i pricaj besplatno.

Citat:
MaxM: Lepo kaze neko da se ovde sve bukvalno shvata. Milijardu sam stavio kao primer, mogao sam da stavim i 100 milijardi. Ono sto sam hteo da kazem da za Telenor nije neki izdatak da pukne za telefone i da ih za dinar, a to sto mislis da si najaci, bas se radujem za tebe


O kojoj valuti pregovaramo i smanji malo bicu jaci nego ikad, jos malo k'o Cak Noris...
[ zzviktor @ 05.12.2009. 17:37 ] @
Nije problem sto su naj gori vec sto su naj skuplji, i sto imaju trend naj
visih cena koji se prati od strane ostalih kako im nebi vec opterecene mreze
postale opterecenije nego vipova mreza.
[ Zoran Milovanovic @ 05.12.2009. 17:49 ] @
Ma svi smo mi budale. ;) Jedino KaraMdjordje i MadMax su u pravu. Mi ostali koji ne koristimo VIP pojma nemamo, stoga ne mozemo ni da ocenjujemo tamo nekog, jer to nije po v.l.p pravilniku.

Molim vas, Djoko i Makso, niko ovde nema nista od toga da blati operatera koga vi koristite bez razloga. Shvatite to. Ne shvatajte to previse licno, jer to nema bas neke direktne veze sa vama. Tako ce svima lakse biti da diskutujemo.

[ zemun88 @ 05.12.2009. 18:06 ] @
Ko koristi vip i ima veliki broj ljudi koji koriste vip u imeniku njemu je ekstra. Ali minuti se moraju prvo potrositi pa da se onda koristi vip mreza. Stvarno glupo. A sta je sa onim korisnicima vip-a koji nemaju veliki broj pritatelja koji koriste vip. Totalna glupost. I to ogranicenje od 100 minuta za korisnike za paket 60 nista ne znaci. Znaci samo da ce da plate veci racun, posto im je paket poskupeo. I opet ako potrosite pretplatu, pa vi morate da zovete i ostale mreze. Jako su pametno to smislili. A sta je sa vecim tarifiranjem koje su ubacili u nove pakete. Uopste se ne isplati

Totalni lopovluk kao i ranije od strane vip-a

prenesi paketi su ubedljivo najbolji
[ Karađorđe @ 05.12.2009. 18:22 ] @
Ja sam već gore objasnio zašto sam prešao kod Vipa, ali još uvek koristim MTS karticu do 15januara. Jednostavno više nisam hteo da čekam da me ovi iz mtsa pljačkaju za 1400din. Daju mi minute i sms za te pare i ništa više. Zbog toga sam prešao kod VIPA. Inače za ovih par dana sve radi u najboljem redu, Ako nekom ne radi pa šta mu ja mogu, možda nekom radi još bolje nego meni, a šta ja tu mogu. Uostalom pogledajte veliko PRAZNIČNO POSKUPLJENJE TELENOR PREPAIDA od 7.12
* Obračunski interval na paketima Priča, Standard, Posle 4, Jedna cena, Moje vreme, Više priče i Porodični promenjen je sa 60+30 na 60+60.
* Uspostava veze na tarifnom paketu Poruke promenjena je sa 2,9 na 5,9 dinara, a na paketima Posle 4, Jedna cena, Moje vreme, Više priče i Porodični sa 2,9 na 3,9 dinara.
* Cena razgovora van Telenor mreže u paketu Priča promenjena je sa 6,5 na 7,9 dinara.
* Cena SMS-a u paketima Priča i Standard promenjena je sa 2,2 na 2,9 dinara.
Šta drugo čovek na ovo da kaže. Inače MTS najavljuje poskupljenje posle Nove Godine. Sami zaključite kakva su sva 3 operatera. Nemojte još i ovo da zaboravite, sredinom februara poskupljuje pretplata za fiksni telefon, predlog je da bude od 4,7-5,9 eura, još nije usvojen zvanični predlog ali verovatno će biti tu oko 5,5eura. Pozdrav svima.
[ MaxM @ 05.12.2009. 18:28 ] @
zemun88

hajde ti nas sve ubedi ovde da je bolje imati, npr kod vipa 150 min ka svim mrezama plus 150 min u mrezi, nego mts i telenor 150 min, hajde ubedi me da je dodatnih 150 min u mrezi losa ponuda i svaka cast. Koliko vam u vasem mts i telenoru kosta MMS??? Bese ulazi u besplatne poruke???
[ Zoran Milovanovic @ 05.12.2009. 18:59 ] @
Hehe, koliko ljudi znas koji salju MMS? I koliko komada mesecno?

