[ veso1982 @ 05.12.2009. 22:53 ] @
imam problem kad hocu da ugasim kompijuter radim sve kako je zadato u programu i program se odjavi i ugasi se i monitor i procesor ali za sekundu se opet restartuje program i moram ga iskljucit direktno na dugme dali postoji nesto da rijesim problem
[ dendic @ 06.12.2009. 11:15 ] @
Ako sa nekog butabilnog cd-a npr..probas da startas neki linux jel se desava isto?Jel ti bios podesen po defaultu,a npr probaj puppy linux.
[ Binary Mind @ 06.12.2009. 13:49 ] @
Treba nam mnogo vise informacija od do sada prilozenih. Kakva je konfiguracija u pitanju (Navedi sve komponente. Za svaku komponentu navedi proizvodjaca i i model.) i da li je "program" operativni sistem (Windows, Linux itd.), i ako jeste operativni sistem navedi koji je u pitanju.
[ veso1982 @ 07.12.2009. 20:27 ] @
¸ljudi ja sam početnik da bi vam znao sve to prilozit znamsamo da je program windows xp i da kad hocu da ugasim racunar on se odjavi i automatski ponovo restartuje i moram ga direktno ugasit na dugme mada sam citao da to nije dobro procesor je PREMIUM EZ4000
[ MarKaba @ 31.12.2009. 09:27 ] @
- Da li stiskaš zeleno ili crveno, možda ne primetiš ali pritisneš restart umesto shutdown
- Da li ti je neko možda u BIOSu podesio da se pali pri nestanku/dolasku struje
- Kako se ponaša ako taster za start računara na prednjem delu kućišta pritisneš kratko (npr 1 sec) a kako ako držiš duže (5 sec)
- Od kada ti se dešava to
- Šta je prethodilo (može biti i neki virus)

Kao što je gore rekao Binary Mind potrebno je malo više informacija ne baš u detalje već šta je sve prikopčano na njega, šta od aplikacija imaš instaliranoi, možda neki uređaj ili aplikacija ne dozvoljava gašenje.
[ veso1982 @ 06.01.2010. 00:13 ] @
rijesio sam problem imao sam avast antivirus pa su miprporucili neki drugi i instalirao sam kasperskog 2010 i nakon toga se normalno odjavi iugasi kompijuter hvala svima na pomoci i trudu
[ Take 5 @ 06.01.2010. 01:40 ] @
^ "Niđe veze!" Ta priča sa Avastom je najblaže rečeno nebulozna. Na more raznih mašina sam instalirao Avast i nikada se nisam sreo sa vrstom problema koji opisuješ!?
Ali, ako si ti pomoću KAV 2010 rešio svoj problem, onda neka i ostane na tome.
[ veso1982 @ 06.01.2010. 09:14 ] @
ne znam u cemu je bio problem nekazem da je to do avasta ali kad asm instalirao kasperskog sve radi normalno kad sam ga instalirao cini mi se da me je pitao za ispravljanje gresaka pa sam to potvrdio vjerovatno sam ja negdje pogrijesio ali nisam znao gdje hvala na odgovorima