[ unisoft @ 01.12.2009. 22:46 ] @
Moze li mi neko pomoci-prepraviti moj kod (donji) da kada se pokrene program ne pojavljuje Command Prompt u pozadini.Moj kod radi isto kao prvi ali posto se pojavi MessageBox u pozadini ekrana iza MessageBoxa pojavi se Command Prompt od programa.

U vezi ovog problema jedan od moderatora mi je dao sledeci odgovor:
~~~ Razlika je između WinMain i main. WinMain se koristi za Windows aplikacije, a main se koristi za konzolne aplikacije. ~~~

ja sam probao da umesto main() u mom kodu stavim WinMain() ali prijavljuje mi gresku.

Kompajler u kome radim mozete skinuti sa ove adrese,free je : http://www.programarts.com/cfree_en/download.htm

kada se kompajlira ovaj kod na ekranu se pojavi samo MsgBox
Code:

#include <windows.h>
int WINAPI WinMain(HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance,
LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow)
{
MessageBox(NULL, "Goodbye, cruel world!", "Note", MB_OK);
return 0;
}


Moja verzija

Code:

#include <windows.h>
main()
{
    int poruka;
    poruka = MessageBox(0,"Moje ime je Ivan Stojic\n novi red","Naslovna - Win32 API",MB_OKCANCEL);    
    
    if ( poruka == IDOK)
        MessageBox(0,"Kliknuli ste na button OK","Win32 API",0);
    if ( poruka == IDCANCEL)
        MessageBox(0,"Kliknuli ste na button NO","Win32 API",0);        
}


ja sam probao ovako ali mi prijavi gresku


Code:

#include <windows.h>
WinMain()        /* OVAJ RED JE PROMENJEN - umesto main() napisao sam WinMain() */
{
    int poruka;
    poruka = MessageBox(0,"Moje ime je Ivan Stojic\n novi red","Naslovna - Win32 API",MB_OKCANCEL);    
    
    if ( poruka == IDOK)
        MessageBox(0,"Kliknuli ste na button OK","Win32 API",0);
    if ( poruka == IDCANCEL)
        MessageBox(0,"Kliknuli ste na button NO","Win32 API",0);        
}

[ Mihajlo Cvetanović @ 02.12.2009. 13:35 ] @
Gledao sam malo ovaj link što si dao, i na ovoj stranici http://www.programarts.com/cfr...oc/help/QuickStart/project.htm stoji da možeš da biraš Console Application i Windows Application (između ostalih). Tebi je najjednostavnije da napraviš nov projekat koji je ovaj Windows Application, i kad dobiješ fajl u kome je WinMain samo prenesi svoj kod u WinMain funkciju.
[ unisoft @ 02.12.2009. 18:24 ] @
Posle malo mucenja naso sam resenje.

Posto pokrenemo program potrebno je uraditi sledece:
1. Project -> New -> Windows Aplication -> Empty Project. ( po zavrsetu ovog koraka kreira se lista u desnom delu programa lista - FILE LIST)
2. File -> New -> dodeliti ime
3. Kreiradi dokumenat mora da se prevuce u Source File FILE LISTE Windows Application Project-a.

i to je sve :)

Mihajlo posto vidim da si se i ti zaintresovao za ovu temu evo slike .





[Ovu poruku je menjao unisoft dana 02.12.2009. u 19:49 GMT+1]