Lako je ponuditi nesto sto nikome ne treba ... To je lako. Upravo su to uradili i sa tim minutima u mrezi.. Koga bre vecina moze da zove?

Da me ispadne da ih samo kudim, extra je to sto su uveli megabajte, samo se nadam da im internet ne funkcionise isto kao i kod mt:sh-a.
[ Karađorđe @ 05.12.2009. 19:24 ] @
Pa ja prvi ne da nisam hteo da šaljem MMS, nego nisam smeo a takođe ni mnogo drugih ljudi. Pa kako bre čoveče da pošaljem kad im je mms 10din, sa pdvom 12,8 din, a 1 mb je 40din, wtf? Pa za ovu pretplatu kod vipa tih pišljivih 325 mms-a treeba da platim oko 4000din u mix tarifi + oko 13000din ili više za 325mb u mix tarifi, ma bre ako mene pitate to su same pizdarije. Ma što nije uveo MTS na mix tarifi mms,mb i dodatne minute u mreži.? Ma može da uvede milion ako hoće, ali jednostavno neće. E stvarno mi glupo više ovde da pišem, ja vam lepo nešto napišem, objasnim detaljno zašto, kako i na koji način sam prešao kod Vipa, šta to ond nudi za paket postpaid 325 a vi se tu izmotavate, i podsmevate. Samo pričate "Ja ne znam nikog na Vipu, mreža im ne radi, oni su nikakvi, odvratni, raspali, lažu, mažu, kradu, imaju 5 korisnika...". Evo ja sam 6-ti korisnik, ja sam jedini na vipu kome radi mreža, uopšte mi je svejedno šta vi mislite. Pozdrav svima.
[ srkisd @ 05.12.2009. 19:48 ] @
Citat:
Karađorđe: Pa ja prvi ne da nisam hteo da šaljem MMS, nego nisam smeo a takođe ni mnogo drugih ljudi. Pa kako bre čoveče da pošaljem kad im je mms 10din, sa pdvom 12,8 din, a 1 mb je 40din, wtf? Pa za ovu pretplatu kod vipa tih pišljivih 325 mms-a treeba da platim oko 4000din u mix tarifi + oko 13000din ili više za 325mb u mix tarifi, ma bre ako mene pitate to su same pizdarije. Ma što nije uveo MTS na mix tarifi mms,mb i dodatne minute u mreži.? Ma može da uvede milion ako hoće, ali jednostavno neće. E stvarno mi glupo više ovde da pišem, ja vam lepo nešto napišem, objasnim detaljno zašto, kako i na koji način sam prešao kod Vipa, šta to ond nudi za paket postpaid 325 a vi se tu izmotavate, i podsmevate. Samo pričate "Ja ne znam nikog na Vipu, mreža im ne radi, oni su nikakvi, odvratni, raspali, lažu, mažu, kradu, imaju 5 korisnika...". Evo ja sam 6-ti korisnik, ja sam jedini na vipu kome radi mreža, uopšte mi je svejedno šta vi mislite. Pozdrav svima.


