[ JovAdam @ 03.12.2009. 20:48 ] @
Pozdrav svima,

angažovan sam na projektu proširivanja Web aplikacije funkcijama za slanje i prijem SMS-a.

Potrebne su sledeće funkcionalnosti:

- Jedinstven četvorocifreni broj za prijem poruka sa svih domaćih mreža
- Mogućnost prijema SMS poruka poslatih na pomenuti broj
- Mogućnost slanja velikog broja poruka korisnicima svih domaćih mreža čiji se brojevi nalaze u bazi podataka (rok isporuke 1h)
- Mogućnost uvida u status isporuke poruke

Web aplikacija je rađena u PHP-u ali je realizacija moguća i u Java programskom jeziku.

Koje je optimalno rešenje za ove potrebe?

Poželjno je izbeći posrednike i postići što nižu cene poruke.

Pozdrav,
Adam
[ djordjeno @ 04.12.2009. 08:05 ] @
Pozdrav,

Koliko znam to bi trebalo da se dogovoris sa nekim od operatera i da potpises ugovor tj zakupis 'liniju' ako se taj dolazni SMS placa tj zaracunava korisniku.

U suprotnom postoji www.mysms.rs za slanje poruka ali su po meni totalno ne profesionalni, i nebi ih ti preporucio.

Ako trebas za inostranstvo preporucujem i to po povoljnoj ceni clickatell.com. Koristim ga duze od 2 god i za sad radi ok i cena izadje oko 3.5 euro centi po SMS-u ali imaj u vidu da je skoro ceo svet po toj ceni.

Iz iskustva iz Slovenije, najbolji dogovor sto mozes da postignes po pitanju podele 'dobiti' je 75%:25% u tvoju korist
a to se odnosi npr ako primas preko 500.000 SMS mesecno.

Djordje





[ JovAdam @ 04.12.2009. 15:32 ] @
djordjeno, hvala na odgovoru, sad vidim da sam propustio da ukažem i na ovu specifičnost:

očekuje se da servis primi oko 10.000 poruka za godinu dana, odnosno do 1.000 poruka mesečno.

Sa druge strane, očekivan broj poslatih poruka je oko 1.000 poruka dnevno.
[ DejanRES @ 05.12.2009. 19:21 ] @
Preko ovog sajta možeš slati besplatni sms!

http://gratizsms.tk/
[ o2seo.com @ 16.12.2009. 12:44 ] @
Ovaj servis sa linka iznad ne salje sms-ove. A poruka koju dobijate kad navodno posaljete je Wanna send again, bitch, ha?! click here if so.

Ja koristim neke sms servise. Ne bih da ih sad javno reklamiram, koga zanima na mail.