[ mightymv @ 01.12.2009. 19:35 ] @
elem, rodjaci iz nemacke su me se setili kad otvaraju neku firmicu za organizovanje decijih rodjendana, prodaju nekih igrackica , barbikica...
e, i treba im sajt , naravno, da lepo izgleda, sve klasika. da vide kupci igrackice, da vide slicice, da zakazu termine za rodjendane...itd...
naravno, tu treba da se ja iskazem.
i posto ovih dana na poslu ne znam gde mi je glava, a pogotovo sto apsolutno nisam u fazonu pravljenja web stranica , jer smatram da
time treba da se bave oni koji zaista znaju to da rade, a ne ja da nesto lepim selotejpom :))
pala mi je na pamet ideja u vezi onih generickih sajtova za mala preduzeca... kao, odaberes dizajn, malo sredis tekst, dodas slicice...mozda imas jos neke forice...
ovde mi ne treba e-comerce nego samo informacije o sajtu, proizvodima, zakazivanje... i da moze da ga odrzava osoba koja nije programer :))))

ili ako neko ima bolju ideju...

hvala :)

[ mightymv @ 01.12.2009. 20:12 ] @
ili neki CMS bar... al da je prost :))) mngo hocu, znam
[ boccio @ 02.12.2009. 09:42 ] @
Pa uzmi bilo koji besplatam cms koji je lak za konfiguraciju i koriscenje (tipa joomla), skini neki free template, instaliraj na $4.95 shared host, i to je to. Posle ce te doduse nedeljama cimati "a kako ja da stavim sliku na svoj sajt", ali tu leka nema :) Ili to, ili ih posalji u celjusti nekog komercijalnog cms-a da sve to uradi za pare i slusa njihovu kuknjavu umesto tebe :)
[ brainface @ 02.12.2009. 10:08 ] @
Tvoje rješenje: Wordpress (CMS).

1. korak:
Vodič za instalaciju Wordpressa koristeći XAMPP (WinXP)

2. korak
Odabir besplatnog predložka (v1)
Odabir besplatnog predložka (v2)
Odabir besplatnog predložka (v3)

3. korak
Wordpress tutorial

4. korak
Instalacija pluginova (Ukoliko je potrebno)
[ Stefan Jocic @ 02.12.2009. 14:02 ] @
Ili možda ImpressPages CMS, koji je OpenSource. Naravno njega preporučujem samo za sajtove sa nekoliko stranica. Za nešto veće možeš iskoristiti WordPress ili Joomla CMS.
[ impreza @ 05.12.2009. 22:49 ] @
ImpressPages bi to lepo odradio, krajnje jednostavan za koriscenje, a opet zadovoljava neke osnovne standarde.
[ Alex_cyber @ 06.12.2009. 16:53 ] @
zar wordpress nije namjenjen za bloganje

mod edit: obrisan reklamni deo poruke!

[Ovu poruku je menjao Stefan Jocic dana 06.12.2009. u 18:56 GMT+1]
[ Stefan Jocic @ 06.12.2009. 17:59 ] @
WordPress jeste blogging platforma, ali zahvaljujući fleksibilnosti, pluginovim-a može se sa njime napraviti portal. Problem je u korisnicima, jer ga ne koriste na pravi način.
[ impreza @ 07.12.2009. 09:55 ] @
Moj savet, ako nisi iskusan sa nekim od pomenitih CMS-ova (joomla, wordpress,...) lepo im reci ne znam, nego da stvaras sebi posao bez posla i da te posle boli glava.