[ MP3MP3 @ 05.12.2009. 15:05 ] @
Od ponedeljka 07.12.2009. važe sledeće promene uslova korišćenja pripejd paketa:

*
Obračunski interval na paketima Priča, Standard, Posle 4, Jedna cena, Moje vreme, Više priče i Porodični promenjen je sa 60+30 na 60+60.
*
Uspostava veze na tarifnom paketu Poruke promenjena je sa 2,9 na 5,9 dinara, a na paketima Posle 4, Jedna cena, Moje vreme, Više priče i Porodični sa 2,9 na 3,9 dinara.
*
Cena razgovora van Telenor mreže u paketu Priča promenjena je sa 6,5 na 7,9 dinara.
*
Cena SMS-a u paktima Priča i Standard promenjena je sa 2,2 na 2,9 dinara.



http://www.telenor.rs/?section=about&page=7051&pn=1
[ night-shift @ 05.12.2009. 15:40 ] @
Šta će jadni, moraju, ipak se minuti uvoze i vezani su za evro, a evro skače... :)
[ DR83 @ 05.12.2009. 15:57 ] @
Skandal.

Sad ocekujem da MTS sprovede nesto slicno.

Ccc.
[ Slobodan Milivojevic @ 05.12.2009. 16:44 ] @
Uzas jedan!
[ combuster @ 05.12.2009. 16:51 ] @
Ja ne znam zasto otvoreno ne ukinu prepaid i zdravo djaci. Ovo je vise smesno...
[ MP3MP3 @ 05.12.2009. 16:53 ] @
Od 1-59 sekundi razgovor u paketu PORUKE je više od 17dinara.
U MOJE VREME u skupljem intervalu je 1-59 sekundi preko 21.50 dinara.
Poruka sa porezima na PRIČA je više od 3.70din.

Ali iskreno posle promocija realno je da će porasti cene.

Dok bilo koje poskupljenje mts-a (koje se očekuje) nema čime da se opravda.



offtopic
djuice je pre mene minut pokrenuo temu istu samo mu naziv nije baš dovoljno opisiv za novost... tako da molim moderatore da obrate pažnju da ne budu dve teme. Hteo sam svoju da obrišem ali nije htela da se obriše...
http://www.elitesecurity.org/t...-Promene-cena-prepaid-paketima
[ srkisd @ 05.12.2009. 16:59 ] @
Neznam sta ovo Telenoru znaci, zasto im to bas u ovom ternutku treba, teranje korisnika da sa pripejda predju na postpaid? Zar se ne govori da kriza polako prolazi i da jedva cekaju da skinu PUMT?Sta je sad ovo?
Ja imam paket Poruke, pa kog sad da pozovem kad je minut 17 dinara? Jednostavno HOROR.....:(
[ DR83 @ 05.12.2009. 17:11 ] @
Ccc, a upravo je telenor kukao kako im PUMT drasticno smanjio prihode?

I ovim poskupljenjem se nadaju da ce im prihodi PORASTI?!?!

Mozda kratkorocno.

Btw, najavljeno je da ce PUMT biti na snazi i u 2010.god.

Ova tema moze da se stavi i na pocetnu stranu?