Druze niko ne kaze da ti nisi u pravu, imas ti dosta toga sto stoji ili kako kazu jeste ali nekako generalizujes stvari i malo na lican nacin tumacis. To je moje misljenje, nemas razloga za zamerku, to sto je kod tebe VIP mozda dobar, kod mene apsolutno nije, i obrnuto, nemozes apsolutno tvrditi i pobijati tvrdnje ostalih korisnika. Da li si pomislio da mi koji na taj nacin pisemo o VIP-u mozda zaista imamo probleme sa njima? Polazim od sebe, naravno da imamo, a ovo je mesto gde mozemo da iznesemo probleme, diskutujemo, cujemo i druge ali i da kazemo ljudima da medalja ima dve strane.
Ne zameri, post nije upucen licno tebi, vec generalno, i ja kao i ti jesam obican korisnik koga sve vise operateri sa malim nijansama, suptilno i fino iz dana u dan deru....
[ DR83 @ 05.12.2009. 21:10 ] @
[off]I dvojac ponovo jase ... [/off]

[ srkisd @ 05.12.2009. 22:38 ] @
Citat:
DR83: [off]I dvojac ponovo jase ... [/off]

:D :D :D


Malo nerazumljivo?Budite konkretni
[ newtesla @ 05.12.2009. 23:54 ] @
Citat:
Karađorđe: Pa ja prvi ne da nisam hteo da šaljem MMS....

Citat:
MaxM: zemun88
Koliko vam u vasem mts i telenoru kosta MMS??? Bese ulazi u besplatne poruke???


Pa, neko je ovde ćorav... Jel ja to loše vidim, ili je MMS/SMS samo 66 para???

[ Sofrontije @ 06.12.2009. 00:07 ] @
Citat:
Pa evo koristim VIP skoro 5 dana i na relaciji BG-SD samo jednom sam izgubio signal na autoputu.



[ desert_eagle @ 06.12.2009. 00:48 ] @
Ja sam danas video ovaj cenovnik, [att_img]
sada koliko sam video azurirali su sajt.
Te su ubacene cene koje si malopre prikazao.
[ MaxM @ 06.12.2009. 09:33 ] @
Sto volim ovakve likove sto forsiraju 066 koji ima samo jednu povoljniju tarifu od telenora i vipa i jos je u stanju da napise milion poruka o tome
Newtesla, slabo ti to nesto vidis. Naime za 1000 din u 066 dobije 250 minuta i 250 poruka i megabajta, a za isti novac kod telenora i vipa imas 325 min 325 poruka i kod vipa 325 mb, pa da vidim tog ko ce uzeti taj paket kod 066. Hajde bre prestanite da se mlatite sa glupostima, o cemu mi ovde pricamo.
[ newtesla @ 06.12.2009. 17:42 ] @
Pričamo o tome kako si ti dvostruki tajni agent VIP kompanije.

A i ja volim vas koji pričate da je VIP nešto najlepše u životu....

VIP nema telefon koji ja želim u ponudi, a MTS ima. To je pravi razlog ;) (SE Xperia X1)
[ MaxM @ 06.12.2009. 17:59 ] @
Da i imam platu od 150.000din,radim u sektoru za javnost i internet plus auto, plus svaki dan masaza i sauna na racun vipa, broj sa neogranicenim pozivima u zemlji i inostrastvu od strane Vipa tri ribe sa palmama i cokoladama, koje oblecu oko mene, dok forsiram Vip na ES forumu



[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2009. 19:49 ] @
^ Lepa platica moram da priznam... Brinu o radnicima odlicno
[ MaxM @ 06.12.2009. 20:36 ] @
Slobo brate, posalji mi PM cifru koji zelis da pocnes i ti da radis zajedno samnom
[ Zoran Milovanovic @ 06.12.2009. 20:41 ] @
Sloba nije takav, Sloba ima dusu!
[ DR83 @ 06.12.2009. 22:20 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: ^ Lepa platica moram da priznam... Brinu o radnicima odlicno


Steta sto tako ne brinu i o korisnicima.

