[ ki111er @ 03.12.2009. 11:19 ] @
Ima li neki program koji preimenuje fotografije po datumu kada su napravljene?
Desilo mi se sledece, prilikom instalacije OS nesto sam se zaj**ao ja ili XP i sve 3 particije spojio u jednu. Bilo je to 3 u 1 :-)
Kazem sebi OK prezalio sam 200gb muzike od cega 60gb narodnjaka. Ali onih pravih ne ova sra*a, onda gomilu MKV-a, divX ali slike sam morao i uspeo da ih spasim. E sad taj program za povracaj slika mi je sve slike stavio u jedan folder, ima li neki laksi nacin da mi neki program rename-uje slike kada su one slikane ili tako nesto. Hitno mi je ljudi
[ milas @ 03.12.2009. 12:05 ] @
I mene zanima nesto slicno...treba mi program koji bi mogao da prodje kroz foldere, koji sadrze fotografije i njihove podfoldere eventualno, i da imenuje sve fajlove u tim folderima na sledeci nacin: naziv_foldera + 001, pa sledeca naziv_foldera + 002, itd.
[ Backy @ 03.12.2009. 12:20 ] @
za korišćenje informacija u exifu, acdsee daje najviše mogućnosti... za ime foldera+brojač može i total commander da odradi posao :)
[ koska @ 03.12.2009. 12:30 ] @
[url]http://www.digicamsoft.com/softnamexif.html[/url]
[ ki111er @ 03.12.2009. 13:04 ] @
Ovo za Total Commander znam ali ne mogu da ih preimenujem po datumu nastanka, za ACDsee iskreno nisam se ni setio da probam znam da ima opciju rename ali bas po datumu ??? nisam siguran, sad cu da probam softnamexif pa videcemo sta ce biti. Javljam vam uskoro

Posto je to uskoro odma' mogu sa zadovoljstvom da kazem posao je uspesno zavrsen Hvala ti Koska mnogo
[ jesus alejandro @ 21.12.2009. 18:17 ] @
Probaj sa XnView-om ...


edit: nisam obratio paznju na datum :( niti na zadnji post u celini :)