[ zzviktor @ 05.12.2009. 17:36 ] @
Pa ovako zato sto zele da na mala vrata provuku paketsku kupovinu usluga, da
im kao u vipu uplatis 200 rsd, dobijes poruke, ili da im kod telenora
uplatis 150 ili koliko vec rsd dobijes razgovore i sms u telenor mrezi u
glavnom je cilj da se na mesecnom nivou od pre paid korisnika uzme 1000 rsd,
a na koji nacin pa navodno jeftinim promocijama. Naravno sve ovo vazi u
mrezi jer je to naj jeftiniji trosak za operatera, tu zapravo troska ni
nema...
[ srkisd @ 05.12.2009. 18:54 ] @
Uspostava veze na tarifnom paketu Poruke promenjena je sa 2,9 na 5,9 dinara....:(, sto znaci, ovamo , evo vam SMS za 1 dinar + PUMT+ PDV, sto dodje 1.28 dinara ali zato vas zasijemo sa druge strane pa nam sve to lepo platite...
Pa lepo neko negde rece, oni sednu lepo pa se uz kapucino dogovore sta ce i kako da deru dalje. Bas me zanima koje ce „inovacije “ ostali operateri da uvedu?
[ agasoft @ 05.12.2009. 20:31 ] @
Ja nemam ništa protiv, neka spuste poruku na 0.30 a uspostava neka bude
10.00 ja ću taj paket koristiti
[ Slobodan Milivojevic @ 05.12.2009. 20:38 ] @
Ako dirnu Prenesi, a ne daju megabajte ja sam sa njima zavrsio. Opasno se razmisljam da li da pristajem na 12 meseci zbog razgovora od 1000 minuta sad. Pokolebali su me ovim potezom prilicno.
[ paradoxxx @ 05.12.2009. 21:51 ] @
Jednom recju - katastrofa, mobilni kartel i dalje sljaka po dogovoru, a drzava, jadna kao sto jeste, cuti, zarad tamo nekih para na tenderu za fiksnu telefoniju... dakle, 066 pripejd maksimalno sa 84 pare minut i sms, POSLE 4 na Telenoru (minut 8.70 dinara sa porezima) i od ponedeljka halo kartica uvek u dzepu, isplativije znatno, a govornice na svakom koraku; za halo 20 dinara ?????
[ Jbyn4e @ 05.12.2009. 22:19 ] @
Vidim ja da cemo se svi vratiti sve vise starom dobrom fiksnom... ako i on ne ode u tri ...
[ combuster @ 05.12.2009. 22:28 ] @
On je vec otisao u tri lepe :)

Jedina preostala opcija ce biti postpaid a kad uspeju da prebace dovoljno naroda na njega - onda sledi poskupljenje i te usluge... Uglavnom ono sto mi je jasno je da svi oni zele da ti otkinu fiksnu mesecnu sumu za usluge, kada bi Telekom bio siguran da ce naplatiti od svakog pretplatnika po 20EUR mesecno - oni bi bili srecni. Ja se slazem, nema frke, ali ponudite mi za te pare fiksni for free, iptv, 20Mb/s net i opusteno. Ali nece moci tako, oni vec sada uzimaju toliko za 1Mbps i iptv, fiksni u tu cenu ne ulazi... Cuo sam i za onaj family paket i to je ta fora, celokupna bedna usluga za konkurentnu cenu koja je kao i svuda u svetu...
[ MP3MP3 @ 05.12.2009. 22:36 ] @
Ne verujem da ce bilo ko da dira postpejd, barem ne kao vip, mozda uvedu tarifiranje 60+60 i MB ali ipak ne verujem jer je vip povecao i prve dve pretplate.

[ srkisd @ 05.12.2009. 22:37 ] @
Ove poteze koje cini Telenor promocijama u postpaidu sluze samo da bi sto vise korisnika navukli na racun i ugovor, a kad se ljudi navuku onda ce slediti promena tamo negde s proleca, uz neko opravdanje i na neki suptilni nacin kako to nasi operateri rade. Treba dobro razmisliti sta ciniti, nece ova kriza tek tako da prodje a operateri kao da to nezele da znaju, guraju cene i deru li deru, dokle ...?
[ paradoxxx @ 05.12.2009. 22:44 ] @
Meni se sada cini sasvim opravdanim sve vise koristiti halo karticu i sve pogodnosti koje ona nudi, mada, da ne ureknem, i tu bi rado da zaokruzuju, da se ne lazemo, snalazis se onako kako ti najvise odgovara, neko ce verovatno da predje na postpejd, a neko ce da koristi mob maksimalno racionalno sada i odmerava svaki dinar tj. minut; kada mogu oni, sto ne bih i ja? P.S. Sada cu bar biti revnosniji u pracenju svojih izdataka za telefon.

P.P.S. fiksni - mobilni 7,80 dinara u jeftinijoj tj. 11,70 dinara u skupljoj tarifi, sve bez zaokruzivanja; daleko povoljnije za sada ;-)))