[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2009. 22:55 ] @
A sada povratak na temu molim.
[ Markoxxx @ 07.12.2009. 10:20 ] @
evo jos malo offtopica ;)


ne znam da li je bilo reci u temi, koliko ja videh nisam nasao, MTS je duplirao broj besplatnih minuda u mrezi, imam bel 200 i jutros mi stize poruka da sada ima 320 besplatnih minuta u mrezi umesto 160.
[ mantaka @ 07.12.2009. 21:28 ] @
Vrlo pametno osmisljeno to da pored minuta u nacionalnoj mrezi imate i dodatne posebno za VIP ali zasto to nisu dali da se paralelno koristi pa kad zovete recimo VIP onda da trosite taj deo bonusa?
Ovo mi lici na klasicnu navlakusu gde vi kada potrosite minute prema ostalim mrezama imate izbor da trosite samo na VIP, a ja nemam nikog u VIP-u!
Pitam se ko smislja ovakve pakete u VIP-u....
[ espresso @ 08.12.2009. 18:33 ] @
Vip računa na neobaveštenost korisnika kako bi povećao njihov broj. Sve govori u prilog tome, od tajnih cenovnika do vešto napisane stavke u ugovoru koja praktično kaže da morate biti njihov korisnik najmanje 6 meseci. Oni računaju da će agresivnom reklamom i nižim cenama telefona pridobiti ljude. Ali dok god postoji slobodarski narod na internetu, ukazivaćemo na ovakvo podmetanje nogu.
[ DR83 @ 08.12.2009. 23:32 ] @
Citat:
espressoni računaju da će agresivnom reklamom i nižim cenama telefona pridobiti ljude. Ali dok god postoji slobodarski narod na internetu, ukazivaćemo na ovakvo podmetanje nogu.

Amin 2 that.
[ zALFex @ 09.12.2009. 15:42 ] @
U Makedoniji vip isto daje besplatne minute i razgovore u mreži, ali oni potpuno imaju smisla, jer su vipovi paketi u MK tipa Fleksi-Fresh, pa kada zovete druge mreže, to se tarifira, a kada zovete vip, to je free!

I jos nesto:
Uspostava je besplatna, a tarifiranje prvi minut ceo, a posle po sekundi.

http://www.vip.mk/cm/offer/postpaid/tariffmodels/smart/index.php
[ MaxM @ 09.12.2009. 19:18 ] @
Ni to meni nikada nece biti jasno zasto se na nasem trzistu nude skuplje i nepovoljne varijante, u odnosu na ostale zemlje u regionu........

Gledao sam njihovu ponudu i stvarno su daleko ispred naseg vipa, koji je duze na trzistu ovde. Ali ako su oni nasli racunicu...........

Welcome to Serbia :D
[ Karađorđe @ 09.12.2009. 22:15 ] @
Ej zALEFex ama ne da nije tačno to što si napisao, pa pogledaj taj link malo što si napisao, pa ti ili ga prevedi na engleski ili na srpski. Prvo, ma šta pričaš da je tamo bolji paket kad nije, pa pogledaj malo bolje link što si postovoa ovde, ja bi voleo da je paket bolji, ali nije šta da se radi. Prvo tamo nemaš mms u pretplati, drugo nemaš megabajte u pretplati, treće mms im je 27.79din evo ti link pa sam preračunaj i razračunaj sa sve pdvom [url=http://www.tt-group.net/biz/kursna_lista/MKD.php][/url], a ovo što im na sajtu piše za ovaj paket npr 1000, to nije 1000minuta već je to 1000denara, a minut je 4,4 denara bez pdva pa ti bato onda izračunaj kolko ti tamo šta dobiješ za taj njihov paket. I još jedno veliko ali, imaju i onaj Number Portability. Znači nije baš tako kao što ti pričaš, znam da ima ovde dosta Velikih Vipomrzaca, ma meni su svi isti, mrzim ih sve. Ja sam danas uzeo kod Telekoma pretplatu noćni razgovori za 99din, razgovori u celoj Srbjiji, međumesni i mesni og 21h-07h, ima da pričam i ne brinem se za račun.
[ zALFex @ 09.12.2009. 23:16 ] @
Ovo je tema: 0 dinara razgovori u Vip mreži – zauvek
Ja uopste nisam hteo da kazem da je taj paket apsolutno bolji od domacih vip paketa, nego da su besplatni razgovori u vip mrezi u MK bolje osmisljeni i korisni uvek, dok su ovde korisni tek kada potrosis besplatne minute.
Dakle, samo sam hteo da ukazem na razliku u koriscenju besplatnih minuta u mrezi tu i tamo.
A sto se tice ovih 1000 minuta, pise da su to ipak minuti, a ne iznos u denarima koji se koristi na saobracaj u mrezi!
[ Dacha_NS @ 10.12.2009. 13:46 ] @
raspisali ste se na ovoj temi o svemu samo ne o konkretno o znachenju teme......

molio bi nekog da malo pojasni ovu "promociju" VIP-a jer mi definitivno nije nista jasno sve ste mi izmesali :)
[ Neo85 @ 10.12.2009. 19:08 ] @
Ako ti posle 6 strana nista nije jasno, nece ni posle jos 6.

