[ slipica @ 04.12.2009. 13:45 ] @
Imam Wireless N Broadband Router DIR-635. zivim u zgradi i na spratu saljem signal u 2 sporedna stana, svi se kace na net, signal vrlo dobar, sve ok...
preko puta stana, sa druge strane ulice (15-20 m) hocu da posaljem signal u kucu. opticka je vidljivost, ali je signal jako slab, tj u kuci na laptopu mogu jedva nekad da se konektujem, a na stabilnom samo vidim mrezu ali ne i bilo kakav signal. kada sam ruter drzao u kuci (obrnuta situacija), mogao sam se u stanu kaciti na mrezu, signal max 1-2 one zelene lampice.
kako bih malo pojacao signal kupio sam Omni antenu TP-Link TL-ANT2408C interna. gurao sam je svuda, i u stabilni comp, i u ruter...signal je samo bio slabiji ili max isti.
gledao sam nesto na netu neki signal booster ili tako nesto, i na kraju digao ruke, posto se ne razumem preterano.

molim za neku pomoc ili predlog.
[ tox master @ 04.12.2009. 16:09 ] @
Postavi u toj kuci prekoputa neku usmerenu antenu 10 ili vise db i usmeri je u pravcu rutera i to bi trebalo da radi.
A ta omni koju si uzeo ,prvo sto neverujem da ima toliko db ,a na kablu i konektoru se gubi oko 2db pa ti dodje na isto kao sa onim malim antenama tako da nije cudo sto ti je signal isti.
A mozes malo dobiti tako sto ces ruter prebaciti u b mod koji je mnogo manje osetljiv na slab signal ali je zato i protok ogranicen na 11mbit (u praksi 5mbit) pa ako ti kroz tu konekciju ide samo net onda bi moglo da prodje a ako je file sharing u pitanju neces biti bas zadovoljan.
[ slipica @ 04.12.2009. 20:48 ] @
da li imas mozda neku preporuku sta uzeti? pozeljno bi bilo da antena nije velikih dimenzija i da se moze unutra postaviti. da li tu gledam omni antenu ili onu yagi ili sta vec?
sta znaci b mod? jel to izbor izmedju b, n , g i ng?
[ tox master @ 04.12.2009. 21:21 ] @
Sto se tice dimenzija najkompaktnija ti je panel antena i moze da bude unutra.
Omni nikako nemoj da uzimas.
Tebi treba usmerena antena.
Da,to su modovi rada uredjaja.