[Ovu poruku je menjao paradoxxx dana 06.12.2009. u 00:12 GMT+1]
[ Rins @ 06.12.2009. 01:29 ] @
Halo kartica je zakon kad si u gradu a mozes da dobijes nekoga na fiksni....
[ burex @ 06.12.2009. 04:44 ] @
Kako su počeli operateri da deru, mobilni telefon će u Srbiji služiti manje više samo za poruke. Još jedno veliko hvala VIP mreži što je prva uvela cenu od 5.9din za uspostavljanje poziva, pri tome nam pokazujući da ima još slobodnih mesta gde mogu da se deru korisnici u vidu sakrivenih troškova. Jedva čekam sledeću promociju, verovatno će biti nešto tipa "minut u mreži - 3 dinara, minut van mreže 10 dinara, uspostava poziva 9.99din, zaokruživanje na 5 minuta (bez PDV-a i PUMT-a, naravno)".
[ espresso @ 06.12.2009. 09:33 ] @
Posle ovoga ne pada mi na pamet da prihvatam bilo kakvu ponudu za aneks ugovora na postpejdu. A telefoni kod njih i onako imaju iste cene kao u prodavnicama.
Vidim, ljudi ne mogu da prežive pa da povećaju cene malo. Hoće da stvore neki nakaradni pripejd gde ako hoćeš da ti se isplati, moraš da daješ određenu mesečnu sumu kao na postpejdu.
[ zALFex @ 06.12.2009. 09:40 ] @
Stvarno, kako bilo ko da se veže!?
Još se sećam koliko sam se nervirao kad su mi promenili nasilno tarifiranje na Prenesi, a komotno su mogli da me ostave da biram između Prenesi 125 (tarifiranje po sekundi) ili Prenesi 150 (terifiranje prvi minut, pa po sekundi)!
Možda bi trebalo preventivno da napravimo peticiju upozorenja, da ukoliko promene prenesi na štetu korisnika, svi raskidamo ugovor...
Evo, ja mogu da garantujem da ću u tom slučaju raskinuti ugovor i za Telenor internet!!!
[ Krle @ 06.12.2009. 10:36 ] @
Uh, stvarno postaju užasni!
Uspostava veze i zaokruživanje postalo baš otimanje para!
[ MP3MP3 @ 06.12.2009. 11:12 ] @
Na nekim forumima postoje statistike koji Telenor prepaid paket koristiš.
Preko 50% koristi PORUKE a od njih malo ko zna da je od 1-60 s 17.15 dinara !!!
Zato nije slučajno što je razgovor na PORUKE poskupeo.
[ paradoxxx @ 06.12.2009. 11:26 ] @
Nadam se da usluga 5 za 22 unutar Telenora od sutra i dalje funkcionise, mada, mozda nas i tu "obraduju" . P.S. Postoji li neko ogranicenje koliko puta mesecno mozes da koristis ovu uslugu? Po ovome nema ogranicenja?

[ Slobodan Milivojevic @ 06.12.2009. 12:03 ] @
5 za 22 moze da se koristi neogranicen broj puta.
[ elektros @ 06.12.2009. 12:03 ] @
Dragi prijatelji,ovo je SRBIJA, i sta ste drugo ocekivali?
[ Odin D. @ 06.12.2009. 12:12 ] @
Nisam bas znatno ugrozen cijenama mobilne telefonije, ali ipak se trudim (iz principa) da upotrebu istog svedem na najmanju mogucu mjeru (hitni i neodlozni razgovori) i da zivot organizujem tako da ne moram uvijek biti "online".

Prema mojoj nekoj procjeni, preko 95% poziva koje prosjecan covjek obavi mobilnim telefonom (izuzev onog sto se tice posla, a u tom slucaju troskove najcesce snosi poslodavac) ne mora biti obavljeno bas tog trenutka i ne mora bas mobilnim telfonom, ali ljudi se navlace na prekomjerni komodited, pa se onda zale na cijene toga.

Ono na sta prodavci mobilnih usluga upravo i racunaju nije vasa inteligencija, sposobnost organizacije, skromnost i tome slicno, vec upravo suprotno: prekomjerni komoditet, brbljanje iz dosade, ispraznost svakodnevnog zivota koja se popunjava kojekakvim telefonskim servisima, mogucnostima telefonskih aparata i bespredmetnim razgovorima.
Nazalost, danas je velikom broju ljudi upravo to centralni smisao zivota, pa u svakom slucaju ne bi trebalo da se zale na cijenu "smisla zivota", bez obzira kolika je.
A oni drugi koji bi se malo bolje mogli organizovati ne bi bili znatno pogodjeni cijenama usluga, pa i da su 10x vece od sadasnjih.
[ drbogi @ 06.12.2009. 12:16 ] @
Znači odluka je pala, Telenor je ipak novi fixni operater. Videćemo i težinu investicije uskoro.... cccc.