Inace ja samo hteo da dodam jednu stvar. 10% ljudi mozda koristi internet u prave svrhe i raspituje se pre potpisivanja nekog ugovora ili kupovine necega. Za ostalih 90% je dovoljna primamljiva reklama da odu i kupe to sto im se ucinilo dobro bez nekog prethodnog raspitivanja.
Zato za ljude koji ne razumeju VIP i ta mala slova, kako ne kapirate da su njima ciljna grupa ovih 90% ljudi a ne ovih 10%.

Dobri telefoni za 1 DINAR, i razgovor u mrezi 0 din ZAUVEK.

Mislite da ti ljudi znaju koji su paket potpisali na 24 meseca kad su uzeli telefon koji je wau za samo 1 din i mislite da ti ljudi znaju ovu caku da se minuti ne trose paralelno i da imate 1000 min mesecno a ne neograniceno.

Znaci vi za VIP svakako niste ciljna grupa i mozete da ih pljujete do sutra, oni ljudi samo imaju dobru marketing sluzbu i znaju kome se obracaju.

Ja licno koristim Telenor, ne hvalim ni jednu mrezu, sa ovom sam trenutno zadovoljan, ako zatreba uvek mogu da pogledam detaljnu specifikaciju racuna preko interneta, uvek su do detalja tacni.

Inace sam dosao na ovu temu primetivsi ovu akciju VIP-a, jer dok sam bio u Americi sve mreze daju besplatne razgovore u mrezi, pa sam pomislio da je tako nesto krenulo i ovde. Svako bira sta mu odgovara, ako imate mnogo VIP-ovaca u imeniku znacice vam ovo, u suprotnom ne bas. Jedina zamerka je sto je stvarno navlakusa, jer vam skidaju besplatne minute prvo, ali onaj ko u zivotu nije naucio da oko svega prvo treba da se raspita i ne zasluzuje bolje. Kao sto rekoh dobar marketing i na tome im svaka cast.
[ milanpavke @ 11.12.2009. 11:59 ] @
Netacno je da su u Americi razgovori u mrezama besplatni. Taman posla da tamo nesto daju za dzaba. Moze biti samo u paketima sa velikim pretplatama ili u nekoj mrezi sa losijim uslugama.
Takodje operateri u okruzenju nisu nista povoljniji od nasih.
[ Neo85 @ 11.12.2009. 17:58 ] @
A ja sam lud pa sam bio u Vijetnamu a ne u Americi. Ako su AT&T, T-MOBILE I VERIZON mreze sa losijim uslugama i postoje vece mreze u Americi onda si u pravu. Ovo se naravno odnosi na post paid korisnike, sa sasvim obicnim cenama za njihove uslove.
A ne vidim sta je to toliko cudno za zemlju u kojoj su se kablovska televizija i internet koristili 80-ih kada se kod nas nije znalo ni sta je to. Zato se ta usluga kod njih ne smatra da je dzabe, vec da je podrazumevana.
[ djyova @ 15.12.2009. 06:21 ] @
Korisnik sam VIP-a od prvih dana, i moram priznati da je u pocetku bilo problema sa signalom. Medjutim vec nakon par meseci stanje se popravilo, i bar ja nisam imao od tada problema. Cak se i desevalo da na primer odem kod prijatelja koji zivi u suterenu, a da ljudi koji koriste MTS i Telenor izgube signal, a da ga na mom telefonu ima. E sad mozda nije svuda takvo stanje sa signalom, ali bar ovde kod mene (Pozarevac) jeste.