@Odin D

Pogodio si suštinu, iluzija da uz mobilni nisi usamljen ima svoju cenu, pa ko voli neka izvoli.


[ paradoxxx @ 06.12.2009. 12:45 ] @
Slobodane, hvala na informacijama, koristice mi...
Citat:
A oni drugi koji bi se malo bolje mogli organizovati ne bi bili znatno pogodjeni cijenama usluga, pa i da su 10x vece od sadasnjih.

mislim da je ovo, definitivno, jedno od resenja; 2x izmeri pa preseci, sta mi je isplativije da za 50-ak sekundi razgovora potrosim 20-ak dinara ili koristim neke od gore ponudjenih, od sutra znatno pristupacnijih mogucnosti; ovo drugo sigurno, bez premisljanja ;-)
[ Nevena79 @ 06.12.2009. 15:20 ] @
@Odin D
Tacno, bravo majstore. A znas sta ce se desiti ovim promenama? Apsolutno nista, jer prosecan nas drzavljanin se bas tako ponasa i apsolutno ga na tom polju nije briga za racionalnost. Tacnije sto je covek siromasnije to se vise razbacuje na svakojake gluposti. Oni to znaju i nisu glupi, bas naprotiv, svaka cast menadzmentu sto nisu kukavice vec imaju "mooda" za stalne eksperimente po pitanju praga podizanja cena. Malo ce se zatalasati mozda 15 dana, ako i toliko i sve ce se nastaviti po starom s tim sto ce gubitak zbog malobrojnih koji ce otici od njih biti nemerljivo manji od prihoda ostvarenog povecanjem cena.

Znaci za njih samo +
A sta je nama za ciniti, to ce odrediti svako pojedinacno, za vecinu se verovatno nista nece promeniti.
[ scylerx @ 06.12.2009. 20:01 ] @
Šta mislite, kad dođe vreme da se ukine porez od 10% na mobilni telefoniju, da li će operateri vratiti cene na pređašnje i uslove tarifiranja.
[ agasoft @ 06.12.2009. 22:25 ] @
Naravno da neeee!
[ DR83 @ 06.12.2009. 22:29 ] @
Slazem se da nece.

Citat:
Nevena79: @Odin D
Malo ce se zatalasati mozda 15 dana, ako i toliko i sve ce se nastaviti po starom s tim sto ce gubitak zbog malobrojnih koji ce otici od njih biti nemerljivo manji od prihoda ostvarenog povecanjem cena.



Pa sad, mrzi me da trazim ali mislim da je bilo govora o tome da je Vlada planirala da prihod od PUMTa bude 5 milijardi dinara a bio je oko 3, kad se doda jos to kako Telenor kuka da mu PUMT smanjuje prihode, rekao bih da su se ljudi ipak stisli.

[ MP3MP3 @ 07.12.2009. 09:51 ] @
Ne znam za vas ali po ljudima koje znam uvek poskupljenja utiču tako da razmisle mogu li da smanje potrošnju.
Pogotovo kada su mobilni u pitanju. Međutim Telenor pa i svi ostali se oslanjaju na NEOBAVEŠTENE korisnike i baš zato će imati koristi. Da je većina obaveštena onda im se poskupljenja ne bi isplatila.
[ bachi @ 07.12.2009. 10:23 ] @
Svi vi koji imate internet, skype u šake i pričajte međusobno do mile volje i to za dž. :) Iako sam na MTS MIX500 paketu, mobilni koristim samo kada moram i ne razglabam ko neka baba, a IM i VoIP je tu za sve ostalo. :)
[ MP3MP3 @ 07.12.2009. 10:32 ] @
Slažem se sa tobom Bachi samo od mojih prijatelja malo ljudi ima internet.
Preskup je. Nikada ne žele da spuste cenu već samo povećavaju protok.

Nego Telenor paket POSLE 4 prebacio u STARE a novi su sada

# Novi Prepaid paketi

* Tako lako
* Poruke
* Priča

* Pitanja i odgovori

# Stari Prepaid paketi

* Jedna cena
* Moje vreme
* Posle 4
* Više priče
* Standard
* Porodični
* Pitanja i odgovori
[ machakbgd @ 07.12.2009. 13:11 ] @
wauuuu oni nisu normalni. sad cu koristiti 066 prepaid.
[ bachi @ 07.12.2009. 14:56 ] @
Sve dok i oni ne učine isto, što će biti uskoro.
[ brankos @ 07.12.2009. 15:05 ] @
Znači "posle 4" ode u stare pakete?! Sledeči korak je verovatno ukidanje starih paketa. Ne isplati se Telenor-u da ljudi van mreže pričaju za 3.6 din. sa svim porezima, valjda.

Inače prosečni korisnik u Srbiji, bar na osnovu kontakata sa ljudima sa kojima sam ja pričao - nema pojma ni o ceni minuta, još manje o uspostavi veze. Šokiraju se kad im kažem da ih samo dobijanje veze košta 5 dinara. Jedino što su u poslednjih par meseci primetili to je: "da se sve brže potroši kredit". Ni ta im konstatacija nije loša ;-)

A ova skupina intelektualaca po forumima je za operatere na sreću "šačica" pobunjenika.
[ paradoxxx @ 07.12.2009. 16:06 ] @
Na sajtu su vidim prepravili da se minut unutar PRICE zaokruzuje i da u nacionalnom saobracaju iznosi 10.11 dinara, ali i dalje stoji da je uspostava veze 3,71 dinar sa porezima. Greska?


P.S. Videh sada, samo je promenjeno tarifiranje u PRICI a cena je ostala ista.
[ demi035 @ 07.12.2009. 18:11 ] @
Niko ne zna koliko kosta minut i to ne samo recimo moji roditelji koji su stariji ljudi, nego i obrazovani mladi ljudi. I danas sretnem po nekoga ko je na postpaidu i nema pojma da je zaokruzivanje u minutima, ne veruju mi kada im kazem da odmah naplate ceo minut, jos ispadam budala kada pokusavam da im objasnim i onda obicno kazu da se to odnosi na one druge - one koji su na prepaidu kazu da je to za postpaid, i obrnuto , a to se promenilo pre vise od 1god. Cenu minuta ni ja vise ne pratim, kada stalno menjaju, znam da je oko 15dinara. Ajde cena minuta, neki dinar gore dole, nije problem, ali ljudi ne znaju da im odmah naplate cenu celog minuta.
[ DR83 @ 07.12.2009. 18:24 ] @
Citat:
brankos:Jedino što su u poslednjih par meseci primetili to je: "da se sve brže potroši kredit". Ni ta im konstatacija nije loša ;-)


Nije a to moze svako da skapira cak i nepismena baba na pijaci ali koja zna da racuna .

[ MP3MP3 @ 09.12.2009. 10:01 ] @
Kao što sam i mislio na poskupljenja se zaboravlja brže nego št treba da izvrše promene na sajtu.
Takav smo narod. Doduše ništa im ne možemo...
[ paradoxxx @ 09.12.2009. 11:36 ] @
Citat:
MP3MP3: Kao što sam i mislio na poskupljenja se zaboravlja brže nego št treba da izvrše promene na sajtu.
Takav smo narod. Doduše ništa im ne možemo...

Mozemo, koristim halo karticu od ponedeljka i 66 pripejd sa pricom na telenoru, gledam svaku minutu tj. dinar od sada i nije mi problem da pogledam povremeno na displej mobilnog telefona i prekinem razgovor pre isteka punog minuta; moja osveta njima, dosta je bilo ;-)))))

P.S. Ne mogu oni toliko da promene tarifiranje i cene, koliko ja mogu manje da koristim mobilni telefon, veza uzrocno-posledicna, a ukoliko telenor od marta, do kada mi traje postpejd ugovor za istu cenu, ne smanji pretplatu ili bar ZNATNO poveca kolicinu gigabajta, ukidam i to; 2 GB sada na pripejdu 60 dana za 1290 dinara, 645 dinara mesecno za 1 GB za moje potrebe i previse ;-)))



[Ovu poruku je menjao paradoxxx dana 09.12.2009. u 13:03 GMT+1]
[ MP3MP3 @ 25.12.2009. 17:09 ] @
Zanimljivo da mts još nije ispratio Telenor cene.
Obično isprate vip i telenor sa malim kašnjenjem.
Sada ne.
[ Slobodan Milivojevic @ 25.12.2009. 18:32 ] @
^ Ne prizivaj djavola!
[ scylerx @ 25.12.2009. 19:11 ] @
Mene čudi što Telenor opet nije podigao cene