Kod mene stanje u imeniku stoji odprilike ovako: 50%MTS, 40%VIP 10%Telenor. Medju tih malo vise od 200 brojeva nemam ni jedan jedini broj koji pocinje sa 066. Meni bi ti paketi od "0 dinara u mrezi zauvek" vrsili posao, ali sam odustao kada sam procitao ona "sitna slova".

Nije stvar u losim uslovima (savrseno mi odgovaraju uslovi), vec u, ajde da je nazovem tako, prevari i licnim principima.

Po mom shvatanju ako je nesto zauvek, to je drugim recima trajno, i onda ne moze biti ograniceno na 100 ili 1000 minuta. Ako je ograniceno, onda nije zauvek, vec samo do trenutka kada se istrosi tih 100/1000 minuta.

Po meni je ova kampanja javno krsenje zakona o zastiti potrosaca, u kome se kaze da potrosac ni u kom trenetku ne sme biti doveden u zabludu o kvalitetu, specifikacijama, ili izgledu roba i usluga.

VIP fakticki krsi taj zakon, jer dovodi u zabludu svoje potrosace da imaju neogranicen broj minuta, sto svakako nije tacno.
[ srdjan_m @ 15.12.2009. 08:34 ] @
A da to gledamo ovako: "Po 1000 minuta u mreži zauvek, bar dok traje promocija-:)"
[ mantaka @ 15.12.2009. 13:55 ] @


Slazem se sa tobom u delu gde se VIP popravlja a ovo dole sto si napisao, to svi operateri na neki nacin rade, mislim konkretno na razne marketinske trikove kojima prosto navuku korisnika gde korisnik i nije svestan da posle ide ono, dala baba dinar da udje pa daje dva sada da izadje :), osetio sam to na licnom primeru, korisnik sam VIP-a, postpaid, nemam toliko prijatelja u imeniku koji ima VIP kao ti recimo, samo jednog od nekih 300 brojeva. Uzrok tome je verovatno i losiji rad VIP-a, pojedine skuplje usluge i losa pokrivenost. Vidis kod tebe je recimo dobro, kod mene je katastrofa lose, radi se o Smederevu, predgradje, nekih 4 km od centra grada.
Meni kao korisniku to smeta, ako ti prodaju proizvod ili uslugu, moraju ti omoguciti i elementarno koriscenje te usluge, a oni ti sve to lepo upakuju, lepo kazu i napisu, naravno korisnik ne meri jacinu signala kuci i uzme broj recimo sa ugovorom. E tu onda nastaje agonija, racuni stizu a ti kuburis sa mrezom i telefon koristis samo kad ides da vidis centar grada....
[ MaxM @ 15.12.2009. 16:28 ] @
Sto se tice signala, tu stvarno nije sjajna situacija i mozda bi mogli malo vise da se potrude oko pokrivenosti, jer ume neki put da smara. Ne znam da li sam vec pisao, ali nema veze. Imam poslovnog prijatelja, koji zivi u Uzicu i na njegovoj livadi se nalaze stubovi sva tri operatera. Rekli mu majstori da su vipu trazili litar krvi po opstinama, pa se cak pominjao i mito od strane korumpiranih opstinara, da bi postavili baznu stanicu. Kazu da nisu pristali na to i da su cekali godinu dana da postave kod njega baznu stanicu, jer se cekaju i odredjene dozvole i neka urbanizacija. Isto kaze kada je su mt:s i mobtel postavljali, da su papiri zavrseni za jedan dan, tako da verujem da je i to jedan od glavnih razloga zasto je losija pokrivenost, administracija birokratske drzave Srbije
[ veraciganka @ 16.12.2009. 22:15 ] @
Kupio sam HTC tattoo, preko VIPa, i nemam mrezu u stanu a zivim na Dorcolu, i cim izadjem iz zgrade imam pun signal, koristim telefon tek dva tri dana i na drugim mestima nisam imao problema, isao sam i od Panceva, problem je sto se kod rucnog biranja mreze na ovom telefonu ja ne mogu da izaberem izaberem VIP MTS, tj prilikom izbora mreze meni daje opciju VIP i telenor, a trebao bih i da prikaze i mts pa bih ja bio na nacionalnom romingu koji vip placa i u stanu bih imao signal, kada ubacim karticu u bilo koji ndrugi fon ja izaberen mts i signal u fullu, mene interesuje da li postoji neka mogucnost da se sowtverski omoguci poboljsanje androida, kako bih ja u mobil networku imao i VIPMTS, hvala unapred
[ Slobodan Milivojevic @ 16.12.2009. 22:24 ] @
Problem je sto je Vip zabranio nacionalni roaming u sredinama gde oni smatraju da imaju odlican signal. Tako da u Beogradu, na Dorcolu, sigurno ne mozes da koristis mt:s roaming.

Bar sam ja dosao do tog zakljucka jer recimo u Nisu i u Pirotu ne mogu da izaberem mt:s mrezu, a u nekim manjim nestima ili na periferiji gradova mogu.
[ veraciganka @ 16.12.2009. 23:58 ] @
Nije to problem jer sa drugogo fona mogu da uhvatim VIPMTS, samo ne mogu sa HTCa, rucnim biranjem mreze on jednostavno ne daje opciju vipmts, vec samo hvata telenor i vip, sa svakog drugog telefona meni su ponudjene tri mreze tj VIP, TELENOR, VIPMTS
[ veraciganka @ 16.12.2009. 23:59 ] @
Nije to problem jer sa drugogo fona mogu da uhvatim VIPMTS, samo ne mogu sa HTCa, rucnim biranjem mreze on jednostavno ne daje opciju vipmts, vec samo hvata telenor i vip, sa svakog drugog telefona meni su ponudjene tri mreze tj VIP, TELENOR, VIPMTS
[ zvezdasbg @ 18.12.2009. 00:00 ] @
Ma to aparat vidi i MTS kao VIP mrezu zbog onog njihovog budjavog nacionalnog rominga. Mada ja mislim da su prestali sa tim.
[ kapa @ 23.01.2010. 12:49 ] @
da li kad se potpise postpaid ugovor sa telefonom traje 24 meseca ili 12 meseci i da li besplatni sms i mms moram iskoristiti samo u okviru meseca tj 30 dana ili se prenose neiskorisceni sms i mms na sledeci mesec?
i da li se moze prebacivati iz stare tarife u nove postpaid tarife i gde se moze to uraditi i koliko kosta ta usluga? Hvala vam...
[ Slobodan Milivojevic @ 23.01.2010. 19:25 ] @
^ Ono sto ne potrosis u toku jednog obracunskog perioda propada, nema prenosenja.

Odgovor na drugi deo pitanja ce dati neko drugi... Ne bi da nagadjam.
[ zvezdasbg @ 23.01.2010. 21:23 ] @
Prenosenje minuta i poruka postoji samo kod Telenora. Ako si uzeo telefon, kod VIP-a je ugovorna obaveza 24 meseca. Obaveza od 12 meseci postoji samo kod Telenora i MTS. A sto se smanjenja tarife tice, mislim da ne mozes smanjiti tarifu ispod one kojom si se obavezao u ugovoru.
[ kapa @ 23.01.2010. 23:04 ] @
nisam jos nego se raspitujem kad bih sad uzeo npr ovu aktulnu tarifu 0 u mrezi i pojavi se posle nekog vremena bolja ponuda u vip-u da li mogu da je menjam ili ne zelim da placam odredjenu tarifu i da predjem u nizu tj jeftiniju i posle koliko to mogu da uradim da li posle prvog racuna placenog ili mora da prodje vise....hvala vam na dosadasnjim odgovorima...
[ Zoran Milovanovic @ 23.01.2010. 23:15 ] @
Evo ti cene koliko kosta prelazak na nizu dok si pod ugovorom:
http://www.elitesecurity.org/t...Vip-postpejd-aktuelan-cenovnik

btw, citaj malo forum pricano je o svemu tome.
[ kapa @ 24.01.2010. 10:18 ] @
fala na pomoci...